Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány négyzetkilométer volt...

Hány négyzetkilométer volt Magyarország területe a török uralom idején?

Figyelt kérdés

2014. nov. 25. 18:09
 1/3 anonim válasza:

Ezt találtam, talán segít:

"Az oszmán hadvezetés 1566-ig ugyanis újabb hadjáratok sorával (1543-1545, 1551-1552, 1554-1556 és 1566) a középkori magyar állam területének mintegy 40 százalékát (kb. 120 000 km2), ráadásul legfontosabb központi területeit kebelezte be, majd tartotta kisebb-nagyobb hódításokkal még tovább bővítve (1596: Eger, 1600: Kanizsa, 1660: Nagyvárad, 1663: Érsekújvár) másfél évszázadon át idegen katonai megszállás alatt."


forrás: [link]

2014. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Selam

Varga szabolcs:İREM KERTJE cimü könyve pontosan a török hodoltsag ıdejeröl szol,ez egy ımondottan törtenelmı tenyeken alapulo könyv,en ıs a törtenesz doktor vejemtöl kaptam ajandekba,mıelött keszültem ıdeköltöznı Törökorszagba.Nagyon pontosan abban lehet mındent megtalalnı,amıkor 2010ben Pecs es Istanbul ıs Europa kulturalıs fövarosa cımet kapta akkor jelent meg a könyv ,felkeresre keszült. Talan a neten onlıne ıs fent van,erdemes rakeresned ...

/ Erdekesseg hogy Törökorszag nem EU-s megıs Europa Kulturalıs Fövarosa volt 2010ben en akkor meg Pecs közeleben eltem es en naıv azt hıttem hogy egy evben csak egy varosnak jar eme cım de kesöbb kıderült nem... /

Tovabbı szep napot neked.

2014. nov. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hu ma talaltam egy fantasztıkusan jo lınket,belınkelem neked ıde:


Ez egy kıado Törökorszagrol megjelent könyveınek onlıne valtozataıt gyüjtıo össze,el tudsz olvasnı mındent.Megnyıtod es oldalt huzod lefele elersz majd Törökorszaghoz es ott lesz rengeteg könyvecske,van meg Iszlam könyv,Buddhısta rengeteg amıt a kıado megjelentetett. SUPER!


[link]

2014. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!