Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki 19 éves létére nem...

Ha valaki 19 éves létére nem ismeri a Pink Floyd-ot (2014-ben), az gáz?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon.... :o 20/L
2014. dec. 27. 03:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
10 Valószínűleg Mozart korában sem éltél, mégis hallottál róla valamit. Nem akarok túlzásokba esni, vagy összehasonlítani a munkásságukat, de a Pink Floyd valahogy túljutott a rock kategórián, írtak filmzenét, amit az egész világon ismernek, stb., ráadásul talán még most is koncerteznek. Ugyanakkor szerintem sem kötelező őket ismerni, főleg fiatalon, én sem ismerem annyira a zenéjüket, nem szoktam hallgatni, azért szerintem a nevükről illik tudni. Nyilván az is furcsa lenne, ha valaki nem hallott volna Jim Morrisonról, Jimmy Hendrix-ről, vagy a Nirvanaról.
2014. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
6%
#11 Ennek ellenére én soha nem hallottam róluk, és a mostani rock bandákról se tudok semmit. Ez van műveletlen vagyok, de legalább önmagamat adom. Ha az egész világ ismeri őket én vagyok az egyetlen, aki nem ismeri őket.
2014. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
0%

Csak olyan körben "gáz" nem ismerni ilyent, akiknek az élete a média és társai körül forog.... szóval gratulálok az ilyen kérdéshez.

19 vagyok és amúgy nem ismerem. Gáz vagyok? Nálad biztosan.

De amúgy 19 éves létemre verseket írok, 3 könyvem jelent meg és dolgozok egy nagy művön. Így az én olvasatomban vagy te nem hogy gáz, de agymosott is.


Béke.

2014. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell műveltnek lenni. Nem kell ismerni hírből se Joyce-t, Tomy Richardsont, Buxtehude-t, Cassius Clay-t, Miles Davis-t, Szilárd Leót, Hérosztratoszt, Hidegkútit, Gauss-t, Clausewitz-et, John Mayall-t. Csak akkor ne tartsuk magunkat műveltnek. Ennyi.
2014. dec. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14 Amiket te felsoroltál az nem Pink Floyd kategória. Konkrétan az első 4-et én sem ismerem, mondjuk nem is tartom magam kimondottan műveltnek zenei téren, de én se várom el mindenkitől, hogy az általam kedvelt zenének az összes előadóját ismerje az egész világ. Azt viszont igen, hogy ha valaki nem is szereti a rockot, tudja, hogy van olyan, hogy Pink Floyd, vagy akár Metallica. Ha nem szereti a reggae-t már akkor is hallhatott Bob Marley-ról és ha gyűlöli a jazzt, akkor is képben legyen, hogy ki az a Louis Armstrong, legalább egy szám erejéig, amit az egész világ szeret a mai napig, már minimum 50-60 éve. De az is meglepne, ha valakinek fogalma se lenne arról, hogy ki az az Elvis Presley, pedig ő sem mai zenész, mégis fennmaradt a neve.
2014. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!