Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mecset és fejkendő Európában?...

Mecset és fejkendő Európában? Mekkora gondot jelent az Iszlám Európára nézve?

Figyelt kérdés

[link]


[link] 2014/05/07/sertodjunk-meg-mi-is/ !!!


Mekkora és miféle kihívást ró jelenleg az EU-ra és kontinensünkre és fog a jövőben az Iszlám terjeszkedése?


Szabad egyáltalán bármit is elhinni a dzsihádfigyelőnek?


vagy nincs is gond csak egy kisebbség nagyít fel egy jóformán nem is létező problémát?

Vagy van csak nem veszünk róla tudomást,nem ismerjük fel?

Esetleg latjuk,de nem illik róla beszélni, nem merjük vállalni a konfliktust?

Vagy gazdasági okai vannak a tűrésnek?

Itt-ott olvastam már előrejelzéseket, hogy kb mennyi muszlim lesz évtizedek múlva egyes országokban.

Ha nem hajlandóak alkalmazkodni akkor mi lesz?

Ismerősök által tudom, hogy egyes országokban a helyieknek már nagyon tele van a tökük a sok alkalmazkodni nem akaró, a rendszert kihasználó bevándorlóval és élükön a muszlimokkal.

Mi lesz ennek a vége?



2014. aug. 10. 19:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként elég csak megnézni Londont. Az egyes városnegyedek magukért beszélnek."


Te meg egy város alapján általánosítasz! Nem jó! Hírekből élni könnyű, muszlim embert ismerni már ennyire nehéz? A terroristák és hasonló tevékenységeket végző emberek vallás nélkül is idióta barmok és azok maradnak... Én már mondjuk feladom, a magyar ember ha egyszer birkaüzzemódba kapcsol, akkor már mondhatsz bármit...

Ráadásul itt ahol az emberek 95%-a ki nem állhatja az iszlám vallást. Mostanában visszaolvastam a muszlim kérdéseket és minden 2. kérdés alatt a válasz a "Lányom nélkül soha" című muszlimokat teljes gőzzel lejárató film. Arra egyetlen levegőbe beszélő magyar ember sem gondolt, hogy utánanézzen a valódi történetnek, ááhhh dehogy....

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..

2014. aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11


1. Ki beszélt itt terrorizmusról?

2. Nem egy ilyen város van Európában. És nem egy muzulmán alkotja a hírhedt városnegyedek lakosságát, hanem több ezer.

3. A muzulmán emberek Európában a környezetre gyakorolt hatása a téma. Miről másról lehetne jobban megítélni a helyzetet, mint az európai városok muzulmán negyedeiről?

Az otthon, saját országukban élő muzulmánok pont nem érdekelnek, amég nem jönnek ide, nem akarják rám eröltetni a szokásaikat.

4. Nem a vallásukkal van a probléma, hanem az alkalmazkodni nemakarásukkal.

5. Nyilván nem az összesről beszélünk. Nyilván vannak rendes, jólelkű, tündi-bündi emberkék, akik mindig mindenkivel kedvesek és mindenkit szeretnek, elfogadnak. De ha elmész egy ilyen városrészbe, akkor nem ezt fogod tapasztalni. Én nagyon szeretem őket, amég nem akarnak idejöni, nem csinálnak zsibvásárt az utcából, ahol lakok/amerre járok, nem balhéznak, nem kerülök konfliktusba, ha európai emberként európai szokásoknak megfelelően viselkedem Európában, stb.

2014. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Valójában az egész az olcsó munkaerő miatt történt, de ez köztudott. A nyugat-európaiak nem vállaltak el ám mindent. Plusz szaporodni se hajlandó a fehér ember, ezért elöregszik. Nem csak a muszlimokkal van a probléma, hanem mint már említették, az évezredes európai civilizáció nem tud olyan könnyen lenyelni egy idegen kultúrát, mint azt sokan gondolják. Meg ugye sokan beilleszkedni sem tudnak. A gond tehát kétoldalú. Az Újvilág fejlett országai is multikultiznak, de nem fogadják be az utolsó beduin kecskepásztort is.(pontrendszeres bevándorlás, ugyebár.)
2014. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Dózsabimbó ***** válasza:

Elég lenne az iszlámra áttérőket büntetni, úgy mint a muszlimok a saját hitehagyóikat.

