Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pedofil-regiszter? - mit...

Pedofil-regiszter? - mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Most hallom a műsorban, hogy ez állítólag már él is, hogy "aki gyermek sérelmére blabla", annak az erkölcsijében külön is feltüntetik, hogy vigyázat, mert pedóról van szó.


Én félig rendben levőnek látom, csak éppen rengeteg visszaélésre is okot ad.

És valaki tudja, hogy hány éves korig számít az adott fiatal gyereknek, ha elkövetnek ellene vmilyen szexuális bcs-t? 14 vagy 18?


Hát nem tudom. vegyes gondolatok.

De kinek mi a véleménye?


2014. júl. 31. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%

Törvényileg 14 a beleegyezési. A nemi erőszak meg nemi erőszak, akár 9 akár 99 éves a sértett.


Én azt gondolom, hogy ilyen esetekben igenis kell erről megjegyzés. Ma már drogtesztet is kérhet a munkavállaló, ez meg picit durvább mint pár g fű elszívása.

2014. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Abszolút helyesnek tartom.
2014. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon jó.
2014. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ha alapjában jó is, azért ... egy vagon visszaélési lehetőség pl. meg hát jogilag érdekes ez, hiszen a büntetett előélet úgymond különleges adatnak számít, akkor egy idegennek kiadni nyilván nem köteles senki. egyébként dehogy kérnek drogtesztet, bár ez a példád is jól mutatja az abszurd jellegét mindkét dolognak. Amennyire az is kijátszható nagyon egyszerűen, a gyakorlottak már tudják, hogy anyuka vizeletét kell elvinni ugye, másrészt ismét különleges adat a káros szenvedély, azaz csak a hozzájárulásoddal tudhatja meg bárki.


A pedofíliával annyi a bajom, hogy sok mindenre rá sütik, aminek aztán köze nincs hozzá. valóban pedofil lesz az is, aki 14 alattival szexel, de az is aki 18 alattiról tart pár erotikus ("szeméremsértő") képet. Én hiányolom a kicsit pontosabb, korrektebb szabályozást.

2014. júl. 31. 21:08
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem miről beszélsz. Meg van határozva törvényileg a pedofília. Kész. Aki az, az. Aki nem, az nem.
2014. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

és hol van meghatározva? tudsz nekem Btk §-t?

mert én nem ...

2014. júl. 31. 21:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogosak a kérdező ambivalens érzései. Valóban vissza lehet élni vele.
2014. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Gyakorlatilag bármivel vissza lehet élni ha nagyon akarnak. Ha nagyon akranak, bárkit be lehet csukni egy életre.


De amaitt mert jajj mi lesz ha, nehogy már szabadon rohangáljanak a tásadalomra súlyosan veszélyes alakok. Lehet őket rehabilitálni, találni nekik olyan melót, ahol a visszaesés lehetőségétől távol lehetnek.

2014. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Államokban publikus adatbázis van azokról, akik szexuális bűnözőkről. Térképen nézheted meg, hogy a környékeden hol lakin olyan, akit elítéltek valamiért. Névvel, fotóval, stb.


[link]

2014. aug. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azért ez durva sztem, bár egy amerikai igazságszolgáltatási rendszerben még inkább elfogadhatónak tartom.
2014. aug. 1. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!