Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindent összevetve jobb vagy...

Mindent összevetve jobb vagy rosszabb, illetve nehezebb vagy könnyebb az élet Budapesten, mint vidéken?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy vidéken hol élsz.

én is vidéki vagyok, én jobban szeretek (szeretnék később is is, ha gyerekem lesz) itt élni, mint Pesten. úgy látom, hogy itt, ha talál valaki egy számára megfelelő munkát, akkor ő is megbecsüli és a munkaadó is megbecsüli a dolgozót, ez talán azért van, mert a környéken "mindenki ismer mindenkit". persze ebből lehet hátrányod is, ha van valami stilkid, de szerintem jobb vidéken. Pesten annyira nem becsülik meg az embert a munka terén szerintem, mert ott nagyobb az esély, hogy jön valaki, aki jobb nálad, és már nincs is munkád...

Bp-n nagyon sokszor van, hogy a szomszédok se ismerik egymást, ott nem merném elengedni a gyerekemet (ha lesz) a parkba egyedül biciklizni, vidéken ezt minden lelkifurdalás nélkül megtenném. tudom, hogy nincsenek olyanok, akik bántanák, az autósok is odafigyelnek.

Persze mint már mondtam, nem mindegy, hogy hol az a vidék, ahol laksz. Nálunk pl cigányok sincsenek, szép, rendezett falu, folyamatosan fejlesztik és a környéken is többféle munkalehetőség van. Szerintem itt jobb.

2010. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Az alap probléma az állásszerzés. Ha van jó melód vidéken, akkor ég és föld az amúgy élhetetlen fővárossal szemben, viszont erre jóval kevesebb esélyed van. Viszont az emberek sokkal kevésbé törtetőek, pofátlanok, mint Pesten.
2010. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

könnyebb, ebben biztos vagyok.


az, hogy jobb-e, az relatív, mert mindenki másra vágynék. én szívesen laknék vidéken, akár kis faluban is, de született Budapestiként nehéz föladnom a kényelmet (biztonságot: 3 perc és jön a mentő, ha valami komoly gond van) és egyben a lehetőségeket. mert sajnos így van, itt mindenre sokkal több lehetőség van, mint akár a környező városokban. (ha a munkalehetőségre, tanulási lehetőségre gondolunk)


nem tartom jónak ezt az állapotot, valahogy dolgozni kéne azon, hogy ugyanezeket el lehessen mondani legalább a többi nagyvárosról is.

2010. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok aspektusból lehet ezt vizsgálni.

most nem is írom le mindet, de!

én pl nagyon szeretek Bp-n élni. több a lehetőség a kultúrára, több az egyetem, színház, mozi, kiállítás, múzeum.

jobb a közlekedés, nincsenek olyan nagy távolságok, főleg ha a belvárosban laksz.

könnyebb munkát találni akármilyen is a végzettséged.

majdnem minden lakás összkomfortos, nem kell bajlódni a tüzifával. nincs kerted, ami lehet előny is, hátrány is.


viszont: biciklivel nem olyan biztonságos közlekedni, sok a suttyó ember, könnyebben kizsebelhetnek a buszon, villamoson. szennyezettebb a levegő, folyton dugó van.


néha elegem van belőle, olyankor elmegyek egy hétvégére egy vidéki kis faluba, ott élvezem, hogy csend van, tiszta levegő, látszanak a csillagok az égen (nincs fényszennyezés)

de alapvetően minden ide köt a nagyvárosba, szóval hosszú távon én csak itt tudom elképzelni az életemet.

2010. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Pesten talán könnyebb munkát találni. Az összes többi érv a vidék mellett szól nálam. Ha munka szempontjából nehezebb is, akkor is csak vidéken fogok élni! Ahol tapasztalható a környezet közelsége. Számomra a pesti élet élhetetlen, embertelen. Bocsánat a megkülönböztetésért, de nem hiába olyan zárkózott, depressziós, agresszív a legtöbb pesti. Aszfalt, beton, szmog, tömeg, rohanás. Egyik sincs jó hatással a lelki életre, kiegyensúlyozottságra.
2010. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem igaz, hogy vidéken kevésbé pofátlanok az emberek, vagy nem olyan törtetők. Szerintem itt még mocskosabbak az emberek + még sznobok is.
2010. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg amíg nem tapasztaltuk meg mindkét oldalt, addig a másik oldalról csak a közhelyek élnek bennünk. ez látszik a 13:27-es hozzászólásból is. Nem bántásból írom, csak egyszerűen tudom, hogy nem így van.


De te meg ismered a másik oldalt: esetleg sok bp-i azt hiszi, hogy egy faluban/kisvárosban csakis unalmas lehet az élet, de biztos vagyok benne, hogy ez is közhely

2010. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

13:27-es vagyok. Nem csak közhelyek élnek bennem, tapasztalatból írtam. Pesttől 20km-re lakom, 6 évig minden nap feljártam Pestre tanulni, majd 12 évig rendszeresen, egyéb céllal. Ebben volt 4 év napi rendszerességű (munkahelyem volt ott). De egyszerűen megutáltam a rohanást, szmogot, zajt, tömeget. Ha tehetném, még messzebb költöznék, egy csendes kis faluba. Ott viszont sajnos tényleg túl nehéz munkát találni.

35f

2010. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 yuda ***** válasza:
A megélhetőségre válaszolnék: pesten statisztikailag magasabbak a bérek (átlagosan értem,persze vannak kivételek) ha multikban vásárolsz ,olcsóbban megveszel mindent- ha lakást akarsz bérelni, az viszont egyértelműen drágább.
2010. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

akkor neked tényleg nem jött be a város.


ismerek olyat is, aki felnőtt fejjel költözött kisvárosból a 8. kerületbe és annyira megtetszett neki az itteni élet, hogy azóta a belvárosban vásárol magának lakást. pedig erre még én is azt mondom, hogy nem bírnám. (én nem is a belvárosban, nem is a külvárosban, de csendesebb környéken lakom)

végül is nekem nehéz megítélni az egészet: ide köt ezer emlék gyerekkorom óta így nehéz lenne lelkileg is elszakadnom, máshova költöznöm. (barátok is sokan itt laknak. közülük páran csak 1-2 utcányira)

ugyanakkor pl. a tömeget a bkv-n, a nagyobb üzletekben én is utálom.

2010. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!