Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Közösségi szolgálat, önkéntes...

Közösségi szolgálat, önkéntes kényszermunka!?

Figyelt kérdés
Most nyáron lett nagyon elegem ebböl az idiótaságból. Van ez alól az 50 óra alól valami kibúvó, vagy semmi esély nincs rá, hogy ezt ne teljesítsem és ne legyen következménye? Persze most nem arra gondolok, hogy egy lusta disznó vagyok meg elkényeztetett, idén nyáron is voltam nyárimunkán, sok dologra magam keresem meg a pénzt. Engem igazából csak az akaszt ki nagyon, hogy beállítják az emberek "önkéntesmunkának", de szívesebben dolgoznék pénzért. Na meg persze a szabadidömet is elcseszik mikor szabadságon van az egész család, tudnánk valami programot csinálni erre reggel hattól pakolni kell. Nagyon tele van már vele a hócipöm! A válaszokat elöre is köszönöm!
2014. aug. 19. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki hitte volna, hogy visszajön a kommunista műszak? :)))

/egy ötvenes/

2014. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szó nincs arról, hogy a kitalálói önkéntességnek állítanák be, nem is az a neve. Arra szolgál, hogy megéreztessék a középiskolás korosztállyal, hogy másokért valamit tenni, adni az időnkből és energiánkból, segíteni jó érzés és hasznos. Az életben nem szabad, hogy minden a pénzről szóljon. Ez az 50 óra 3 évre elosztva cseppet sem sok. Mindenki kell, hogy találjon olyan területet, ami őt érdekli, akár kutyasétáltatás, akár erdőtakarítás, akár polgárőrök melletti segédkezés, akár egy idős emberrel (lehet az a szomszéd is) való beszélgetés, kisebb háztartási segítség. Végezheted a barátaiddal, közös tevékenységként, aminek a végén meglátod az eredményét. Senki nem mondta, hogy a szüleid szabadsága alatt kell, és hogy reggel 6-kor. Ha az iskola ezt így teszi kötelezővé, hibáznak, és nem kell elvállalnod. Az időbeosztás és a tevékenység kiválasztása a saját felelősséged, illetve előfordul, hogy egy osztály megy együtt, de az nem a nyári szünetben lesz.
2014. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy meg akarják értetni, hogy milyen a munka stb. de szerintem aki magától elmegy diákmunkára, az így is úgy is megtapasztalja azt. Erröl persze megoszlanak a vélemények. Engem rendezvények elökészítésének a lebonyolításához vettek fel és csak ilyen korán van lehetöség ezt elvégezni, tehát ha nem megyek mert korán van akkor nem lesz meg az 50 óra sem. Azzal is tisztában vagyok, hogy ezt 3 év alatt kell teljesíteni, de annyi más hasznos dolog van amit helyette csinálnék. Ahogy korábban említettem elsösorban a diákmunka, vagy mondjuk szívesebben bicikliznék a haverokkal ilyesmik. Ezért találom feleslegesnek és szerintem kihasználás is mert rákényszerítenek.
2014. aug. 20. 15:25
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Válassz olyat, ami tetszik, aminél nem érzed, hogy jobb lenne mást csinálni. Itt a hangsúly nem a munkán van, hanem a segítségen, azon, hogy jót tegyél valakivel, akinek erre szüksége van, de nem tud érte fizetni.
2014. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Egy évig heti egy órát talán ki tudsz szorítani. Ennyi elég, és máris végeztél a kötelességeddel. Fogd fel úgy, mint egy kötelezően elkészítendő iskolai munkát!
2014. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Játszol valamilyen hangszeren? Mehetnél beteg gyerekeknek előadni. Nem kell egyben letudni, mehetsz több helyre is.
2014. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Szívesebben bicikliznél a haverokkal. Na jó, de ez olyan, mintha tanulás helyett is inkább bicikliznél. Meg kell csinálni az 50 órát, mert muszáj.
2014. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Kibúvó? Legyél estis, ott ez nem követelmény.
2014. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!