Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan manipulálják az embert...

Hogyan manipulálják az embert a reklámok?

Figyelt kérdés
írjatok néhány reklámot amikben eléggé kijön a manipulatív hatás. (nem nézek TV-t, szóval nem vagyok képbe a reklámokkal)

2014. nov. 21. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden reklám a manipulálásról szól. Nagy szakirodalma van. Nézz utána.
2014. nov. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem nézek tv-t, ezért onnan pont nem tudok. De az áruházakban például tudatosan vannak a dolgok úgy rendezve.

Vagy anno a cigit direkt a gyerek fejmagasságába tették, minden jó mellé. Vagy a gyerek játékos részen kell átmenni, mielőtt tudsz vásárolni. A gyerek meg persze, hogy nyaggatni fog legalább egy játékért.

2014. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nézek tv-t,és reklámokat is,de engem nem tudnak manipulálni.Vagyis eddig még nem vettem észre.
2014. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Puzsér ezt nagyon jól kifejti ebben a kis videóban: https://www.youtube.com/watch?v=54KK7YFuC44
2014. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

ez a videó nagyon jó!!

de kéne pár reklám példa

2014. nov. 22. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:

"Vagyis eddig még nem vettem észre."


Ez a titok nyitja. Észre sem veszed, de ha bemész egy üzletbe, akkor mit veszel meg szívesebben? Egy ismert márkát vagy ismeretlent? Lehet, hogy az ismeretlen jobb, csak nem bízol benne, mert semmit nem hallottál még róla.

2014. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én elismerem, szeretek néhány reklámot. Évek óta ez a kedvencem: https://www.youtube.com/watch?v=9NymcQJjPCs
2014. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hiába próbálnak rávenni arra egy reklámmal,hogy vegyek egy luxus BMW-t,ha soha nem lesz rá pénzem.
2014. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!