Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az élet Budapesten?...

Milyen az élet Budapesten? Akik ott élnek; szerettek ott élni?

Figyelt kérdés
A közeljövőben vásárlunk egy lakást, és nagyon vacilálok Pest és Dorog között. Valójában nagyon sokszor voltam már fent Pesten, de nem tudom felmérni a különbségeket "a felmenni párszor" és az "ott élés között". Szerintetek milyen az ottani élet? Mivel változhatnak a mindennapok, munka, iskola stb.?

2014. júl. 26. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én itt élek.

Végül is nem rossz.

Mi vállalkozók vagyunk, nagyon sokat járunk vidékre.


Vannak jó környékek meg kevésbé jó környékek, a kisebbség ugyanúgy szaporodik, mint vidéken.


Ami nekem nem tetszik, sok a romos épület, illetve sok helyen elavult az infrastruktúra.

2014. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

VI. kerületben laktam a tavalyi évben végig.

Iszonyatosan lepusztult, koszos, össze hugyozva-hányva folyton, tele hajléktalannal, tömegközlekedés katasztrófa, büdös, intoleráns.

2014. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon sokan segítenek. :)
2014. júl. 26. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Budapest egy sokszínű dolog. Más a mozgalmas belváros, mint a családiházas zúgló. Vannak szegény részek és jó módúak. Nem egy egységes valami. Nyilván rengeteg program lehetőség van. Munkahely is több mint máshol.


Szóval ha ide költöztök akkor meg kell találnod a neked szimpatikus részt. Szintén kritikus, hogy mennyire van közel a lakás a munkahelyhez.


Amúgy meg szerintem az emberi kapcsolatok elég fontosak. Szerintem inkább az tesz jóvá egy helyet, hogy ott vannak emberek akiket kedvel az ember. Szóval szerintem a cél egy ilyen közeg megtalálása.


Az nem egy lehetőség, hogy béreltek csak egy ideig?

2014. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel sosem éltem máshol, nem releváns, ha azt mondom, hogy szeretek Budapesten lakni :) Melyik részre jönnél? Hatalmasak a különbségek, és persze az is számít, hogy honnan hova járnál dolgozni, hogyan szeretnéd tölteni a szabadidődet, milyenek a bevásárlási szokásaid, nem lehet általánosságban beszélni a városról.
2014. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
X.kerületben lakom én nem nagyon szeretem de most egyre jobban fejlődik:)A belvárost viszont IMÁDOM <3 <3 álmom hogy egyszer Budára a II.kerületbe költözhesek.Az iskola itt jó közel van meg jól is tanítanak(már ahol:D) de a kisebbség azért van itt :/ de Budán nincsenek ennyien de Pesten ugy az V. és a VI.kerületnél nem nagyon láttam nem napon barnultat.
2014. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az emberek személytelenek egymással, sok helyen nagy a forgalom, kevés a parkolóhely, viszont jó a tömegközlekedés. Ügyek intézése többnyire itt is sok időt vesz el, viszont kicsit olcsóbb az élet itt <kaja és társai> - de lehet, hogy ezt csak én érzem.
2014. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!