Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg szeretném változtatni a...

Meg szeretném változtatni a nevem, de nem szeretnék magyar utónevet. Megtehetem, hogy nm olyan utónevet választok, amit Magyarországon lehetne? Ha igen, hogyan? Mibe fáj?

Figyelt kérdés

Mindenkit szépen kérek, a kérdésre válaszoljon. A nevemet 18 év előtt meg szeretném változtatni (ne kérdezzétek a mostani nevemet, és hogy mi okból teszem)

Lehetne mondjuk a nevem Audrey vagy Carly vagy valami hasonló? Évek óta keresem a magamnak megfelelő nevet, de csak ilyeneket találtam, amik igazán illenek rám.

Előre is megköszönöm a normális válaszolóknak!



2014. nov. 12. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerencsére nem.
2014. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem választhatsz külföldi nevet úgy ahogy külföldön írják. Ha külföldi nevet akarsz és nincs benne az anyakönyvezhető nevek listáján akkor kérvényezned kell, és a magyar helyesírásnak megfelelően talán megadják.

Pl:

Carly helyett magyarosan Karli lehet

vagy Jennifer helyett Dzsenifer

2014. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak az MTA által jóváhagyott neveket vehetsz fel. Lehet beadni kérvényt új név elfogadására, de kétséges, hogy mit fogadnak el és persze azt is magyar kiejtés szerint lehet írni.
2014. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, csak olyant, ami szerepel a magyar utónév szótárban: [link]
2014. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oh, értem. :\ köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 12. 20:05
 6/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Akkor a leírottak alapján megváltoztathatom a nevem Patrisa-ra is akár?
2014. nov. 12. 20:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nem zavar, hogy korberohognek a 'Patrisa'-ert (letezik magyarul is, raadasul nem is hangzik rosszul: Patricia), igen. Majd 18 eves korod utan, ugyanis addig csak a szuleid beleegyezesevel.
2014. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt rá példa, mikor kijelentette a barátaimnak, családomnak, hogy én igenis ilyen nevet szeretnék. :))
2014. nov. 12. 20:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy a többiek előttem írták.

De kérvényezni kérvényezheted - illetve 18 éves korod alatt a törvényes képviselőd.

2014. nov. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
PAtrisa név sem szerepel így azt sem adható, csak akkor ha kérvényezed, és engedélyt kapsz rá. De van Patrícia és van Paszkália, Pasztroella.
2014. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!