Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek Párizs, London, és más...

Melyek Párizs, London, és más európai nagyvárosok bevándorlók lakta hírhedt negyedei, nyomornegyedei?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy melyek azok a városrészek ezekben a városokban, amelyeket arab, fekete stb. bevándorlók laknak. Érdekelne az is, hogy az európai nagyvárosokban melyek a hírhedt, veszélyes negyedek?

Köszi!



2012. jún. 17. 13:51
1 2
 1/12 anonim válasza:
81%
Párizsban a lakosság fele fekete vagy arab. Mondjuk a montmarte alatti környék elég sőtétnek tűnt, soksok fekete árussal (egyszer egy zsúfolt utcán sétáltam, megjelent egy rendőrautó, és egy szempillantás alatt mindenki szétszéledt :) )
2012. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Én voltam kint az egyik rokonomnál egy hetet Londonban nyaralni. Ott Webley negyedben laktunk, ami szerintem egy bevándorló negyednek számít mert szinte csak indiaiak, négerek, lengyelek, kelet európaiak stb. laknak. Én nyaralni voltam kint, ezért mindig be kellett utazni a belvárosba és olyankor nagy volt a kontraszt :D Mert pl. Chelseaben 80% fehér ember van, addig ahol mi laktunk ott kb. 95% indiai. Nem egy puccos környék az de nem is egy ghetto. Amit tudok, hogy jobb Londoban Tottenham környéket elkerülni éjszaka...
2012. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy az indiánoknál békésebb embereket nem nagyon láttam, ezért sem olyan nagyon durva környék Wembley. Viszont Tottenhamban főként négerek laknak akik meg az ottani Magyarok szerint is gyökerek.. ezt csúnyábban is ki lehetne fejezni de a lényeg hogy Tottenhamat kell elkerülni éjszaka Londonban :)
2012. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aha, köszi! :)
2012. júl. 8. 09:11
 5/12 anonim válasza:
100%

Nagyon régóta foglalkozom a témával, rengeteget tudnék említeni. Pár személyes kedvencet kiemelek.

Párizs a világ egyik legundorítóbb városa, tapasztalat. Most itt nem a giccses turista Párizsról beszélek, az nem az igazi Párizs.


Sokan a legveszélyesebb helynek Seine Saint-Denis-t tartják Párizsban, nem ok nélkül. Itt található amúgy a Stade de France, meg pár híres épület, ez még annyira nem külváros. Ahogyan mész kifelé, egyre nagyobb panelek és lepukkant utcák. Itt nem ért atrocitás szerencsére, de nem is mentem el a panelek felé. Párizsban ezen a környéken történik a legtöbb bűncselekmény.


Aztán érdemes nyugatabbra menni innen, Argenteuil nagyon para hely, itt volt merszem bemerészkedni kicsit a paneles részre, nagyobb gond nem volt, füvet akart eladni két 15-16 éves arab. Érdemes nem leállni, hanem haladni tovább.


Aztán Nanterre... Hát ide a büdös életbe nem menj. A világ legundorítóbb és legveszélyesebb helyeinek egyike, ezt biztosra veheted!!

[link]

Francia ismerősöm akinél voltam, ide járt füvet venni (Av. Pablo Picasso, gúglizz rá maps-ben), elég csóró panellakó srác ő is, de mondta hogy ez az egy hely ahol nem mer egyedül végigsétálni. Borzalmas a hely hangulata, csak rossz arcú embereket láttam, fehéret egyet sem.

http://www.youtube.com/watch?v=03LTCx60T8M&feature=autoplay&..

Itt egy hangulatvideó, de egyébként ez bárhol előfordulhat a külvárosokban.



Egyébként ezek a kerületek nagyok, tehát vannak viszonylag biztonságos környékei is, én most konkrétan a gettókról beszélek, amiket már messziről ki lehet szúrni, óriásiak a házak.



London. Itt egyszer voltam Millwall-ban 2 hetet, de járkáltam mindenfelé. Mindenki azt mondta hogy ne nagyon térjek ki a belvárosból 10 kilométernél jobban, sok a veszélyes hely.

Főleg Észak-London ahol sok a fekete gettó (Párizzsal ellentétben itt kevesebb az arab, több a fekete). Hackney az egyik legnagyobb, de ott van Peckham, Brixton és Tottenham amiket érdemes elkerülni jó messziről. De London hatalmas, még sok ilyen hely van.


Aztán a kedvencem: Nápoly - Scampia - Le Vele lakótelep

Sosem voltam ott, de egyszer meg akarom nézni személyesen. Itt nem bevándorlók laknak, hanem az olasz társadalom legszegényebb rétege és sok cigány. A Camorra nevű mafia egyik székhelye, itt bonyolítják le a drogügyletek nagy részét.

[link]


Rengeteg a gyilkosság ezen a környéken. Egyébként katonák vannak kirendelve errefelé, mert a rendőrség már nem tud mit kezdeni ott. Ha megállsz nézelődni, 2 percen belül körbevesznek és elküldenek a francba. Ha videózol, meg is ölhetnek.


Hú, még jó sok helyről tudnék mesélni :D

2012. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hú nagyon tetszett ez a kis beszámoló, utána is nézek ezeknek a helyeknek. Köszönöm szépen! Nagyon érdekes ez a téma, hogy lehet kezelni, mit lehet tenni ez ellen. Én Koppenhágában voltam Christiániában, elég érdekes hely, bár ugye az már turista látványosság, így annyira nem veszélyes. Egyébként szívesen néznék valami dokumentumfilmet ezekről a helyekről. Nem ismersz ilyet?

köszi még egyszer!

2012. aug. 5. 09:45
 7/12 anonim válasza:
100%
Londonban Harlesden, Willesden Green fekete - és már kelet-európai - negyed. Willesden High Street nagyon dzsuvás. Régen Brixtont emelték ki, mára jobb hely lett, mint az előbb említett két negyed. Willesden Greenhez közel van Neasden, az lengyel-ír-fekete-pakisztáni rész. Elég gáz hely. Hackney sem a legjobb, Leyton sem, Tottenhem is kerülendő. New Cross szintén gázos rész.
2012. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
kassa - lunix 9
2012. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Éljen a nyugat-európai multikulturalizmus - csak nélkülünk!
2013. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Berlinben Neukölln és Kreuzberg számítanak hírhedt városrészeknek. Neuköllnben a népesség 12%-a, míg Kreuzbergben 10,9%-a török, és a törökök mellett még jó néhány egyéb nemzetiségű bevándorló él ezeken a területeken.

Ennek ellenére Kreuzberg a város egyik bohém, kulturális központja, s annak ellenére, hogy mindkét negyedben nagyon sok a bevándorló, korántsem olyan veszélyesek, mint London vagy Párizs gettói.

2013. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!