Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudtok ötleteket kollégiumi...

Tudtok ötleteket kollégiumi szoba dekorálásához?

Figyelt kérdés

Már voltam kollégista, csak most másik szobába fogok kerülni, s ezért szeretném kicsit belakni majd az új kuckót.

Olcsó, könnyen megvalósítható dekorációs ötleteket szeretnék kérni, amivel hangulatossá lehet tenni a szobát.

Cellux-szal és BluTack-kal lehet ragasztani, ha nagyon muszáj, 1-2 szöget is megengednek falba, de nem igazán szereti a vezetőség.


Előre is köszönöm mindenkinek! :)



2014. aug. 24. 12:34
 1/8 anonim válasza:
100%
lehet kivágni virágokat papírból, vagy ha fiúsra gondoltál, pár poszter vagy villámok, de ha még is lányosra gondoltál, akkor a virágokat, a pillangókat illetve a kézrázást ajánlanám, vagyis a kézfogást :)
2014. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!

Lány vagyok, tehát inkább lányosra gondoltam, bár a nagyon nőcis dolgokat nem csípem. :D (Hamarabb megyek focizni, mint sminkelni. A leendő szobatársaim közül csak egyet ismerek, akinek hasonlít az ízlése az enyémhez, de ő azért lányosabb. A többiekről nem tudok semmit még sajnos. (Annyi az infóm a tapasztalat alapján, hogy 5-6 személyes szobák vannak.)

2014. aug. 24. 14:57
 3/8 anonim válasza:
100%

Ez szerintem kreatív, hasznos és ha úgy vesszük, csajos:

[link]

Én már megcsináltam, nagyon tetszik.

2014. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as! Ez tényleg jól néz ki, megkérdezhetem kb. árban mennyiből jött ki?


Nekem a kollégiumi díszítésem mondhatni elég állandó. Nagyon szép színű karton papírokat lehet kapni, én azokat szeretem leginkább, ami mindkét oldalán színes, ezek nem fényesek, nem olyan merevek és szerintem színben is több a lehetőség ezek között. Akkora papír virágokat vágtam ki, aminek a közepében elfér egy szabványos 9x13 cm-s fotó, 5-6 színben. Az 5-6 nagy virág közé kicsiket vágtam ki, amire más színű közepet ragasztottam, így kicsit vidámabb, illetve szétszórva fotók is kerülnek még a virágok közé mindenfelé.


Én sem vagyok tipikusan egy csajos csaj, de nagyon szeretem a színeket és a fényképeket, így jól összeér a kettő igényem és vidám érzetet kelt a fehér falamon a koliban.


Sok lánynál láttam papír lepkéket is. Több tucatot kívágnak, majd félbehajtva ragasztgatják fel valamilyen alakzatban a falra. Nekem ehhez egyrészt nincs türelmem, másrészt ha azt nézem, hogy ott lesz a falon legalább egy évig, akkor meglehetősen porfogó, én pedig tüsszögök a portól. Egyébként ezek is nagyon jól mutatnak, ha van egy kis fantáziád. Ilyesmire gondolok: [link]

2014. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a jegyzetekre is van ötletem, ami illik a saját dekoromhoz, bár ez idén lesz először. :D

Fogni fogok néhány fa ruhacsipeszt és méretnek megfelelő virágokat ragasztok rá szintén karton papírból. Csak az egyik oldalára, a másik oldalát lehet rögzíteni a falra 2-3 pötty blutack-kel. Szintén szétszórom az asztalom felett és ha valami fontos megjegyzendő van, akkor azt odacsíptetem.

Egyszerűbb és olcsóbb, mintha vennék egy emlékeztető táblát (pláne, hogy mindenem van itthon hozzá) és még fúrni sem kell.

2014. aug. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Próbálkozom majd az ötletekkel a leendő szobához viszonyítva.

2014. aug. 26. 20:59
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Horogkereszt, pentagramma, sarló és kalapács, az ötletek tárháza végtelen :)
2014. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#4, #3 vagyok!

A válaszom, hogy mennyiből jött ki, az az, hogy semmit nem költöttem. Egy cipős doboz tetejét befestettem pirosra, ráragasztottam a napokat, alá pedig a jegyzettömböket(otthon nálunk egy csomó ilyen van, de szinte sosem használjuk, így jól jött ez az ötlet). Ezt tikszóval a szekrényre ragasztottam és már van rajta pár dolog. De ha venned is kell, akkor is megéri, mert úgy is nagyon olcsó.

2014. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!