Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha van. Pl egy bírósági ügyem...

Ha van. Pl egy bírósági ügyem és nem áll ki mellettem a magyar állam akkor hova fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy van egy bírósági ügyem és nekem kedvezőtlen az ítélet akkor van Európai szinten segítség kérési lehetőség? Egyáltalán mi Magyarországon a legfelsőbb döntéshozás bírósági ügyekben? Ha ez nekem kedvezőtlen hova léphetek tovább?
2014. nov. 9. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha pontosítod a kérdést, hogy kivel szemben kellene melletted állnia a magyar államnak (akkor ki a védőd, a magyar állam Í?, vagy a tanud a magyar állam ? ), akkor talán a jelen fórumot olvasó ügyvédek tudnának válaszolni. Európában a strasbourni nemzetközi bírósághoz fordulhatsz, ha nem vagy elégedett a hazai ítélettel. Tulajdonképpen az államelnök a legfelsőbb fórum, legalább is halálbüntetési ügyekben.
2014. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen tisztelt "válaszoló", tehát a strasbourgi bíróság....


Nem konkrét ügyről van szó, nekem nincs semmilyen ügyem jelenleg.


Ezt úgy általánosságban kérdeztem.


Ha esetleg van valakinek még információja köszönettel veszem.

2014. nov. 9. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!