Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség nagy álltalános...

Mi a különbség nagy álltalánosságban egy Pesti és egy vidéki között?

Figyelt kérdés
hogyan jellemeznétek őket valamint mi a különbség

2014. szept. 25. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
pesti ember hajlamosabb másokat semmibe venni, csak a saját dolgaival foglalkozni, saját érdekeit nézni.
2014. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy nagy általánosság. Az ilyen kérdés csak arra jó, hogy előítéleteket hozzon elő, ne valami hasznos és igaz ismeretet.
2014. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a lakcímük a különbség, semmi más...
2014. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy nagy különbségek lennének, max. a pesti jobban megszokta, hogy mindenféle bolt van epszilon sugarú környezetében és sokan érdekes dolgokat gondolnak a vidékiekről.

Laktam Pesten egypár évig, az egyetlen különbség, amit észrevettem, az az, hogy a legtöbben a szomszéd utcába is tömegközlekedéssel vagy autóval mennek, inkább átszállnak háromszor, de 5 percet sem gyalogolnak, ha nem muszáj. Ez nekem nagyon fura, én napi 2 órát gyalogoltam munkába, amikor Budán laktam és dolgoztam :) A végén hármat, az már sok volt, 2 maga volt a tökély, főleg, hogy szép helyen sétáltam.

Nyilván nem mindenki ilyen, pestiek is járnak teljesítménytúrázni, így van, aki tudja használni a lábát, de a fiatal kollegáim is ilyenek voltak s egyszer egy sráccal mentem vagy 250 métert a villamostól s végigrinyálta az utat, hogy mikor érünk már oda, ez szörnyű, pokolian messze van.

S ha útbaigazítást kértem egy 5 percre levő helyre, mindig tömegközlekedtetni akartak.

2014. szept. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Melyik vidékire gondolsz? A nagy, megyei jogú városokban lakó "vidékire", vagy a 20 fős falu végén lakó "vidékire"?

Mert a kérdés szempontjából nem mindegy...

2014. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!