Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az állam megkülönbözteti a...

Ha az állam megkülönbözteti a cigányokat tőlünk magyaroktól, akkor miért várja el, hogy mi ne tegyük?

Figyelt kérdés
Ha egy gyerekednek többet adsz és jobban szereted a másiknál, többet megbocsájtasz neki, akkor nem törvényszerű, hogy a másik aki többet tesz(mégis kevesebbet kap) megutálja a testvérét?
2010. jan. 15. 14:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Jó, a rasszizmus nem elég pontos, de mindenképpen előítélet.

Én nem védem a cigányokat, és megértem azokat az embereket, akik előítéletesen gondolkodnak.


Engem például még sose terrorizált, rabolt ki cigány, sőt talán csak egyszer szóltak be nekem. Nem vagyok azért annyira veszélyesnek látszó, és nem a Rózsadombon lakom, hanem egy pesti kerületben.

Mégsem gondolom azt, hogy nincs cigánybűnözés, vagy azt, hogy a cigányok többsége kulturált és nem bűnöző. És nem leszek cigányvédő sem, mert egyetértek az itt leírtakkal.

Tudom, hogy az én példám nagyon ritka kivétel.

De ettől még nem tudom elfogadni az ilyen mértékű előítéletet!


Nem tudom miért nehezebb kimondani azt, hogy Utálom a bűnöző, kulturálatlan, tolvaj cigányokat, mint azt hogy utálom a cigányokat!

Plusz 3 szó?

2010. jan. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
már leírtam miért nehéz kimondania sokaknak: olvass vissza, ezt a kommentemet: "tegnap 15:51".
2010. jan. 16. 00:37
 23/24 A kérdező kommentje:
neked könnyű kimondani ha nem ér téged napi atrocitással. És nekem is könnyű kimondani, engem se vernek agyon minden nap, elég jól vigyázok magamra, és nem vonz az éjszakai élet sem. De sokan nem ennyire szerencsések.
2010. jan. 16. 00:38
 24/24 anonim ***** válasza:

Ez is diszkrimináció, csak pozitív. Azt szabad. Mert a szegény szerencsétlen, más, kisebbségek amúgy is hátrányban vannak, ezért segíteni kell őket, egészen annyira, hogy többlet jogokat is kell nekik biztosítani, hogy egyenlő esélyeik legyenek.


Az más kérdés, hogy ez egy hülyeség, és bizonyos fajták ahelyett, hogy összetennék a két kezüket a csökött agyukkal azt hiszik, hogy ők a világ közepe.

2010. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!