Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az Élet és Irodalomban...

Ha az Élet és Irodalomban jelenik meg irodalmi kritikám és irodalmi tanulmányom, illetve ott leszek gyakornok, akkor később lehet belőle hátrányom?

Figyelt kérdés
Pl. későbbi munkavállaláskor, hogy azt feltételezik, hogy bizonyos politikai nézeteket képviselek.
2014. aug. 3. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Ha ezt mérlegeled, inkább hagyd a francba!
2014. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából nem mérlegelem, mert magasról tojom le, csak érdekel. Egyébként mér megjelent a kritikám, meg a tanulmányom is és szándékozom még írni az ÉS-be, ráadásul igen rangos irodalmi-kulturális folyóiratnak gondolom és sajnálom, hogy sokan az alapján ítélik meg, hogy milyen politikai beállítottságú, mert ez csak az egyik fele a lapnak. És igen neves irodalmárok, kutatók írnak bele. :-)
2014. aug. 3. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok, ez óriási dolog!

Persze, nem is kell ecsetlened, hogy milyen nagy jelentőségű az a lap.


Ha nem az ÉS-ről lenne szó, a helyedben (bárcsak a helyedben lehetnék!), talán hezitálnék a politikai részén...

Volt egy ismerősöm, akinek újságíróként lehetősége adódott bekerülni egy helyi újsághoz, amely épp az Élet és irodalommal ellentétes nézeteket vall.

Én akkor azt javasoltam az illetőnek, hogy jól fontolja meg a dolgot. Persze, megértem, hogy ma, amikor óriási a munkanélküliség, kapni kell minden alkalmon, hisz mindenképpen jobb, mint pl. a tecsóban árut feltölteni (ez rég volt, tudom, ma már vacak melóra is sokkal nehezebb bekerülni), de ha nem nagyon elkötelezett az adott politikai nézet irányába, lehet, hogy nem érdemes elvállalni, mert baja lehet belőle a későbbiekben.

Megértem a dilemmádat, én csak a neten keresztül tudok okoskodni: nem hezitálnék.

2014. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!