Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mennyire érzitek át a...

Ti mennyire érzitek át a történelmet és a megemlékezéses ünnepeket?

Figyelt kérdés

Kicsit elgondolkodtam mit jelentenek számomra az ilyen ünnepek, és rájöttem, hogy semmit. Ami eléggé gáz, ha úgy vesszük, de ez az igazság, nem érzem át őket. Ott kell állni az iskolai ünnepségen, kényelmetlen csinos cipőben, szépen tartva a sort és nem görnyedezve, miközben a műsorból amúgy se látok semmit, mert alacsony vagyok, de látni való amúgy is ritkán van, mert csak versek hangzanak el meg néha ének. Ami vagy hamis, vagy magnóról megy. Aztán valaki mond egy hosszú prózát, ami röviden kiokosít a tényekről. Van gyertya gyújtás, koszorú, magyar zászló töménytelen mennyiségben és számomra még sincs hangulat.

Aztán megvizsgáltam a mindennapjaimat. Mint sok más fiatalnak, nekem is a fél életem a neten van. Így az agyam vicces képekkel, vicces posztokkal és mémekkel van tele. Filmek, zenék elérhetőek egy perc alatt, közel a bolt, ha csipsz is kell, ha messzebb megyek google earth, szinte menyország, ami ma körbe vesz. Képtelen vagyok bele élni magam abba, hogy a világtérkép egy sűrű köd, amit hónapokig tartó hajó utakkal kell kitisztítani, veszélyes vizeken, betegségektől szenvedve, és az édes vizet durván kiszámolva. Azt meg szinte szörnyű elképzelni, hogy az orvos tudomány is ballépések soraival tudott csak idáig fejlődni, ami rengeteg ember halálát jelentette. Ugyanígy azt, hogy itt is véres háborúk dúltak és ha nem történt volna meg a sok rossz, akkor most nem így nézne ki a világ. Azt mondják legyek hálás a hősöknek, hogy egyenlő jogok vannak és szabad ország vagyunk. De hogyan képzeljem el azt, amitől meg vagyok mentve, amikor annyira egy puhány kocka vagyok, hogy elmondani nem lehet? (és erre természetesen nem vagyok büszke, de ez az igazság)


2014. aug. 3. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekelnek ezek a nemzeti ünnepek.


"Azt mondják legyek hálás a

hősöknek, hogy egyenlő jogok vannak és

szabad ország vagyunk."


egyenlő jogok vannak? végülis mindenki egyenlő, csak van aki jobban.

szabad ez az ország? sose volt szabad az ország. mindig kikellett nyalni valakinek a valagát. a hősök pedig sima rendbontók akik megunták a xar ízét

2014. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én őszintén semennyire nem érzem át őket.

Ezen pedig nincs semmi szégyellnivaló, mert nem várhatják el tőlem, sem senki mástól, hogy átérezzen egy olyan eseményt, aminek ő maga nem volt a részese és generációkkal korábban zajlott le.Egyszerűen nincs mit jelentsen ez egy olyan embernek, akinek semmi köze nem volt az eseményhez.

Így nagyjából annyira érzem a magaménak, mint például a thermopülai csatát.

2014. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is kb. semennyire érzem át.:D
2014. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!