Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik lenne az olcsóbb...

Melyik lenne az olcsóbb nyaralás? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

eddig nem mentünk családdal külföldre nyaralni.

most nyáron szóba jött, hogy majd jövőre.

Apám ötlete Horvátország, Lengyelország vagy Görög (Kréta)

ebből nekem Lengyel és Kréta tetszik jobban, tesómnak meg Horvát és Kréta.

De ha rajtam múlna akkor valamelyik skandináv országot látogatnám meg a legszívesebben. Azok nagyon drágák? Mennyi lenne mondjuk Dániában vagy Norvégiában egy hét?

És úgy összességében a felsoroltak közül szerintetek melyik érné meg a legjobban (a költségekre is tekintettel)?



2014. szept. 14. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bulgária lenne a legolcsóbb
2014. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Skandinávia ezeknek sokszorosa lenne, ami még árban jó és amúgy is az szerintem Erdély lenne!
2014. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát a skandináviás ötletem amúgy sem tetszett senkinek :/
2014. szept. 14. 22:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha árat nézzük egyértelműen Lengyelország a legolcsóbb. Én elsősorban Krakkót és környékét ajánlom, a város gyönyörű, továbbá sok a látnivaló a környéken is (Wieliczka, Auschwitz). Egy két napot Zakopánéban is el lehet tölteni ha szerettek túrázni, az ígyis-úgyis útba esik.

Horvátország nem olcsó viszont számomra az igazi mediterráneumot jelenti. Kultúrált többé-kevésbé tiszta, és szép hely. Ráadásul minden egyes faluban és városban lüktet a történelemi hangulat. Amit hátrányként tudok felhozni, az a köves, sziklás tengerpart.

Krétán nem voltam, de Görögország árban nem sokban különbözik a horvátoktól. Ár-érték arányban viszont nagyon. A görögök lényegesen igénytelenebbül tálalnak mindent, mint a horvátok. Kb úgy képzeld el, hogy van két tök egyforma műemlék, görögöknél ott egy tábla, hogy amfiteátrum, a horvátoknál pedig amfiteátrum és makettek arról, hogy hogyan nézhetett ki, múzeum, guide stb.

A görögök szimplán eléd tosszák azt, amit kitúrtak a földből, a horvátok viszont prezentálják. Viszont a görög tengerpart kellemes homokos, de szemetesebb mint a horvát. Amit leírtam az Görögország szárazföldi részére vonatkozik. Krétán lehet, hogy más a helyzet.

Ami Skandináviát illeti, nekem Dánia nem nagyon jött be. Szerintem nem is igazi skandináv állam, maga az ország nem skandináv hangulatú, hiányoznak a véget nem érő erdők. Habár csak pár napot voltam ott. Az igazi skandinávia nekem Finnország és Svédország, mindenhol fenyvesek... ráadásul Stockholm nagyon szép. Norvégiából csak Oslót láttam összességében azt kell, hogy mondjam, hogy a táj ott is szép, sajnos a fjordokat nem láttam, de Oslo, az egyik legunalmasabb európai főváros amit eddig láttam.

Skandinávia egyébként baromi drága, és messze van, ráadásul nem lehet komp/hídpénz nélkül megúszni a dolgot kivéve persze Dániát de Dánia nem éppen a szívem csücske.

Ha skandináv feelinget akarsz viszonylag olcsón akkor viszont melegen ajánlom Észtországot. A fővárosa Tallin az egyik legszebb város ahol eddig voltam. És ott is megtalálhatod a skandináviára jellemző végtelen erdőségeket.

2014. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ó és csatlakoznék az Erdélyt skandinávia helyett javasló kollégához! Sajnos oda még nem jutottam el, de az elmondások alapján nagyon szép lehet.
2014. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es Te úgy látom már mindenhol jártál :D irigyellek
2014. szept. 15. 21:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Erdélyt amúgy szóba hozta apa, neki nagy kedvence, én még nem voltam
2014. szept. 15. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
A mindenhol jártam erős túlzás, de valóban sok helyen voltam. De tudod ez is olyan dolog, hogy van akinek ezt adta az élet, mint nekem, van akinek mást. Én is sok embert irigyelek, olyan dolgokért amik nekik természetesek, vagy megszerzésük gyerekjáték, nekem meg sokáig szinte mission impossible volt.
2014. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem mentem nyaralni, amikor nem volt rá pénzem. Fura hogy mások nem így csinálják...

Különben mindegy hova, csak belföldre ne.

2014. szept. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Belföldön is van egy csomó gyönyörű hely. Pláne ha az ember szereti a fürdőket és szeret túrázni. Például egy jó nyaralást lehet megejteni Lillafüreden. Meg lehet nézni a hámorokat, a kastélyszállót, a két barlangot, és Miskolcot, a diósgyőri várat, lehet egyet katasztrófa túristáskodni a volt EDDA-ban, el lehet menni Miskolctapolcára a tavasbarlangba fürödni, lehet túrázni a Bükk-fensíkon, át lehet menni Egerbe. Ha viszont már átmentünk Egerbe, akkor feltétlenül fürdeni kell egyet Egerszalókon és megnézni ezt:

[link]


Belföldön éppen úgy meg lehet találni a különlegességeket, mint kint csak előre készülni kell.

2014. szept. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!