Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért reklámoznak nagyon sok...

Miért reklámoznak nagyon sok mindent nőkkel és legfőképpen a női testtel?

Figyelt kérdés

Valaki mondja már meg nekem legyenszíves, hogy miért eladható kb minden ahol a női test különböző mértékig terjedő skálán erotikusan van beállítva? Nekem mint nőnek igazán szúrja a szememet. Degradálónak tartok egy két reklámot ami túl megy bizonyos határon. PLuszban ott van az is, hogy a nők is ugyanígy látják ezeket a reklámokat és már rég kiderült mennyire rossz hatással tud ez bírni az önképükre. Miért nem haggyák végre abba? Más módon nem eladható egy termék? Vagy nem olyan figyelemfelkeltő? Ha meg csak a férfiak figyelemfelkeltése a cél, akkor a férfiak tényleg ennyire ösztönlények, hogy kb 3 dolog ragadja meg a figyelmüket? Ezek közül egy a nő. Érdekesnek találom, hogy ugyanilyen eset sokkal kevesebb van női oldalról. Nagyon kevés olyan reklám van amit szexi férfimodellekkel reklámoznának. Nyilván a nők kisebb hányada fogékony a szexuális ingerekre. De még ha valaki azzal is fog jönni, hogy nők és férfiak különböznek..igen egyetérek máshogy lettünk nevelve, és mások az alapbeállítottságaink is. De ha erről az oldalról nézzük, hogy a nők szexuális vágyát mi piszkálja meg (érzelmek, gyengésség, romantika), akkor sem ilyen alattomos módszerekkel nyerik meg a nők figyelmét. Persze csak a magam nevében tudook beszélni.

Lényeg a lényeg irritál, hogy a neten a tévéböl a hirdetőtáblákról az utcán ÖMLIK A SZEX mint hirdetés és komolyan mondom csukott szemmel kéne élnem ha el akarnék zárkózni attól, hogy legalább egy olyan napom legyen amikor nem látok nagy melleket vagy szexi szemekkel néző lánykákat egy egy termék mellett , vagy csak amúgy.


Miért? Soha nem lesz ennek vége?


2014. nov. 6. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"nők és férfiak különböznek..igen egyetérek máshogy lettünk nevelve"

TÉNYLEG különböznek - és nem csak a nevelésben.

A fiú magzatok agyát 8 hónapos korban átprogramozza egy hormon.

A férfiakban sokkal erősebb és közvetlenebb a szexuális vágy. Ezért lehet a figyelmet rendkívül hatékonyan felhívni a női testtel. Semmi más nem ennyire hatékony.

2014. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
Vajon, ha egy fiú 7 hónapra születik, akkor az lemarad erről az átprogramozásról? Tényleg érdekelne.
2014. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%

omlik a szex?


te melyik orszagban elsz?


en viszont orulok hogy sok szep no van a kepeken. Nemelyiket megnezegetem tobbszor is szivesen.


Szoval egy-egy.

2014. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Totál egyet értek veled és engem is irritál.

Az első válaszolóval azért nem értek egyet, mert rengeteg olyan terméket reklámoznak így, amik nem csak a férfiaknak szólnak, hanem akár gyerekeknek is. Gondolok itt pl. bizonyos édességekre, amiknek a gyk szabályzatok értelmében nem írom ki a nevét. A lényeg, hogy a nő egy szál pendelyben erotikusan nyalogatja, vagy olyan képet vág, mint aki épp elélvez, az ujját nyalogatja stb. Nem gondolnak arra, hogy ezeket a desszerteket a gyerekeknek is veszik?

Vagy az autóreklámok és bútorreklámok, amikor ráhasal bikiniben a nő. Eddig úgy tudtam egy autó és a kanapé mindenkinek szól, nem csak a férfiak kiváltsága ezeket megvenni. Nekem spec. sokkal könnyebben eltudnának adni egy kanapét, ha egy otthonos meleg környezeteben van ábrázolva, mert beletudom képzelni. (utólag már az én dolgom, hogy majd vonaglok-e rajta pucéran)

Itt nem arról van szó, hogy prűdek vagyunk, hanem az utóbbi időben ez a jelenség már átlépte a jó ízlés határát. Tényleg sok van belőle, és szerintem a fantázia hiánya miatt van így. Ha nincs ötlet, egy bikinis nő, vagy egy csábos tekintet mindig beválik.

