Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a keresztény...

Mit tegyek, hogy a keresztény vallás ne tudja tovább nyomorítani az életemet?

Figyelt kérdés
17 éves ateista fiú vagyok ,13 éves koromig voltam vallásos (természetesen kényszer miatt), aztán egyre jobban megkérdőjeleztem kereszténységet , végül arra jutottam hogy én nem dőlök be dilettáns őrültségeknek amit már eleve a józan ész és a logika is kizár, így ateista lettem. Azonban a szüleim szörnyen begyöpösödötten vallásosak és az iskolámban a tanárok olyan szabályokat hoznak amelyeket elfogadhatatlannak találok: Meg akarják mondani hogyan öltözködjek , azt is hogy milyen zenét hallgassak,szerintük csak a "keresztény lelkületű MAGYAR zeneszámok nevezhetők jónak , mert minden más a sátán kezében van , olyan lelkületü leszek én is amilyen zenét hallgatok" Ezenekívül azt is szokták mondani " próbáltak engem megjavítani , de nem sikerült mert egy Istentelen vad ló vagyok és ezért a világnézetem a zenei ízlésem és az öltözködésem miatt az állatok szintjével lettem egyenlő , a spirituális tudást biztosító vallás nélkül pedig a pokolban fogok örökké szenvedni"Az ízlés fogalmát még csak hírből sem ismerik ,pedig én nem fikázok egy keresztény zenét se , viszont ők , annak ellenére hogy "nagyon vallásosak" elég sokat gyűlölködnek. A hittantanár már szeptembertől kezdve minden órán ordít velem , nincs olyan hét hogy ne kapnám meg " hogy egy sátánista metálos undormány vagyok és a lelkemen lévű undorító koromfekete sötétség miatt nem látom Jézus tiszta fényét". Metálzenét hallgatok már régóta ,nekem ez a stílus az ami tetszik ,sátánizmushoz köze/közöm sincs, igényes és kemény , és soha nem erőltettem az ízlésem senkire , sőt lassan már annyira rosszul érzem magam ott hogy szavakkal el se árulom milyen az ízlésem. Az öltözködésem nem kirívó , tornacipő+ fekete farmer+ együtteses (Metallica, Rammstein, Hammerfall, Lordi stb)póló, de mégha sima fekete pólót is veszek fel felirat nélkül , nekik már az is sátánista és "rossz lelkületet tükröz". A metálzene biztos rossz nekik , viszont óriási ellentmondás hogy a magamutogatós pop előadókat , akik drogoznak , továbbá a dalszövegeik között ilyen is van hogy "szexelni akarok Jézussal" (lady gaga) az nem számít semmit , mert az "lágy zene és az már nem gonosz". A fiúk közül van elég sok "páwa", őket is elfogadják,mert "az öltözködésük és belső lelkületük magasztosságot tükröz vissza , viszont egy sötét fekete pólós alak szimptómája a halálnak és lázadó csökönysösségnek". A hajviseletbe is beleszólnak , pedig csak középhosszú sötétbarna hajam van , itt is azt kérik hogy rövidre nyirassam le:@ Mit sem számít hogy borzasztóan néznék ki úgy. Biztos vannak akik azt hiszik , hogy a ruháimat a vallásos szüleim finanszírozzák , azonban nem fizetnek ők semmit , nyáron diákmunkát végzek és az abból összejött összegből tudok gazdálkodni. De inkább csinálom ezt minthogy szinte női ruhákat hordjak , mert amit ők akarnak erőltetni az inkább női mint sem férfi ruha! Nem tudom megérteni , hogy férfin szerintük hogy állhat jól a rózsaszín a narancs és a lila esetleg citromsárga. Igazából otthon is csak ordítanak velem , hogy legyek vallásos. Én akkor sem fogok megváltozni , inkább elköltözök otthonról , a bökkenő csak az hogy nincs hová. Megse hallgatnak mert "csak egy nyomorék sátánista 17 éves vagyok " akinek nem tudhat semmit és nem lehet véleménye. A sulihoz egyetlen lány köt aki osztálytársam és hasonlóan gondolkodik mint én , viszont ő nem igazán meri felvállalni magát. Novemberbe bevalotta nekem , hogy szeret , én is elfogadtam őt barátnőmnek. Ma december 15-én hittanon , mivel a lány mögöttem ült , hátrahajoltam és szájon csókoltuk egymást. Sajnos a tanár észrevette , és "jutalomból" egész második félévben mi fogjuk a szemetet szedni az iskolában.A barátnőm se bírja egyébként , azt tervezzük hogy mindketten megyünk , viszont ha ezt megteszem a szüleim kitagadnak!

2014. dec. 16. 00:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Jó tanuló vagy?
2014. dec. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az a baj , hogy igazságtalanul osztályoz a tanárok nagy része , mert rólam tudják hogy nem vagyok vallásos. Tesiből és angolból vagyok ötös egyedül , a többiből hármas , hittanból egy kis mázlival kettes.
2014. dec. 16. 00:57
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Több ilyen kéne mint Te! :)

Két dolgot tehetsz: Felvállalod és elszöksz, elfutsz, kiszakadsz 17 évesen és jön a... senki nem tudja mi. Lehet hogy híd alatti lakóhely, lehet valami,valaki segít rajtatok.

