Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves lesz a kisfiam és már...

3 éves lesz a kisfiam és már elkezdett szavakat és betüket felismerni, hasonló tapasztalat?! Létezik valamilyen jó kis gyermek olvasó könyv ami tettszene neki?!

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Személyesen nincs ilyen tapasztalatom, de éppen a gyerekorvosunk mesélte, hogy egy 2 éves gyerek elkezdett neki betűket olvasni.

Ügyes a tiéd is, ami érdekli azt megtanulja :)

Én személy szerint olvasókönyv félével nem treníroznám, a sima mesekönyvekből is megkérdezi úgyis, ami érdekli, és ha valóban ennyire fogékony rá, akkor meg is tanulja.

(Az olvasókönyvekben már az összeolvasást is tanítják, szerintem ezt is hagyd rá, lehet, hogy arra is rájön magától, de lehet, hogy csak a betűk érdeklik még külön-külön.)

(tanító anyuka)

2013. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 3 kisfiam a számokkal van így. Simán felismeri 1-10-ig a számokat.:-) De én nem tanítom neki. Üdv
2013. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem kell semmi különös neki, maguktól ragad ez ekkora korban rájuk. Nálunk 2,5 éves volt a fiam, amikor még nem beszélt, de az összes betűt felismerte, meg a számokat is. Nyárra elindult a beszédje, akkor még nem volt 3 (októberi), és kiderült, hogy 20ig tud számolni. Előtte nem tudtam, meddig tud, mert ugye nem beszélt.

Most már beszél, mondókázik ezerrel, de a betűk továbbra is érdeklik, úgyhogy ha kérdez, válaszolok. Főként az akciós újságokat lapozgatja, és abból kérdezget jeleket (%, -, + stb).

2013. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az enyém 3 évesen leolvasta az autók rendszámát :) a betűket és a számokat is, ha jött hozzánk valaki, rohant ki, hogy mi a rendszáma :)

de nem vettem neki olvasókönyvet, az első válaszolóval értek egyet

egyébként az enyém olyan, hogy ha valami magától felkelti az érdeklődését, akkor nagyon hamar elsajátítja, de konkrétan tanítani nem lehet, mert ha nem érdekli, nem figyel oda

2013. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet én írtam rosszul,de nem tanítani szeretném azt még fog eleget szegénykém:)Hanem olyan mesés-tanulos készségfejlesztő könyvet venni neki ami érdekli és kielégíti a kíváncsiságát:)
2013. jan. 15. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!