Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az a határon túli magyar, aki...

Az a határon túli magyar, aki nem a történelmi erdélyben, hanem a partiumban lakik (pl: Nagyvárad) mi a helyes megszólítása?

Figyelt kérdés
Erdélyi magyar vagy partiumi magyar vagy egyéb? (nem nagyon hallottam még azt a kifejezést, hogy partiumi magyar vagyok)

2014. okt. 16. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Határon túli magyar.
2014. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A határon túli magyar túl általános fogalom, minden határon túlira ráillik. Ha azt mondom vajdasági, vagy erdélyi, vagy felvidéki magyar, akkor már sokkal jobban behatárolok egy adott csoportot. De nem csak behatárolásról van szó, hanem identitásról is. Sokszor észre vettem, hogy több határon túli azt, hogy ő erdélyi, vagy vajdasági, vagy felvidéki ezt egyfajta identitásként is alkalmazza. Innen a gondolat hogy mi a helyzet a partiumban élőkkel? Egy itt élő határon túli mit gondol magáról, azt hogy én erdélyi magyar vagyok, vagy azt, hogy partiumi magyar vagyok. A történelmi erdélyhez tudtommal nem tartozik hozzá ez a terület. Azt a kifejezést viszont, hogy partiumi magyar, nem hallottam még. (ettől még létezhet) Ez a kérdés engem személyesen nem érint, csak elgondolkoztam.
2014. okt. 16. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs tehát neve, az identitászavar elkerülésére használd a "majdnem-partiumi" kifejezést.
2014. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Partiumi. :D De amúgy egyre kevesebben különböztetik meg Erdélyt és a Partiumot napjainkban, inkább történelmi viszonylatban szokták használni.A románok meg eleve nem is ismerik a Partium kifejezést.
2014. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez valoban jo kerdes, engem erint a dolog, es a Magyarorszagiak tobbnyire Erdelyieknek mondanak, amit hat, nem szolunk meg, de erezzuk, hogy nem illik igazan rank. Bar mikor azt mondjak rank egy Magyarorszagi versenyen, hogy Romaniaiak, na az nagyon idegesito tud lenni, nem kell folyton az orrunk ala dorgolni, hogy mas orszagbol jovunk, tudjuk mi azt es erezzuk is a hatulutoit rendesen, szoval ilyen esetekben, ha egyutt vagyunk pl. Kolozsvariakkal, Marosvasarhelyiekkel..., akkor egybol azt mondjuk, hogy Erdelybol erkeztunk, ugyhogy ez olyan mintha minket sem erdekelne. Nekem mondjuk mindegy, hogy minek neveznek, csak magyar elnevezes legyen, es semmi koze ne legyen a romanokhoz(pl. romaniai)

Egy nagyvaradi lany :)

2015. jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Partiumi magyar :) Valamiért tényleg keverik, összemossák Erdéllyel, de a helyes a partiumi megnevezés.
2017. okt. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!