Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a helyes döntés?

Szerintetek mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Van egy zenekarom, hívtak zenélni egy szélsőjobbos banda előtt. A rendezvényt egy politikai párt szervezi (nem szélsőséges de mindenképpen hazafi beálítottságú) a színpad, a hangosítás meg minden ilyesmi az adott, szélsőséges zenekaré. A szervezők viszonylag jó pénzt ígértek. A fő zenekar előtt 3 banda fog fellépni, a miénk az első. Az a probléma hogy én elvben nem értek egyet, sőt elítélem az intoleráns, soviniszta, rasszista megnyilvánulásokat, zenekarokat, stb.

Tudván, hogy nem konkrétan az adott zenekar előzenekara vagyunk, csak az ő szinpadukon játszodnánk egy rendezvény keretein belül, szerintetek mi a helyes döntés? Az hogy elmegyek a pénzért vagy az hogy nem vállalom és csereembert keresek a zenekaromnak?



#zenekar #döntés #elv #politikai ellentét
2014. máj. 21. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz ebbe tanácsot adni. Szerintem ha elmész, az is politika, ha nem mész el, azzal is politikát csinálsz. Sőt talán bizonyos értelemben az is politika hogya pont benneteket hívtak meg(...?) Csak az a kérdés hogy mit gondolsz, mi a jobb, tüntetőleg távolmaradni egy olyan rendezvényatől, ahol esetleg olyan emberekkel találkozhatsz, akik máshogy gondolkodnak, mint te, s ezzel véleményt nyilvánítani, vagy pedig elmenni egy rendezvényre -ahova egyébként téged elsősorban gondolom zenészként és zenélni hívtak (nem mondjuk kart lengetni)- és jól csinálva a dolgod zenészként, úgy megmutatni magad, hogy esetleg azok az emberek is azt mondják hogy ez franko, hallgassuk meg hogy ez a zenekar mit is mondd, s ha a te bandádnak esetleg más mondanivalója is van, mint az általad kevéssé favorizált fő zenekarnak, akkor azzal is talán árnyalhatod a képet bizonyos értelemben az olyanok számáray, akik gondolkodni képesek, függetlenül attól hogy milyen oldalhoz húznak mondjuk politikailag. és talán ilyenformán valamivel konstruktívabb módon is véleményt formálhatsz és nyilváníthatsz, mint az előző opcióval. A történelem tanúsága szerint az érintkezés, a párbeszéd mindíg jobb, mint a merev elutasítás és elzárkózás. Háborúk az utóbbiból szoktak keletkezni...
2014. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért nem jó túllőni sem a célon ! Egy zenekari zenész zenéljen az a dolga. Az neki nem politizálás, az sem ha zenél, az sem ha nem zenél.
2014. máj. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először félreolvastam a kérdést és nem voltam biztos a válaszban, de miután újraolvastam helyesen, megkaptam a választ.


Tehát maga a másik banda az, amely szélsőjobbos és amellyel nem értesz egyet, nem maga a párt, amely a rendezvényt szervezi. Ha az utóbbi volna a szélsőséges, akkor volna jogos elutasítani a meghívást, de mivel csak a másik bandáról van szó, aki utánatok zenélni fog, ezért felesleges nem elvállalni a fellépést. Nem a másik zenekarnak játszotok és nem is ők adják a pénzt, csak ők is ott vannak.

2014. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

tovább részletezem:

a pártot sem kedvelem azonban egy olyan lépésük volt amivel ezt kiérdemelték, ennyi miatt nem problémáznák ...

de itt az a problémám hogy az adott zenekar jóval nagyobb zenekar mint mi, és mi nem mint egy másik zenekar szerepelnénk a rendezvényen, hanem az adott zenekar előzenekaraként (ez a plakáton is így lenne feltüntetve), más szóval mi lennénk azok akik úgymond "bemelegítik" a közönséget a nagyobb banda előtt, a fegyverhordozók avagy a pompom lányok vagy nem tudom milyen fáradt metaforával érzékeltessem. A pénzt nem tudom kitől kapjuk (valószínűleg a szervezőktől), de a zenéléssel kapcsolatos összes kelléket és költséget a nagy zenekar intézi, a saját roadjaikkal állítják a saját színpadjukat, saját hangosítóikat hozzák minden más zenekarnak is. A rendezvényt szervező párt a helyi bandákat kereste fel csupán hogy felkérjék az adott zenekar nevében előzenekarnak és a reklámot, jegyeket, biztonsági őröket és minden ilyesmit intéznek ...

2014. máj. 22. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!