Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miben különbözik a szia a...

Miben különbözik a szia a szevasz a heló a csáá csőő egymástól? Mit fejeznek ki? mit árulnak el az egyes köszönések a másik viszonyulásáról? Mit jelent ha sziával köszönünk? Mit ha csával? Stb

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 02:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Kolleganöm61eves,en31.Elsö napomon mondta,hogy tegezhetem nyugodtan-tegezem is.Neki pl.nem mondanam azt megsem-csö csajszi-mizu van veled?Tisztelem a korat,azert ö megsem a gyerekkori jatszopajtasom.Anyamnak Sem mondanam,hogy szevasz-nem illik-szerintem.Aposomat is tegezem,de neki Sem mondanam-na csa öreg.
2014. okt. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A köszönések formája a kapcsolat jellegétől függ, ezt pedig az adott két embernek kell tudnia. Ha másképp nem, úgy, hogy megbeszélik.

Úgy általában a szia, szevasz, helló, egy tegezős általános köszönési forma, a többi inkább ifjúsági szleng.

2014. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem akkor ezek a tiszteletet fejezik ki ha jól értem. csak most az ugrott be hogy pl a heló szia meg a szevasz közt mi a különbség és ara jutottam hogy a szevasz az vagányaban hangzik ha jól látom a sziát töbnyire lányoknak szoktuk ha meg fiú fiúnak mondja pl kamaszok akkor az lehet pimaszkodás igaz?. a kérdésem föleg ara fókuszálna hogy az általános illemen túl mit fejeznek ki a küönféle köszönösék? pl melyik le néző melyik a legátlagosabb melyik fejez ki közelebbi kapcsolatot stb kicsit nehezen tudom meg ragadni remélem sikerül rá érezni. Köszönöm a válaszokat előre is!:)
2014. okt. 7. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Én volt hgoy szevasszal köszöntem egy ismerősömnek és nem tetszett neki. Nem tudom mi bajuk van egyes embereknek ezzel a köszönési formával, de van aki nagyon el tud szállni magától.
2016. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!