Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valamit lehet tudni a Fedor...

Valamit lehet tudni a Fedor (vezetéknév) eredetéről?

Figyelt kérdés

Az én vezetéknevem Fedor és annyit tudok, hogy apai ágamon Szlovákiából származnak az őseim, és Mária Terézia telepítette be őket Magyarországra, Nyírség területére. Dolgos, mezőgazdasággal foglalkozó emberek voltak. Ennyit tudok. Kérlek/kérem segítsenek, családfámat kutatom, nagyon fiatal vagyok, kevés a felgöngyölített szál, és elakadtam!

15/lány



2014. nov. 1. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Az már biztos, hogy szláv eredetű. Egész pontosan orosz. Sőt. Lehet hihetetlenül hangzik de a szláv nevek töbsége ics vics illetve szki szkij vagy ov hov ra végződnek. Még jó, hogy nem Rurik, Trevor vagy Sineus a neved.
2014. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez tényleg érdekes, köszönöm szépen! ;) Szép napot!
2014. nov. 2. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!