Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi bajuk a vallásosoknak a...

Mi bajuk a vallásosoknak a Harry Potter könyvvel?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 17:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
gondolom a boszorkányok,varázslás,mágia nem tetszik neki..
2011. dec. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%

Én vallásos vagyok. Nem tudom ugyan, miért kéne, hogy a vallásosságom miatt bajom legyen vele. Szerintem annak semmi köze a valláshoz, hogy ez a könyvsorozat túl van fényezve. 9 éves körül voltam, mikor megjelent az első könyv. Elolvastam mindet, az elején, amikor még nem volt annyira felkapott, valamennyire szerettem is, de aztán jött ez a divatolás, minden tini ezzel a Harry Potter mániával villogott, meg film lett belőle, kb. 10 éve annak a színésznek a feje néz rám minden második plakátról, kicsit elegem lett már belőle. Egyébként ugyanez a bajom a Twilighttal is.

Hogy a valláshoz mi köze, azt valaki okosabb majd biztos megmondja neked, én nem látok benne semmi vallásellenest.

2011. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

A boszorkányság pozitív színben való feltüntetése miatt ellenzik egyes egyházak. Ezzel csak az a gond, hogy az Óz, a csodák csodájá-ban is van jó boszorkány, meg még számos más mesében.


Agyonfényezni nem kell, de az tény, hogy a kortárs ifjúsági irodalom 95%-ánál igényesebb nyelvileg, történetben, tanításaiban. Ráadásul egy komplett generáció visszaszokott rajta az olvasásra, és ez sem mindegy.


Engem a hüvelygomba, prosztatagyógyszer, gyomorégés-tabletta stb. reklámok jobban zavarnak, azok is ott vannak minden sarkon, akkor már nézek inkább Harry Potter plakátot.

2011. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem olvasták, különben tudnák, hogy nem a varázspálcás hadonászás benne a lényeg.
2011. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Második, te miről beszélsz?
2011. dec. 16. 20:25
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

Második: nem értelek. Addig tetszett csak, amíg szinte senki nem ismerte? Nem sznob kicsit ez a hozzáállás?


A varázslat miatt nem szeretik, legalábbis erre fogják. Bár nekem úgy tűnik, hogy ha valami megmozgatja az embereket, akkor az egyháznak az már nem tetszik. Ráfogják, hogy húúú, árt az ember lelkének meg hasonlók. Nem szeretik a konkurenciát. :P

2011. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Népszerűbb mint a biblia, máglyára vele. :)
2011. dec. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Pedig ez inkább szól a szeretetről, mint a Biblia. Vagyis máshogy mondom. Ez egy szórakoztató regény, ami a szeretetről szól. A Biblia egy vallási könyvgyűjtemény, ami ókori törvényeket, (igaz és fiktív) történeteket foglal magába, a szeretet is megtalálható benne. Vagy attól félnek a hívők, hogy a hívek elfordulnak a Szentírástól? Ez meglehetősen ostoba és középkori felfogás. Ha van hited, mindegy, hogy miben, nem fog megváltozni, csak mert elolvasol egy kitalált és jól megírt történetet.


Nekem van hitem, mégha nem is keresztény, és rajongója vagyok ama kitalált világnak. De tudom, hogy csak mese. A boszorkányság negatív felfogása pedig megint csak középkori gondolkodásra vall.


Második! Az első könyv 1998-ban jelent meg, gondolom, ekkor voltál 9 éves. Oké. De nem olvashattad el mindet, hisz pl az ötödik 2003-ban jelent meg. És mi ez a felkapott dolog? Én nem azért vagyok rajongója, mert felkapott, hanem, mert elolvastam, és magával ragadott. Igen, én is még az első film előtt olvastam az első négy kötetet, de nem vagyok sznob, hogy most azt mondjam, hogy nem jó, mert sokan szeretik. Inkább úgy állok hozzá, hogy sok hasonló érdeklődésű ember van.

2011. dec. 16. 21:43
 9/21 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A kérdés úgy szólt, hogy mi bajuk van a vallásosoknak a könyvsorozattal. Én vallásos vagyok, és bajom is van vele, tehát a megszólított réteghez tartozom, ezért vettem a bátorságot és hozzászóltam. Nem értem ugyan, a vallásom (buddhista vagyok) miért lényeges ebből a szempontból, de leírtam, mi bajom velük. És nem, nem arról van szó, hogy addig szerettem, amíg senki nem ismerte, egyszerűen csak az a bajom, hogy sokkal nagyobb hírneve van, mint amennyit szerintem megérdemelne. Ez egy szubjektív vélemény, nem muszáj velem egyetérteni, azt viszont nem értem, miért kaptam 0%-ot, amikor mellébeszélés nélkül a kérdésre válaszoltam.
2011. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

szia, én református általános iskolába jártam és azt hiszem, kb. 4-es voltam, amikor az első könyv megjelent.


elkezdtem olvasni, és nagyon tetszett (igaz, akkor sem voltam túl vallásos, most meg már semennyire) úgyhogy meglepődtem, amikor a hittantanárom (református) szórólapokat kezdett osztogatni az osztályban, hogy 'Valójában nincsenek jó és rossz varázslók, hanem minden varázsló rossz és ezért ne olvassuk a könyvet'


az egyik órán elkezdtünk beszélgetni erről. megkérdeztem a tanáromat, hogy olvasta-e a könyvet, erre zavartan azt mondta, hogy nem. de akkor honnan tudja, hogy alkot róla véleményt? próbálta kimagyarázni, de nem igazán tudta.


a Harry Potter sorozat a kortárs irodalom legnagyobb és legnépszerűbb alkotása, ami gyerekek millióival (köztük velem is) szerettette meg az olvasást.


nem hiszem, hogy lenne olyan vallásos ember, akik a HP-könyvek miatt vesztette el a hitét.

2011. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!