Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hordhatok ilyent, ha nem...

Hordhatok ilyent, ha nem vagyok keresztény?

Figyelt kérdés

[link]

Van egy ilyen medálom, nagyon tetszik, de nem hiszek istenben, akkor képmutatás lenne felvennem?

Csak ugy nem lehet? Csak azért, mert tetszik?


2010. jan. 29. 19:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, *hordhatok
2010. jan. 29. 19:54
 2/9 anonim válasza:
100%
Még mindig jobb vagy, mint az ál-keresztények. Úgy általában azért hord az ember bármit is, mert tetszik neki, ez így normális.
2010. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan, ha nem tartasz attól, hogy emiatt hívőnek néznek majd.
2010. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

hOrhatsz, az esztétikai érték miatt, természetessen, de az tény hogy hülyén veszi ki magát hogy ha közbe meg össz vissza szidod a kereszténységet (szóval nem semleges vagy ez ügyben), mert akkor igen is elvből ne hordjon ilyet az ember.


Pl. legyen bármilyen esztétikus egy horogkereszt, azért nem hordanám mert a közvetített jelentése összegyeztehtetlen a saját gondolkodás módommal..

2010. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A körülöttem lévő emberek tudják, hogy nem vagyok hívő, az idegenek véleménye meg nem nagyon érdekel :)

Csak arra voltam kiváncsi, nem e bánto ez egy vallásos ember számára, ha ilyent lát, de ezekszerint nem :)

Köszönöm

2010. jan. 29. 20:19
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem szidom a kereszténységet, csak az 1 isten létezésében nem hiszek, de a vallások iránt elég nyitott vagyok.

a horogkeresztről nem mondok véleményt, nem mindnehol jelenti és jelentette egykor azt, amivé tették sajnos

2010. jan. 29. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, ilyen emberrel nagyon ritkán találkozik az ember, akit az érdekel, hogy ha hord valamit, az bántja-e a másikat.


Én keresztény vagyok, de nem bántana, és nem is gondolnám feltétlenül, hogy vallásos vagy, mert elég sokan hordanak a nyakukban ilyet, meg azért a "divat-kereszteket" meg lehet különböztetni attól, amiket az ember belső meggyőződésből visel:))))

2010. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2010. jan. 31. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan hordhatod. Egyébként szép lánc :)


Én rózsafüzér szerű nyakláncot akarok most venni, engem is az foglalkoztatott, hogy vajon az emberek nem veszik-e rossz néven, hogy divatból olyat hordok (mert megy a stílusomhoz és több pasin is láttam már és nagyon megtetszett már régen is és most újra) amikor én nem vagyok vallásos.

De nagyon kedvesek voltak, senkit nem zavart amikor kérdeztem.

2010. febr. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!