Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy segítségre lenne szüksége...

Nagy segítségre lenne szükségem a Görög Regékkel kapcsolatban. Aki ért hozzá, vagy legalább vette, van hozzá olvasó naplója, jegyzete vagy hasonló segítene kérem?

Figyelt kérdés

Trencsényi-Waldapfel Imre: Görög regék című könyvből kéne 10 rész tömörítve

1. Apollón és Daphné

2. Perszephoné elrablása

3. Prométheusz

4. Perszeusz és Medusza

5. Oidipusz átka

6. Thészeusz és a Minótaurosz

7. Parisz és Heléné

8. Oresztész és Iphigeneia

9. Orpheusz és Eurüdiké

10. Narkisszosz és Ékhó

Iszonyat nagy segítség lenne, köszönöm előre is!



2014. okt. 19. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Begépelje az olvasónaplóját, vagy mi?
2014. okt. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem, akár fotóban is elküldheti, vagy ha worldben van meg tökéletes. 21. század
2014. okt. 19. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:

A görög mitológia egyszerű. Nincs benne évszág, nincs benne sok konkrétum a neveken kívül.

ha rákeresel címenként, tuti találsz róluk leírást. Sőt, a könyvtárba bemenni sme gáz ám. Esetleg angolul, németül próbáltad?


Írj egy táblázatot és töltsd ki. Én így szoktam elemezve tanulni az ilyesmit:


-kik a szereplők, és mi rájuk a legjellemzőbb (5-5 egyszavas tulajdonság vagy attributúm)

-mi a konfliktus? (1-2 mondatban)

-mi oldja meg a konfliktust? (1 mondat)

-mi az erkölcsi mondanivaló, tanulság? Ezek a mondák tanító-nevelő célzatúak. (max 2 mondat)

2014. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És a 21. században már ciki olvasni?
2014. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ki mondta hogy ciki? csak segítséget kértem. attól még elolvasom, csak könnyebbé tenné az életem néhány jegyzet mielőtt nekivágnék. :)
2014. okt. 19. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!