Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Versmondó versenyre milyen...

Versmondó versenyre milyen verset vigyek? Szeretném ha a történet picit megható lenne. Valaki egy ilyesmi verset tud mondani?

Figyelt kérdés
( szerelmes, szomorú vagy megható versek ) Bármi jöhet
2014. okt. 22. 15:47
 1/1 anonim válasza:

Azt hiszem tudok segíteni.

Ámbátor sem a korodat, sem a nemedet nem adtad meg, de ha versmondó versenyre mész, akkor valszínűleg még nem vagy több tizennyolc évesnél.

Ezért, lehet hogy a következő versek némelyike nem tükrözi a megélt/átélt viselt dolgaidat(ami szerintem fontos)de íme néhány lírai vers, és néhány (bocsásd meg) személyes hozzászólás:



Ez a két vers a halállal foglalkozik:


Kosztolányi Dezső: Kedves

József Attila:Kései sirató( a fantasztikus klasszikus)



Ady Endre:Imádság háború után

-ez a vers, az a bizonyos nagy kudarc-sorozat utáni csöndes kétségbeesés


Ha fiú vagy és szerelmes vers:

E.A. Poe:Lee Annácska

Ady E.:Az én menyasszonyom


Ha lány vagy és szerelmes vers:


Hajnal Anna: Tegnap anyám előtt dicsértelek

Szép Ernő: Várjon (Figyelem! Sok játék!)

Peter Handke: Marion szerelmi vallomása


"Uniszex"szerelmes versként alkalmazható-

Juhász Gyula: Anna örök (a címet leszámítva :) )

Babits Mihály:Szerelmes vers

Szerelem(az én értelmezésem szerint), kicsit másképp, de mindenképpen szuper:

Pilinszky J.: Ne félj


És végül egy magyar kortárs szerelmes, ami első ránézésre fura, viszont ha eszméletlenül szerelmesnek látnak amikor mondod, akkor iszonyúan jó poén:


Varró Dániel:Cossante a lehányt küszöbről

(tudom ez nem szomorú, és némi bevállalósságot is igényel, de érdemes kísérletezni vele)


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha eszembe jut, akkor még írok.

Remélem valamelyik megtetszik.

Sok sikert!

2014. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!