Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te tennél fel a netre video...

Te tennél fel a netre video üzenetet az Iszlám Államnak, ha egyik családtagodat fogvatartanák és kivégezni készülnének?

Figyelt kérdés

Azért ütött szöget a fejembe a kérdés, mert mikor kiléptem az email fiókomból mostanában, akkor a napi hírek között többször láttam, hogy apuka a betegágyból üzent, hogy engedjék el a gyerekét, a szülők könyörgő üzenetet töltöttek fel, hogy engedjék el stb. Aztán elgondolkodtam rajta és szerintem én nem tennék fel. Tulajdonképpen úgyis kivégzik, segíteni nem fog. Sőt még elégedettek is lehetnek, mert a cél nyilván az vele, hogy szenvedjen az illető családja, országa, különben nem olyan látványosan és netre feltöltősen csinálnák. Mindenki más, aki megnézi annka megint semmi értelme, csak a szenzáció éhségüket elégíti ki, hogy láthatnak sírni meg könyörögni egy pár vadidegen embert. Ha meg még esetleg neki, mármint az áldozatnak is megmutatják, hogy nesze neked így sír a családod, kár volt idejönni, mi? akkor nem elég neki a "maga baja" és nem csak elképzelhetné, hogy milyen azoknak, akiket itthagy, hanem láthatná is maga előtt, hogy azok, hogy sírnak, meg könyörögnek. Nem tudom én nem szeretném ezt látni, mikor arra készülök, hogy élő adásban fognak lefejezni.


Nyilván nem voltam még ilyen helyzetben és remélhetőleg nem is leszek, de ez valahogy így eszembe jutott, hogy tőlem aztán várhatná a világ a nyilvános könyörgést, meg sírást. Mondtam a férjemnek, hogy "megsértődne?" annyit mondott, hogy "hát nem és ne is".


2014. okt. 6. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
Nem tennék fel semmilyen videót. Ha már annyira hülye volt, hogy oda ment, akkor vállalja a következményeket.
2014. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Logikusan gondolkodva tényleg nincs sok értelme.

Itt inkább a kérdés az, hogy hasonló helyzetben mennyire tud az ember logikusan gondolkodni.

2014. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Masked Magician válasza:
84%
Szerintem becsületre méltóak, hogy legalább próbálnak tenni valamit. Mégha tudják hogy nem is sikerülhet... de legalább megpróbálják.
2014. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ilyen helyzetben az ember az utolsó fűszálba is belekapaszkodik...nem azon gondolkodik hogy most ennek mennyi értelme van hanem megöli a tudat hogy semmit sem tud tenni...ha csak 1 az 100.000.000hoz az esélye is annak hogy emiatt a videó miatt nem hal meg a szerettük akkor megcsinálják.még mindig jobb mint ölbetett kézzel várni hogy megtörténjen a dolog...én is ezt tenném,és ebben biztos vagyok
2014. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Elég gyanúsak ezek a videók. Járjatok alaposan utána minden hírnek, és több forrásból.

A "kivégzettek" némelyikét látták később élve. Sőt, James Foley esetében a videón szereplő pasi nem is hasonlít az igazi Fooley-ra.


Ettől függetlenül elítélem az IÁ-t. Az iszlám az egyik legbékésebb vallás. Azok a terroristák, akik az iszlám nevében gyilkolásznak, nagyon távol állnak az iszlámtól.

2014. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tennék, mert ilyenkor az ember mindent megpróbál, akár logikus, akár nem. Az elkeseredettség, kétségbeesés sok dologra ráveszi az embert.
2014. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az ember mindent megpróbál, amit csak lehet. Én is láttam a híradóban, valószínűleg ugyanazt a videóüzenetet. (Az öreg befogta a gégecsövét, hogy beszélni tudjon. Nagyon rekedt hangja volt.) Viszont említették, hogy a srác korábban már volt fogságban valamilyen hasonló szervezetnél, nem is olyan régen. Nem tudom, én nem tenném be a lábam mégegyszer olyan területre, ahol olyan csoportosulások léteznek, amelyek egyszer már majdnem véglegesen elhúzták a nótámat. Aki az oroszlán bajszát huzogatja, az ne csodálkozzon, ha egyszer megeszik.
2014. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tennék fel egy videót arról, ahogyan lefejezem az Iszlám Államot.
2014. okt. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!