Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország az internet...

Magyarország az internet szempontjából az egyik legszabadabb ország?

Figyelt kérdés

Kivéve persze a pedofil tartalmakat, azokat tényleg tiltani kell.


Magyarországon az internet (még) nagyon szabad.

Bármilyen tartalmú blogot írhatsz,bármilyen oldalat üzemeltethetsz,bármit csinálhatsz, bármit letölthetsz...stb

A torrentezőket sem üldözik.


Ellenben, Nyugat-Európában meg az USA-ban egyre inkább szabályozni akarják az internetet.

Az USA-ban például megszüntették a megapuloadot.

Nyugat-Európópa egyre több államában meg üldözik a torrentezőket, egyes helyeken meg a youtube-ot , oldalakat is cenzúráznak.


Az internet szabadságához szerintem a torrentezés is hozzátartozik.



Vajon, meddig marad ez így Magyarországon?



2014. nov. 28. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemetorszagban pl van Internetpolizei.


Szerencsere erre itthon nincs penz.

2014. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

"Az internet szabadságához szerintem a torrentezés is hozzátartozik. "


Amennyiben a feketén letöltött szoftverekre, zenékre... gondolsz, akkor nem. Az sima lopás. Csak valahogy sokan úgy gondolják, hogy szellemi terméket lehet lopni, pedig ugyanaz, mintha boltban lopnál.

2014. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A torrentezőket nem azért "üldözik," mert torrenteznek, hanem mert jogdíjköteles tartalmakat töltenek le és főleg fel. A megauploadhoz hasonló OCH-ekkel nem tudnak mit tenni, amíg a szerverek fekvési helye szerinti ország nem fekszik rájuk. Az pedig nem fog megtörténni mindenhol, mint ahogyan az összes adóparadicsomot sem fogják tudni megszüntetni, kivéve ha lesz egy világkormány 5OO év múlva. Youtube-ot, twittert stb. csak diktatúrákban kormányoznak, híres kivétel a német GEMA, akik miatt a youtube önként korlátoz jogdíjköteles tartalmakat. Mivel a GEMA kottát akart értük, a youtube inkább úgy ahogy van kizárta a hozzáférést. Persze az ilyen dolgok egy VPN-nel megoldhatóak, szóval az internet "szabadsága" - ha már ezt a kifejezést használtad - ilyen esetekben is győz(het). Nekem semmi kifogásom nincs az ellen, hogy ami a való életben tilos, az az interneten is legyen az, mint pl. becsületsértés vagy szerzői jogi jogsértések.


Jó kérdés, hogy Mo.-on miért nem foglalkozik senki ezzel, NY-Európában az ügyvédek ezzel degeszre keresik magukat, én is csodálkozok, hogz senki nem feküdt még rá erre a témára. A kalózkodás nálunk ugyanúgy tiltott, mint máshol.

2014. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*korlátoznak
2014. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha mi harmadannyi fizetést kapunk ugyanannyi munkáért akkor legalább a cirkusz legyen meg a népnek.
2014. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Az internet szabadságához szerintem a torrentezés is hozzátartozik."


Ok, én meg azt mondom, hogy az internet szabadságához szerintem a pedofil tartalmakhoz való hozzáférés is hozzátartozik. Mire fel veszik a bátorságot, hogy azt korlátozzák?! :D

Ami bűncselekmény a való életben, az nem lesz elfogadott az interneten se. Attól, hogy nem a boltból lopod el a filmet, a játékot vagy a szoftvert, hanem letöltöd, ugyanúgy lopás, vagyis bűntett.

Tök jó, hogy szerinted az internet szabadságához a torrentezés is hozzátartozik, csakhogy attól ez még nem lesz igaz :D

2014. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A torrentezőket sem üldözik. "


Így konkrétan nem, de a kalóz szoftvereket, jogdíjas dolgokat igen,nálunk is.

Magyarországon sem 1x szabtak ki börtönbüntetést vagy felfüggesztettet. Igaz, a magánszemélyeket, amíg nem üzletszerűen végzik, még nem zargatják. Tekintve, hogy az illegális szoftver használat itthon olyan 45-60% közé tehető, erre kapacitás nyilván nincs. A fél ország a börtönben csücsülne.


Hogy ez kitisztuljon, meg kell értetni az emberekkel, hogy egy ilyen termék nem a Marsról teleportálódott ide, hanem embereknek sok munkája van benne, és ebből élnének, mint más a hajvágásból.


Rengeteg remek freeware és shareware program is van, azokat is lehet választani.


A Youtube-t meg cenzúrázzák (most ne az extrém vallásos országokba menjünk bele), hanem az illegális tartalmat tiltják. Egyébként maga a YT is.


"Bármilyen tartalmú blogot írhatsz,"

Igen, amíg a saját véleményed. Ugye ez a blog. De ha valakit lejáratsz, felbujtasz, bármi olyant teszel, ami a való életben is bűncselekmény, akkor itthon sem úszod meg. Persze, ha a kutya sem olvassa a blogodat, akkor lehet, de hát akkor értelme sincs.


"bármit csinálhatsz"

Hát nem. Nem árulhatsz fegyvert, kábítószert, vény köteles gyógyszert, semmit, amit egyénként sem.

Nem fenyegethetsz másokat, nem zaklathatsz.....


És az illegális oldalak olyan országba menekülnek, ahol nem sokat jelent a törvény, jogok, semmi. Egy magyar szerverre, ha ilyesmit felraksz, akkor mehetsz a börtönbe.


Én több honlapot üzemeltetek magyar szervereken, de mindegyik tárhelyszolgáltató kiköti, hogy illegális tartalmat nem lehet elhelyezni. Nyilván. Hiszen ők is buknának.


Az internet nem egy feketepiac, nem egy törvényen kívüli hely, hanem a való világ része. Ugyanaz vonatkozik rá.

2014. nov. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

....A Youtube-t meg cenzúrázzák....


Ezt időjelbe szántam, a kérdező írta ezt.

2014. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az tény hogy több, nálunk fejlettebb meg demokratikusabb országokban büntetik ha illegálisan töltesz le filmet, sorozatot, játékot, könyvet...stb de azt is hozzá kell tenni hogy ezekbe az országokban nincs anyagi akadályai annak hogy legálisan hozzájuss ilyen tartalmakhoz. Ott van például a Netflix. Havi 8 euróért annyi filmet meg sorozatot nézel amennyit csak akarsz.
2014. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!