Vagy

Vársz amíg kijárod a sulit, próbálsz munkát találni amiből nem tudsz megélni de esetleg ketten a leányzóval ha ő is dolgozik igen, és akkor mentek, biztosabb alapokra. Lehet leszólnak majd hogy egy 17 évesnek azt mondom hogy lépjen le otthonról... Nem javaslom nem ajánlom... dönts te. Csak később meg ne bánd : ]

Az összes vallás egy orbitális fsság. Allakuh Akhbar és bumm belevezetjük a repcsit a felhőkarcsiba.

Meg jézus nevében gyilkolunk. Ezeknek kell valami, önmagukban nem bíznak, kell egy ismeretlen nem létező valami... mert az megoldja az segít. és ha az élet oldja meg vagy ők, vagy mások helyettük olyan nincs azt is ISTEN tette... L ó fszt. Hajrá fiam :D !!!

2014. dec. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg nekik, hogy rosszul esik neked és Jézus sem viselekedne így.

Ha másnap folytatják, akkor csak a barinőddel foglalkozzál és a tanulással. A töbiekkel ne foglalkozz vagy nyugodtan mondd el nekik, hogy mit gondolsz. A tanároknak is.

2014. dec. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

En a helyedben egy kicsit tobb kompromisszumot kotnek. Peldaul nem jarnek az iskolaba metalos poloba, meg fekete cuccokba. Vegyel normal farmert, polot, ilyesmit, ami atlagos. Aztan iskolan kivul azt veszel fel amit akarsz.

Attol meg hogy te nem vagy vallasos, az iskola szellemiseget tiszteletben tarthatod. Ott nem is kell lepten-nyomon kinyilvanitani hogy mit gondolsz a keresztenysegrol, tartsd meg magadnak a velemenyed.


Ezt a nehany evet meg huzd ki valahogy, aztan ugyis vege lesz es mehetsz amerre latsz.

2014. dec. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Megteheted, hogy húzol egy merészet, és mindent otthagysz, de nem lehet, hanem biztos hogy később meg fogod bánni. Pár év alatt ki fogod nőni ezt a lázadó korszakodat, és belátod majd, hogy a szüleid jót akartak. Amúgy én sem értek egyet, hogy a vallást ennyire ráerőltessék a fiatalokra. Annak idején én is egyházi gimnáziumba jártam,és most az osztálytalálkozókon látom kiből mi lett...
2014. dec. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 cli_hlt ***** válasza:
32%

Kitartás, öcsém. Tanulj, harcolj, ha xar a kedved, hallgasd meg ar Oriont ;)


Egyébként sok emberrel lehet párbeszédet kezdeni, ha elég nyitottan és szelíden állsz hozzájuk. Nem mindig persze, de gyakra. Liberális drogos ateistaként van gyakorlatom benne :D :D :D


Valamennyire viszont mindenképp be kell illeszkedned. Ha nincs mögötted a társadalomnak legalább egy része, akkor elveszett ember vagy.


Douglas Adams valamelyik hallhatatlan művében írta (melynek címe az én fejemben már meghalt :) ), hogy a hős egy primitív bolygón landolva, látva az ott élőket elhatározta, hogy ő lesz az óriási nagy király, mert mindent tud a technológiáról.


Persze a terveiről hamar le kellett tennie, hiszen se energia, se nyersanyag, se semmi nem volt. Nemhogy egy kenyérpirítót, de egy szendvicset is alig tudott csinálni.


Kellenek a szövetségesek, vigyázz, hogy ne hajts el magad mellől mindenkit.

2014. dec. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

Amiket felsorolsz, azok teljesen normális "kamaszos" konfliktusok és problémák, amik minden családban és iskolában előfordulnak az öltözködéssel, szórakozással, csajozással kapcsolatban. Csak nálad éppen vallásos köntösbe vannak bújtatva.


Ne a kereszténységre fogd a saját problémáidat, hanem kapd össze magad, vívd meg a konfliktusaidat, és légy ura a saját életednek! Csak ne felejtsd el közben tisztelni és szeretni azokat, akiknek sokat köszönhetsz. Gondolok itt elsősorban a szüleidre, mert - bár biztos sok hibájuk van - bizonyára senki nem lennél nélkülük, és nem csak biológiai értelemben.

2014. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%

Ha szereted a Metallicát nézz utána James Hetfield életének. Hasonló utat járt be a vallás tekintetében, mint te. Fiatal korában mindenért a vallást okolta, viszont ma már az van rátetoválva, hogy Faith és Jézus képe a karján.

Nem fogsz ettől szabadulni soha életedben, jobb, ha megbékélsz

2014. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ruhák, hajad miatt nyugodtan cseszegessenek, úgyis csak rajtad múlik. Gondolom a házirendben konkrétan nincs ilyen szabály, hogy nem lehet fekete színt hordani, vagy a fiúknak rövid haj a kötelező.

Viszont a romantikázást valóban tartogathattad volna a sulin kívülre, vagy legalább a szünetre. Nem vallásos suliba jártam, de már csak a jóízlés miatt sem jutott eszembe soha órán (!) smárolni a barátnőmmel.

2014. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!