Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen okokra vezethető...

Milyen okokra vezethető vissza, hogy a magyar nép közép-európai viszonylatban (például a lengyelekhez vagy a szlovákokhoz képest) viszonylag toleráns a homoszexualitással szemben?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Minek alapján állítod ezt?

Végeztél valami felmérést, netán kutatást, avagy csak az újságok bulvár rovatában olvasottak alapján tetted fel kérdésed?

2014. okt. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]

"In contrast with more conservative Central European countries such as Poland and Slovakia, Hungary appears to be a more tolerant society as far as gay rights and acceptance of LGBT people are concerned."


"Budapest Pride was the first such event in the former Eastern Bloc."

2014. okt. 28. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Szlovákiában élek, tapasztalataim azt mutatják, hogy a szlovákok úgy általánosságban mindenkit utálnak. Legyen akár homoszexuális, magyar, ukrán, fekete, sárga stb, de még "nemzeten" belül sincs összetartás, kibeszélik, átvágják, utálják a másikat, ha van rajta sapka, azért, ha nincs rajta akkor meg azért.

Most "nagymagyarkodni" fogok, de nem csak én vagyok ezen a véleményen a felvidékiek közül: ez a gyűlölet a magyarok miatt van bennük, pontosabban amiatt, amit a magyarokkal tettek. Tudják, hogy nem jogos a területük, ennélfogva kiskoruktól kezdve egzisztenciális zavarokkal rendelkeznek, nem állnak stabilan, hiszen rettegve élnek, hogy vajon mikor jön el az "ítélet" és mikor kerül vissza az, ami vissza jár. Emiatt gyerekkoruk óta gyűlöletre vannak nevelve, ún. "önvédelmi reakcióra".

Jó példát (a toleranciára) sem kapnak sehonnan, sem a "történelmükből", sem a jelenükből.

2014. okt. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Nem is értem,hogy tudják az emberek a gyerekeiket a gyűlöletre nevelni.


Vagy felnőttként hogy nem képesek ezt a fajta nevelést levetkőzni.


Szerintem a nacionalizmus a legnagyobb baromság:)


Amúgy az ok egyszerű.A szlovákok és a lengyelek még a magyaroknál is szegényebbek voltak.

Ma már ez annyira nem igaz.


a tartós szegénységben élő népek intoleránsak mindenkivel,a szegénységük okát másokban látják,rajtuk vezetik le.

Az,hogy a nacionalisták meg utálják a melegeket,eleve logikátlan is.Mivel a melegek is a saját népük tagjai.


Az az igazság,hogy ezek a népek félnek nyitni az új felé,vagy túl nagy kihívás nekik egy idegen nyelv elsajátítása.Nem tudnak beletörődni,hogy nem élhetnek úgy anyanyelvi ismeretekkel,mint az USA-ban,ahol az alap iskolai végezettséggel is nagyobbak az esélyeik az embereknek,mert világnyelv az anyanyelvük.

Ezért,hogy jobban érvényesüljenek meg kell tanulni 1 vagy több idegen nyelvet,ami nem megy mindenkinek.

Sokan csak a jólétet szeretnék,de tenni nem akarnak érte.

2014. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!