Biztos vagyok benne, hogy az ötlettelenség az oka, vannak kimondottan jó reklámok, ami tényleg megfognak, szinte művésziek, és érdekes mód egyikben sincs erotika, de ez a ritkább.

2014. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%

"nem arról van szó, hogy prűdek vagyunk"


Nem hat, hanem frusztraltak es tele vagytok kisebbsegi erzessel.

2014. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

ez bírni az önképükre. Miért nem haggyák végre

ez hatni az önképükre. Miért nem hagyják.

Mégis mivel kéne,mozdonnyal? Láttam már teheneset is.(milka)

2014. nov. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%

"lemarad erről az átprogramozásról?"

Miért maradna le?

Nem a nő készíti ezt a hormont, hanem a fiú magzat saját maga. Ugyanúgy, ahogy azokat is, amelyek a női nemi szerveket tüntetik el, és a férfiakat fejlesztik ki.

2014. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%

"egy autó és a kanapé mindenkinek szól"

Azt is többen veszik, ha nővel reklámozzák.

Még ha kifejezetten nőknek szól - pl. a női újságok - akkor is inkább néznek a nők más nőket a képeken, mint férfiakat.

Spec. ez itt nem a szexről szól, hanem egyszerűen érdekli őket a felhozatal.

2014. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

"nem arról van szó, hogy prűdek vagyunk"


"Nem hat, hanem frusztraltak es tele vagytok kisebbsegi erzessel."


Te ezt nagyon tudod. Nem vagyok teli kisebbségi érzéssel, sőt egyáltalán nem, mert megvagyok elégedve magammal, jó megjelenésű nő vagyok, semmi bajom sem az alkatommal, sem az arcommal. Azért zavar, mert amolyan nyílt árucikké válik a nő, elveszti a titokzatosságát, benső intimitását. Zavar, hogy egyre többet illik megmutatni belőlük, úgy érzem egy idő után nem lesz érdekes a férfi számára, mert egyre többet szabad mindent megmutatni.

Nem csak a nőkben alakul ki rossz önkép, rossz önértékelés, hanem a férfiakban is a nő iránt. Ezek a makulátlan képek és csábító tekintetek mind beállítottak, retusáltak, többször elpróbáltak. A férfiakban is ugyanúgy egy torz és valótlan "műalkotás" válik ideállá, amit a hétköznapi életben a nő képtelen teljesíteni. Ehhez még hozzá jön a megfelelő megvilágítás, jó minőségű alapozó, és egy profi fotós, aki megmondja, hogy az állat kicsit le, a tekintetet kicsit fel, kicsit jobbra, kicsit balra, a mosolynál a szája sarkát kicsit huncutra, de ne túl elhúzva stb. A haj szintén kipolírozva, frissen festve és belakkozva, ami kb. addig tart, amíg lefotózzák. És akkor még arról nem is beszéltem, hogy nem ritkán be kell durrantani az izmaikat a fotózás előtt,(már ha van) majd a testüket bekenik egy kis olajjal, hogy fényes legyen ettől jobban kijönnek a kontrasztok. Aztán egy ilyen reklám után amikor a férfi ránéz az ágyában fekvő feleségére, akinek épp matt a haja és a bőre és épp egy barnamackó mintás hálóingen henyél, ráadásul még éjszakára pushUp melltartó sincs rajta, akkor hirtelen olyan kiábrándítónak hat. Akkor most kérdem én, kire is hat negatívan az ilyen reklám? Miért is csodálkozunk ezen, hogy a nők egyre frusztráltabbak?

2014. nov. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

jol megmagyaraztad :)


De kar a gozert. A ferfiak nem igy gondolkodnak.

2014. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!