Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék helyi karitász-szerv...

Szeretnék helyi karitász-szervezetet létrehozni. érdeklődtem a megyei szervezetnél, azt tanácsolták forduljak a plébánosunkhoz. Hogyan vezessem ezt elő neki úgy, hogy ne gondolja azt, hogy rá akarok plusz feladatokat erőltetni?

Figyelt kérdés
elég fiatal, most került ide nem rég, és 4 falu tartozik hozzá, szóval így is van dolga elég. ezzel én foglalkoznék, de nyilván nem véletlenül írták, hogy hozzá forduljak, lesz neki valami plusz (akár adminisztratív) feladata emiatt? nem szeretném őt terhelni, inkább azt nézzük, hogyan segítsük, de szerintem ez fontos dolog lenne, sok a rászoruló.
2010. febr. 4. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:

nem tudom, mi ennek a hivatalos formája, de szerintem nem kell kötelezően beszállnia a plébánosnak

hangsúlyozhatod, hogy ezt ti, laikus egyháztagok csinálnátok

feltétlen kell olyan tag, aki kellő időt tud erre fordítani: könyvelés, pénzügyek

2010. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azt is tudnám én csinálni, közgazdász a végzettségem, pénzügyi osztályvezetőként dolgozom, tehát rutinom is van benne.
2010. febr. 5. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor hajrá, a jogi helyzetet tisztázzátok mielőbb ezt akár a megyei karitász is megmondja, vagy más plébániai karitász- kell e hivatalosan és milyen mértékben a plébános közreműködése?
2010. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!