Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Reggel negyed hétkor fűnyírás?!

Reggel negyed hétkor fűnyírás?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem először fordul elő a ma reggeli eset és már nagyon ki vagyok akadva.

Társasházban lakom, a ház körüli füvet, gyomot pedig gondolom a városüzemeltetés tartja rendben (a másik tippem egy kft). Rendre zöldhajnalban jönnek ki motoros kaszával füvet nyírni. Ami nem is lenne baj, de ezt reggel hat és hét közé időzítik.

Tudom, hogy sokan fenn vannak akkor, de sokan nem. Úgyhogy ez zavaró, mert nagyon korai az időpont.


Nem tudom, mit mond erről rendelet, törvény. Normális az, hogy ilyen zajos munkákat ilyenkorra időzítsenek?



2014. aug. 1. 07:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Normális igen, már rég nem létezik olyan hogy csendháborítás.
2014. aug. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Az elsö tévedésben van, igenis léteik csenháborítás, söt nemcsak este 10 és reggel 8 között, hanem éjjel-nappal, ha meghalad egy meghatározott zajértéket.


Viszont hétköznap reggel 6-tól lehet munkazaj, ami nem elkerülhetö.


Ebben az esetben teljesen jogos, ugyanis ilyenkor még nem kap högutát az adott dolgozó, mert 10-11 után már olyan nagy a höség, hogy alig elviselhetö.

Ezen kivül lehet, hogy a ti körnéketen kezdik, és utána mennek tovább, mert nemcsak egy ház körül kell lenyírni a füvet, és mire végigérnek, már eléggé késö lesz.

2014. aug. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van rosszul emlékeztem :)
2014. aug. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%
Negyed hét már nem korai.
2014. aug. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
#5 vagy aki ilyen baromságokat ír
2014. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
Én is erre keltem ma. Ahol én lakok ott ilyen kis traktorokkal nyírják. Igen hangos :S
2014. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
37%

Igen teljesen normális dolog!


Egy átlagos nyári napon már reggel 6-kor olyan döglesztő meleg tud lenni, hogy egy szimpla munkába menéstől leizzad az ember. Hát még ha motoros kaszát tartva melózik!

Ma ugyan még nincs olyan tikkasztó meleg, de a nagy páratartalom miatt ahova odasüt a nap, hát az sem a legkellemesebb munkakörülmény.

Miért ne kezdje korán a melót? Ráadásul sokkal frissebb és gyorsabb úgy az ember, mint mikor már szédül a melegtől! Csak mert őnagysága füle szokatlan zajt hall?


Másoknak meg éjjel-nappal zúgó autók zaját (és szagát) kell elviselniük, mert forgalmas út közelében kényszerülnek lakni. Mi lenne ha ők is elkezdenének reklamálni, hogy de ugyan már 22 óra után állítsák le a forgalmat, mert valaki aludna?! Talán te sem örülnél ennek, ha épp te is arra kocsikázol, ugye???!!



5:20-kor volt ma napkelte... Akár akkor is kezdhette volna a munkát, hisz világos van már akkor! :-)

De hiába, ezek a nyavalygó mai emberek már úgy elszoktak a természethez való normális alkalmazkodástól, hogy még nyáron is képesek 10-ig aludni, és egész éjszaka fent lenni és égetni a villanyt... (Értem ezt persze magamra is, mert minden törekvésem ellenére nekem sem sikerül jól kihasználnom a természetes fényt és minden velejáró jót...)


De azért azért hápogni, hogy valaki 6-kor füvet nyír... nonszensz! Legrosszabb esetben is 2-3 hétnél nem gyakoribb esemény...


Egyébként én már nyírtam füvet minden napszakban, napkeltétől szürkületig. De egy nyári napon 9-18 óra között maga a pokol, hogyha nincs árnyék, és ha még a nyíráson kívül járda közül is ki kell kézzel húzgálni... Épeszű ember kora reggel vagy este áll neki. Én csak azért szoktam kerülni a nagyon kora reggelt és a már-már szürkületet, mert akkor nehezebb észrevenni a fűben megbúvó védtelen állatokat. Csigák, sünök, békák és sok más állatra kell odafigyelni, de arra is, hogy az ember ne ájuljon el a napon... Így a te embered 6:15-ös nyírása tökéletes időzítés volt!


Egyébként ha annyira zavar, tehetsz ellene!

-Lenyírod te magad déli 12-kor, vagy bármilyen más általad "normálisnak" mondható órában. Végülis a te lakásodhoz is tartozik, szóval... Valószínűleg a többi lakót nem fogja zavarni, hogy te vagy idegen végzi el a munkát.

-Vagy megbeszéled a lakókkal, hogy gyommentesíted a területet és beveted helyette valami talajtakaró növénnyel, virággal, ami között nem nagyon él meg a gaz, és akkor nem kell majd nyírni, szebb is lesz a környék... De akkor azt rendeben is kell tartanod/tartanotok...!

-Vagy elköltözöl oda, ahol nincs füves terület a környéken, hanem csak beton és beton.

2014. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Kibírod, gondolom nem nyírják naponta.
2014. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
41%

Pont ezt akartam én is javasolni, hogy nyírd le te a füvet délután háromkor, és akkor nekik nem kell, így nem fognak zavarni abban, hogy délig húzhasd a lóbőrt.


Könnyű a (valószínűleg) légkondizott szobából hőbörögni azokra, akik a te környezetedet tartják rendbe...

2014. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Na ide figyeljetek!

Egyrészt szerintem a hsz-em baromira messze van a hőbörgéstől! Nem anyázok és nem hibáztatok, nyilván a kaszás ember is azt csinálja, amit a főnöke mond! Én csak azt kérdeztem, hogy normális-e ez, vagy beletartozik a csendháborításba, vagy mi a helyzet.

Erre miért kell pocskondiázó kisregényt írni?



Nem húzom a lőbőrt délig és nem nagyságos fülemet sajnálom! Fordítási munkával foglalkozom, ami miatt nemritkán éjjel kettő-három táján is fenn vagyok még (miután persze a nappali, rendes melómat elvégeztem).

Időről-időre sajnos igenis hatalmas mellbevágás az, ha hatkor kivernek az ágyból. Alustam 3 órát, és mehetek úgy melózni...

Ti örülnétek? Mert én nem örülök, és itt ennek adtam hangot.

Aki ebbe többet belelátott meg személyeskedett, az javaslom szedjen valamit az idegeire.


A célom egyébként az volt, hogy ha kiderül, hogy ilyenkor csendháborítás-e a dolog, felhívnám a munkáért felelős kft-t, vagy akármit, és megpróbálnék egyezkedni velük, hogy csináljuk úgy, mint Dunántúlon.... azaz hogy az ilyen munkákat szépen egy fecni papíron előző nap délutánig kiragasztják. És akkor tudni fogom, hogy mikor ne üljek neki fordítani, hogy aztán agyhalott állapotban kelljen bemennem a munkahelyemre, mert nem hagytak aludni.


Aki rendesen válaszolt, annak köszönöm, a betegeknek meg jobbulást!

2014. aug. 1. 19:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!