Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tud senki sem...

Miért nem tud senki sem helyesen írni?

Figyelt kérdés

Én a mai napig nem értem, hogy miért nem tud senki helyesen írni. Ennek valószínűleg az internet az oka, mert már mindenki rövidít. Például én még mindig megkérdezem, hogy mi az, ha valaki azt mondja, hogy ,,vok" vagy ,,sztem". Utálom, ha valaki a ,,hogy" helyett ,,h"-t ír, nem tudom, mi az az ,,LOL", sosem használom, hogy ,,<3", még ilyet sem írok: :) vagy :(. Engem meg mindig kiröhögnek, hogy ezeket nem tudom. Nem értem, miért nem PRÓBÁLNAK meg legalább helyesen írni. Egyébként én tizenéves lány vagyok(lehet röhögni), és nagyon zavar, hogy ezt a szép nyelvet így elrontják ezzel.

Nektek mi a véleményetek?


2014. szept. 22. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az hogy vétettél pár hibát az írásodban.
2014. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem is avval van a baj, hogy néha rövidítenek,

hanem hogy pl. az érettségi szót egy "t-"vel írják

meg "ly" helyett pontos j-t

2014. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az tulzas, hogy senki. Bar egyre tobben vannak, akik eleg helytelenul irnak, de nem igazan van mit tenni ellene. Ha valaki nem akar megtanulni helyesen irni, nem kotelezheted. Ugyis az illetonek fog hatranya szarmazni az eletben ebbol(bar meg ez sem biztos), nem pedig neked.
2014. szept. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

"Én a mai napig nem értem, hogy miért nem tud senki helyesen írni."


- Én tudok.


"Ennek valószínűleg az internet az oka, mert már mindenki rövidít."


- Az itnernet kötelezővé teszi a rövidítést?


"Például én még mindig megkérdezem, hogy mi az, ha valaki azt mondja, hogy ,,vok" vagy ,,sztem". Utálom, ha valaki a ,,hogy" helyett ,,h"-t ír"


- Ezek nekem telejsen szabályosnak tűnő, bizonyos rétegben bevettrövidítésnek tűnnek (melyek egyébként SMS-ezésnél kifejezetten hasznosak, hiszen ott nem írhatsz akármennyit). Vagyis helytelennek semmiképpen sem mondhatók. Legfeljebb más regiszteren belül nem elfogadható a használata.


"Engem meg mindig kiröhögnek, hogy ezeket nem tudom. Nem értem, miért nem PRÓBÁLNAK meg legalább helyesen írni."


- Vagy Te megtanulhatnád őket. Miért mindenki a Te kedvedben járjon?


"Egyébként én tizenéves lány vagyok(lehet röhögni), és nagyon zavar, hogy ezt a szép nyelvet így elrontják ezzel.

Nektek mi a véleményetek?"


- Istenem... mégis mivel rontanák el? Máshogy beszélnek talán? Éppen attól szép, hogy sokszínű, sok mindent ki tud fejezni. Egy LOL azért sokkal kifejezeőbb, mint a "hát, ez aztán nagyon vicces volt".

2014. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A "senki" szerintem is túlzás, ez most úgy jött ki, mintha az összes emberre értenéd. A rövidítések még nem zavarnának, ez betudható a mai generáció velejárójának. Szerintem a legnagyobb probléma az alapvető hiányosságokkal van. Egyébként pedig véleményem szerint legjobb, ha hozzászoksz ehhez. A nyelv változik, és úgy tűnik, hogy most ilyen formában. Még néhány évtized, és lehet, hogy a most még helyesen írók által megszólható újdonságok teljesen elfogadottak lesznek. :)
2014. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel se kérdőjelet, se felkiáltójelet ne hazsnálj. Azok ugyanolyan "hangulatjelek", mint a :), csak éppen régebb óta vannak a nyelvben.

A rövidítés szintén nem hiba, számtalan rövidítés va na köznyelvben, pl.: radar, ami mellesleg ugyanúgy jövevényszó, mint a lol.

A rövidítást szintén ismeri a magyar, igaz helyesen az h. volna.

Szóval akkor hol is a gond? Mert eddig MINDEN amit felhoztál példának marhaság.

2014. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy senki nem tud helyesen írni, mint ahogy az internet előtt sem tudott mindenki.

A rövidítés pedig nem rontja a helyesírást. Mikor főiskolás voltam, még nem volt számítógép, de gyorsan kellett jegyzetelni, és rengeteg rövidítést használtunk, sőt egymás jegyzeteit is el tudtuk olvasni, mert a legtöbb rövidítés egyezményes volt.

Nem tudom, hallottál-e a gyorsírásról. Mikor még nem volt diktafon, a titkárnőknek, jegyzőknek stb. a beszéd sebességével kellett írniuk, erre találták ki a gyorsírást. Ennek saját külön rendszere volt, de ezen felül elképesztő rövidítések voltak benne, ahhoz képest a mai fiatalok internetes szlengje smafu.

2014. szept. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, az nem helyesírás dolga. Ez egyszerűen csak stilisztika. és bizony a neten néhol ezeknek megvan a helye. nyilván ami az Akadémia honlapján illetlen, az egy kommentben jó lehet.
2014. szept. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit talán szigorú, és nem a földi valóságban élő vagy. Idealista.

A helyesírás megtanulása egyfelől nem is olyan könnyű. Akinek egyszerűbb kérdésekben is nehézségei vannak, az bizony ebben még inkább lemarad. A felgyorsult és eltorzult gondolkodású világ sem ezt támogatja. Egyes rövidítéseknek van helyük, stílusuk, másoknak nincs. Ez nagyon sok mindentől függ, még az írója lelkivilágától, vagy az olvasó pillanatnyi hangulatától is.

Annyi biztos, ha utálod ezt, az kizárólag neked rossz. Nem elfogadni kell mindent (ebben eltérően gondolkodunk az egyik válaszolóval), hanem kedvesen, barátsággal kijavítani. De empatikusan, azaz néha sehogy. Sokkal hatásosabb, ha ezután egy fajsúlyos esetben határozott vagy. Súlya lesz a szavadnak. És az is fontos, hogy felismerjük, hogyan érdemes viselkedni egy adott közegben. Ez a titka, hogy ne röhögjenek ki, esetleg ne akarjanak erőszakot alkalmazni.

Ők azért "nem PRÓBÁLNAK meg legalább helyesen írni", mert más a mentalitásuk, mint a tiéd, mást tartanak fontosnak. Ebből nem az következik, hogy ők a jók, csak annyi, hogy ők mások. És ha az zavar, a megfelelő választ kell adni. Néha helyreigazítani, néha hallgatni, néha odébbállni. A tudás az, ha felismerjük, mikor melyik alkalmazandó. Ha többször tévedsz, ne gondold, hogy hibás vagy, írd a korod számlájára, és tanulj belőle. Sokkal jobban fogod érezni magad, és ez már önmagában is eredmény.

2014. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!