Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy ismerőstől kapnátok...

Ha egy ismerőstől kapnátok egy régi szekrényt, és találnátok benne 150 ezer forintot, visszaadnátok a tulajnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a szekrény régebbi tulaja gazdag, egyedül él, neked pedig elég sok adósságod van, rossz életkörülményeid, esetleg gyerekeid, stb.
2010. febr. 3. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Elmondanám neki. Valószínűleg úgyis azt mondja, hogy tartsam meg. (rossz anyagi helyzetben vagyok és minden ismerősöm ott segít, ahol tud hálisten)
2010. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Adná a fene ha odaadja másnak a szekrényt akkor nézze át. Meg amúgy is ki adná oda?? Na most jönnek majd a mártírkodók gondolom.
2010. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
ha elmondanád biztos nem adná csak úgy oda mivel akkor már segített volna hamarabb ha tud. Biztos elrakná aztán azt sem tudná fél év múlva, hogy hová is rejtette el.
2010. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
ha tudom, h ő jól megvan nélküle is, de nekem nagyon kell, akkor nem... ha viszont rászorulna és én is, neki adnám vissza, mert mégiscsak az ő szekrényében volt
2010. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Én nem adnám vissza, miért nem volt körültekintőbb A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!!!! Te meg boldogulj a pénzből!
2010. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Visszaadnám! Tisztesség és becsület is van a vlilágon! Ha esetleg azért tette bele,hogy kipróbálja,milyen ember vagy?
2010. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha jó állapotban lévő antik szekrény,nem érdekelne a lé!:)
2010. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem antik szekrényre gondoltam, csak egy sima régi szekrényre. Érdekes,milyen eltérő válaszok születtek... mondjuk tényleg nehéz kérdés.
2010. febr. 3. 11:58
 9/11 anonim ***** válasza:
a felét megtartanám,a másik felét visszaadnám:D
2010. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vissza adnám.


De nem lehet, hogy tud arról, hogy benne van a pénz, mert ő tette bele? Lehet, hogy így szeretne segíteni, csak tudja, hogy egyébként nem fogadnád el. Így adott ajándékba egy szekrényt, minden tartalmával együtt.


Azért mindenképp figyelmeztesd, hogy tudja-e mi volt a szekrényben, s hogy az az ő tulajdona.

2010. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!