Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarország melyik részén...

Magyarország melyik részén vannak különböző mentalitások? És azokat mi jellemzi?

Figyelt kérdés

Hallottam már "nyugati" meg "keleti" mentalitásról, illetve "fővárosi" meg "vidéki" mentalitásról. Budapesten belül is van "budai" meg "pesti".


Alapból más a társadalomi/gazdasági/infrastruktúrális környezet a fenti "ellentétes" helyeken, de a mentalitást mi jellemzi? Illetve ha lehet ilyet kérni, NEM SZERETNÉK olyan veszekedéseket hogy "a pöstiek büdös sznob prolik", "a vidékiek meg begyöpösödött parasztok", meg stb...


2014. nov. 28. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Budapest az liberális, kozmopolita mentalitású.

Elég megnézni azt, hogy 20 évig SZDSZ-es főpolgármester volt, meg a mostani önkormányzati választásokon is sok a balliberális polgármester.


A vidéki városok, falvak meg a magyar kultúra őrzői.

Ebből adódóan konzervatívabbak, nemzetibbek.

2014. nov. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És Szeged, Gyöngyös, stb mszp-s polgármesterekkel? Vagy a budai kerületek, akik akkor sem szavaznának balra, ha leszakadna az ég?
2014. nov. 28. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy Budapest liberálisnak tűnik, de itt élek.

Hallottam már az utcán a zsidókat szidni, a Jobbik tüntetésein elég sokan vannak.

2014. nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem jellemzi őket, a "mentalitás" egy töltelékszó, amit ezerféleképpen lehet értelmezni. Nincs konkrét, meghatározott jelentése. Komolytalan a kérdés. Ez nem olyan, mint a vallás, ahol történelmi okokból jól körülhatárolható területekre oszlik a népesség. A "mentalitás" már ha tisztázzuk, hogy pontosan mit jelent (értékrend? életfilozófia? politikai/vallási világnézet?), emberenként és valószínűleg életkoronként változik. Nem lehet olyan általánosításokat levonni, hogy "a fővárosiak mind ugyanúgy gondolkoznak", mert óriási kulturális különbség van egy I. kerületben lakó tősgyökeres polgár meg egy Józsefvárosi bevándorló között.
2014. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mentalitás nem politikai beállítottságtól függ.

A Pestiek többsége talán nyitottabb, rugalmasabb.Ugyanakkor idegesebbek is általában, talán a zsúfoltság teszi...Sajnos közülük sokan valóban lekicsinylik a vidékieket.Létezik egyfajta pesti virtus...

A vidék, attól függ hol.Sok embertől hallottam már én valamilyen szinten én is tapasztaltam, hogy a Dunántúliak általában nyugodtabbak, jobban megbíznak másokban.Ott van pl Kőszeg.Meglepődtem, mikor ott voltam kirándulni.Vadidegenek is ránk köszöntek az utcán kedvesen, mintha ismerősök lennénk és néhány ház előtt kis asztalkán ki volt rakva néhány áru, tojás, virág, ilyesmik mellette egy tálka a pénznek és senki nem lopta el, ott maradhatott őrizetlenül.Na ez itt Békés megyében máshogy van.Itt valahogy magukba fordultabbak, kimértebbek az emberek.

2014. dec. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!