Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy nagy kosár régi...

Vazulnéni kérdése:

Van egy nagy kosár régi pengőm. Elég sokféle. Szeretném őket eladni, vagy legalább az értékét felbecsültetni. Ebben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Szóval tudnátok-e ajánlani olyan embert/oldalt, ahol ezt megtehetném? Elnézést, kicsit furcsán fogalmaztam, de remélem ezért érthető, Értelmes válaszokat várom!

2014. szept. 7. 18:14
 1/6 TappancsMancs ***** válasza:

Sima ügy. Keress rá ilyenekre van Bp-en sok üzlet ahol ezekkel foglalkoznak. Már ha Bp-n vagy könnyebb lesz.


numizmatikai üzlet/bolt

érembolt

érme bolt/üzlet

antikvitás (esetleg de nem igazán lesz rá szükség)


Szedegesd össze az egyformákat, hogy át tudják kényelmesebben tekinteni. Én is nemrég adtam el de nem ennyit :) Ne suvickold mert szakértő szem meglátja és kevesebbet ér ha szétdörzsölöd. Hagyd csak ahogy vannak. Annyit nézz át nincs e közte valami nagyon régi pénz ami magában is értékesebb lehet, pl formátlanabb kezdetlegesebb az alakja. Ha van azt tedd külön. Esetleg menj be legalább két üzletbe is és kérdezd meg megvenné e és mennyiért? Sokat nem ér darabja de így kosárra már jópofa ;)

2014. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
Ja meg ha szétválogattad keress rá neten is mert egy egy többezer ft-os darabot magánszemélynek vagyis gyűjtőnek jobban eladhatod. A numizmatukában ha el tudják adni pl 10e-ért abből neked sacc a fele jut, mert adó stb. Ha találsz rá vevőt érdemes kicsit várni is. Hátha.
2014. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én így szakértelem nélkül elmondom neked, hogy semmit nem érnek.
2014. szept. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:

"Én így szakértelem nélkül elmondom neked, hogy semmit nem érnek."


A nagyon gyakoriak talán lehet hogy 100.- okat érnek, de egy halomra valóból kijön már valami. Pár példa:


1930. 5 Pengő Ag "Horthy Miklós - 2 200 Ft

1938. 5 Pengő Ag "Szent István" - 4 800 Ft

1939. 5 Pengő Ag "Horthy Miklós" - 3 200 Ft

1849. július 1. / Két pengő forint "Kincstári utalvány" - 4 200 Ft


Kérdező ne dőlj be neki :D


[link]

[link]


ésguglimég:

[link]

2014. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mire hogy kb egy darab különlegesebb nem lesz benne?
2014. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lipton. válasza:
Milyen pengők? Ezüst alu? Kép?
2014. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!