Máskülönben meg fel kell venni az iszlámot és belülről bomlasztani a közösségüket, mint pl Magyarországon csinálják. A legjobb példa rá az MSZMP, amit sikeresen szétbomlasztottak belülről :)

2014. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

SZİA,

Szerintem gondot nem jelent semmikeppen maga az ıszlam egy nagyon bekes vallas,tudom most sokan "felhorkannak" mert összekapcsoljak a terrorızmussal de mındenkı amı kıcsıt ıs olvas a temakörben az tudja az igazi iszlamot követök elutasıtjak a terror cselekmenyeket,de sajnos vannak szelsöseges emberek es megnyılvanulasaık.

Fejkendö azaz HIJAB magat az erkölcsösseget jelkepezı a nö akı hordja azt "üzenı" vele hogy erkölcsös,tıszta eletü nö vagyok akı nem kıvancsı mas ferfıak pillantasara az utcan sem,ezek a nök fel vannak öltözva ellentetben sok europaı növel akı bar ruha van rajta "megıs meztelen" erted mıre gondolok ugye? Mecsetek: az ima helyszıneı ahogy vannak kereszteny templomok a keletı orszagokban ıs pl Törökorszagban ıs van eleg sok ,ugy Europaban ıs mıert ne legyenek? A vallas maga mındıg a jo fele terelı az embereket egy normalısabb eletvıtel fele,erkölcsösebb elet fele,öszıntebb elet fele...Ennek tereı akar a mecsetek ıs lehetnek,egy bıztos akı megemlekezık ıstenröl barhogy nevezzük ıs es eljar ılyen közössegekbe rosszat bızztosan nem fog tanulnı ott..ebben talan mındannyıan egyeterthetünk. /Elnezest nem magyar laptoprol ırok../

2014. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Gondolod van kölcsönös elfogadás?

El tudod képzelni, hogy Szuad-Arábiában egyszer csak elkezdenek templomokat építeni a beáramló keresztényeknek?

Tudod valahol még szimpatikus is a számomra az iszlám, de a különbségek miatt nem tudom meddig lesz békés együttélés. Engem ez aggaszt.

El tudod képzelni ezt fordítva? Hogy keresztény menne iszlám országba és nem igyekeznének alkalmazkodni?

2014. okt. 24. 15:24
 17/18 anonim ***** válasza:

"El tudod képzelni, hogy Szuad-Arábiában egyszer csak elkezdenek templomokat építeni a beáramló keresztényeknek?"


Ezt a tényt sajnos vagy nem sajnos felejtsd el. Ott a lakosság tisztán 100%-a muszlim. Ott kötelező az 5X ima pl.

Nagyon sok iszlám ország van, ők követik a vallásukat, de keresztény országból szerinted van olyan sok mint muszlimból? Nem hiszem. Ajánlatos szerintem EU-ba templomot építtetni, a lakosság nagy (nem bevándorló) része ígyis-úgyis elfordult a vallásoktól és nem követnek vallást.

A paranoiai pedig szerintem fölösleges. Európai úgy sem fogékony a vallásokra, főleg az iszlámra nem.

2014. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Vannak am olyan "mocskos zsidók", akik képesek ember módjára gondolkodni- érezni. Sokan sok felek vagyunk. Az iszlám, az hogy valaki muszlim, önmagában nem egyenlő a terrorral, azzal hogy ok biztos zsidóellenessek meg sorolhatnám. En szeretem ugy felfogni a világot, hogy vannak jó és rossz emberek. Akármilyen a bőrszíned, nemzetiséged, vallásod, te attól meg tartozhatsz mind a kettőbe. Aki ezt megkérdőjelezi (ideértve aki m"ocskos zsidozik" es általánosít és aki "muszlimok mind terroristazik" es általánosít), abból hiányzik bárminemű jóhiszeműsége, es emberiség.
2015. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!