Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen ezekhez hasonló magyar...

Milyen ezekhez hasonló magyar kifejezéseket tudnátok mondani? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy spanyol levelezőtársam megkért, hogy meséljek neki az országunkról. Rengetek prezentációt gyártottam, és arra gondoltam, hogy csak itt használatos, furcsa kifejezéseket gyűjtenék össze neki legközelebb. Olyanokra gondoltam, mint ahogy a "tök", "marha" és a "tiszta" kifejezések a szlengben annyit takarnak, hogy "nagyon".

Tudnátok mondani ehhez hasonló szavakat, vagy bármilyen furcsa szólást ami máshol nem honos (mint ahogy az angol azt mondta ha szakad az eső, hogy kutyák és macskák hullanak az égből) ?

Előre is köszönöm!


2014. dec. 14. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Mesélj neki az eszperente nyelvről, úgy tudom, hogy ez csak a magyarban létezik.

Aztán elég ha elmondod, hogy a magyarban az igekötők, elő vagy utótagok teljesen megváltoztatják a szó értelmét. Mert ugye nem mindegy, hogy pl. kiakaszt, beakaszt, felakaszt, leakaszt, összeakaszt, megakaszt, stb. stb.

2014. dec. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az eszperentét köszönöm!:)

Egyébként tanul magyarul, úgyhogy szerintem az utóbbit úgy-ahogy tudja.

2014. dec. 14. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan kifejezéseket próbálj lefordítani neki, mint pl. a "fából vaskarika". Nekem nagy sikerem volt ezekkel Franciaországban.
2014. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!