Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális, ha magyar akarok lenni?

Normális, ha magyar akarok lenni?

Figyelt kérdés
13 éves cigánylány vagyok. Néha azt kívánom bár magyar lennék, olyan sok rasszista írást olvasok mindenfelé. Elmondanám: a családom még csak KINÉZETRE SEM hasonlítanak a cigányokra, nemhogy még beszédre! Mi normálisak vagyunk. Tényleg. A testvérem is jó tanuló, apám és anyám is az volt, láttam a bizonyítványt. Igazából megértem azokat, akik utálják a cigányokat! Hiszen amit csinának, undorító! Magyar akarok lenni :( Egyébként néhány cigány nagynak teszi magát, közbe meg esténként kitudja milyen gyenge :( .......

2014. okt. 5. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Az vagy, aminek tartod magad. A származásról meg senki nem tehet. Különben is itt a Kárpát-medencében mindig is olyan nagy volt a "népvándorlás), hogy nincs színtiszta ilyen vagy olyan.
2014. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Az vagy aki, ne akarj rajta változtatni (ugye úgy se tudsz)

Ha meg nem látszik rajtad az még jobb, magyarok se jobbak a legtöbb szóval teljesen mindegy. cigányok se véletlenül olyanok, kirekesztés satöbbi bár én nem értek hozzá biztos a vérükben is van valami. Te normálisnak tűnsz, maradj is az és

ne foglalkozz annyit ezzel a dologgal. Tanulj sokat és vidd sokra az életben :)

2014. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Félig cigány vagyok, bár ezt nem sokan tudják rólam. Nem látszik rajtam, és nem szoktam ezzel "dicsekedni".

Viszont mindig rosszul esik hallani/olvasni az olyat, hogy irtsuk ki a cigányokat, meg pusztuljon az összes, vagy amikor azt írják, hogy bizony, aki cigány az jó ember nem lehet... Simán mondják előttem, mivel nem ismerik a származásomat, és ilyenkor mindig kíváncsi vagyok, vajon, ha tudnának róla, akkor azok, akik most a barátaim, hirtelen vasvillával támadnának rám, vagy vajon mi lenne? Vagy akkor jönne, a "bocsi, a jelenlévők mindig kivételek"-duma?

Kipróbálnám szívesen egyszer, csak utána azt már nem lehet visszacsinálni...

2014. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Csak a rasszizmus miatt akarsz magyar lenni vagy tényleg szellemi szinten is magyarrá akarsz válni? Mert, ha csak menekülni akarsz akkor azt tanácsolom, hogy inkább állj ki a cigányságod mellett.

Ha viszont a szellemiséged magyar, akkor ne törődj azzal, milyen testbe születtél, magyar vagy. Én felvidéken élek és sajnos napjainkban tényleg asszimilálódik a magyar, de rengeteg embert ismerek, akiknek szlovák felmenőik vannak, mégis magyarnak vallják magukat, pedig Szlovákiában így semmi jóra nem számíthatnak.

2014. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:(

Utolsó(#4): mindkető

2014. okt. 5. 14:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes vagy így:)

Nem az a baj, ha valaki cigány, hanem ha primitív, bunkó, aggresszív bűnöző.

Sok nagyon szép cigány lány is van, csak sajnos addig tart sokszor a bűvölet, amíg ki nem nyitja a pofáját.

De te normálisnak tűnsz.

Gondolom nem szoktál lopni és prosti sem vagy.

2014. okt. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sajnos ha megbántol valakit, akkor ha ostoba és szemét, bármikor sértegethet csúnya cigányozással. Az ember mindig keresei, hogy mire érzékeny a másik és miben más.
2014. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6: Persze, hogy nem! És köszönöm:))


#7: Bántasz* Amúgy ja

2014. okt. 5. 15:28
 9/9 anonim ***** válasza:
nem kell elmondani hogy cigany vagy. ha olyan kornyezetben elsz ahol nincsenek ciganyok akkor sose kell megtudnia senkinek. ha valaki rakerdezne valami miatt siman le kell tagadni es kesz. szerencsed van hogy nem latszik rajtad.
2016. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!