Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi különbség a beat mozgalom...

Mi különbség a beat mozgalom és a hippi mozgalom között?

Figyelt kérdés
Ideológiai és életmódbeli különbségekre lennék kíváncsi, mivel látok átfedéseket.
2014. aug. 24. 18:15
 1/7 anonim válasza:
A beatnikek sokkal aktívabban politizáltak mint a hippik, a beat mozgalom inkább az értelmiségiek szűkebb rétegét érintette (főleg a beat-irodalom révén terjedtek az "eszméik"), míg a hippik a popzene révén szerintem nagyobb közönséget érhettek el.
2014. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Abszolút jól látod. A hippi csoportosulás tagjainak közös jellemzője volt, hogy hajukat hosszúra növesztették, pólót és farmert viseltek, valamint szerették a Beatlest.
2014. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Azért némelyik "beatnik" is nézett ki úgy mint egy hippi:


[link]


Illetve szerintem a hippik között is sok olyan volt, akik nem csípték a Beatles-t mert inkább a keményebb zenék hívei voltak.

2014. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szeretem mindkét mozgalmat, ugyanakkor soha semmilyen formában nem fogyasztottam semmilyen tudatmódosítót vagy nem váltottam a nőket, ittam, dohányoztam. Így az emberek azt mondják pont ennek a lényegét tagadom meg. Viszont pont nem ebben látom a lényegét, hanem a háború elleni tiltakozásban, az elfogadásban és a korlátlan szabadságvágyban.
2014. aug. 24. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy kinek mit jelentenek ezek a mozgalmak, az leginkább egyéni értelmezés kérdése. Nincsenek kőbe vésve sem az alapelvei, sem semmiféle szabályzatuk. Nincsenek pontosan definiálva. Van akinek a hippi mozgalom csak drogokat, orgiákat és a szabályok, törvények tökéletes semmibevételét jelenti. Van aki csak szabadságot, békét és harmóniát akart a mozgalom korában. A háború után valahol érthető volt ez a hozzáállás. Aki LSD-zik és krumpliszsákban jár, semmivel sem nagyobb hippi, mint aki mélyen átérzi és magáénak vallja a néhai mozgalom jellemző értékrendjét. És ezt igaznak tartom minden jelenleg is futó szubkultúrára is.

Mivel nem éltem azokban az időkben, amikor ez a két mozgalom virágkorát élte, így nem ismerem őket annyira, hogy párhuzamot vonjak közöttük. Sajnálom.

2014. aug. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azaz szerinted voltak olyan hippik, akik mindenféle orgia nélkül és tudatmódosító szerek használata nélkül éltek hippiként? Ma szerinted milyen szubkultúrák vannak? A hip hop vagy rap-et lehetne annak tekinteni?
2014. aug. 25. 10:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztosra veszem, hogy nem volt minden hippi egyforma. :D

Bizonyára akkor is árnyalt volt a kép. Volt aki minen percben belőve fetrengett, és biztos volt, aki meg nem. Továbbá az intim szféra akkor sem szűnt meg létezni. Gondolom voltak, akik fel sem öltöztek, meg voltak, akiknek nem jött be annyira a "szabad szerelem".


Rengeteg szubkultúra van jelenleg Magyarországon is.

Bizonyára a hip-hopnak is megvannak a sajátjai. Azt a világot annyira nem ismerem. De megvan az elektronikus zenét hallgató és a rocker rétegnek is. Van, amelyik ideológiai alapokon nyugszik (pl anarhisták, punkok, vagy éppen a hippik, különböző jobboldali csoportosulások), és vannak tisztán stílusból és tevékenységből kinőtt szubkultúrák (a fent említetteken kívül kb minden mást ide sorolnék).

2014. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!