Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan szemetek az...

Miért olyan szemetek az emberek hogy valakin meglátnak egy szépséghibát már azt mondják rá hogy csúnya és kiröhögik?

Figyelt kérdés
Az iskolában szoktak csesztetni mert nagy az orrom. Volt amikor hazafelé jöttem két gyerek közt elmentem és kiröhögtek. Gyerekkoromban nem volt önbizalmam és most felnőtten jöttem rá milyen szép és cuki gyerek voltam. Persze szerintem most se vagyok ronda. Átlagos vagyok. De tényleg annyira rosszul esik. Van amikor komolyan is veszem. És teljesen elmegy az élet kedvem.
2015. jan. 11. 16:58
 1/6 A kérdező kommentje:
F/18
2015. jan. 11. 17:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokkal valószínübb, hoyg csak te érzed úgy, hogy mindenki erre figyel.


Ha télyneg ugratnak emiatt, akkor elözd meg és TE csinálj viccet elöre, akkor ugyanis nem lesz érdekes nekik.


(Mellesleg régen volt olyan mondás, hogy az orr mérete megmutatja az intim méretet - tehát ennek alapján azzal meg diicsekedni lehetne.

2015. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De volt olyan hogy a szemembe mondták de ronda vagyok.
2015. jan. 11. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Van aki ezzel táplálja az önbizalmát, hogy mások küllemét/jellemét kritizálja. Ha valaki beszól, mondhatod neki, hogy néha nézhetne tükörbe is. Tagadni sosem szabad a rajtad felfedezni vélt szépséghibákat, mert az csak adja a lovat az ilyen emberek alá. De ha úgy teszel, mint aki tisztában van a küllemhibáival, de leszarja, akkor látszólag nincs rajtad fogás. Valamennyire el lehet bagatelizálni a dolgot, hogy ne akarjanak annyira rugózni rajta.
2015. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

18 évesen ez még fontos szempont, elvégre csak éppen elhagytátok a pubertáskort, még keményen dolgoznak bennetek az új hormonok. Az idő előrehaladtával aztán egyre kisebb jelentősége lesz az orrod méretének mind a saját, mind mások szemében.


Mindenkinek van valami hibája, senki sem tökéletes. Azzal, hogy a te ormányodat kritizálják, részben a saját hibáikról próbálják elterelni a környezetük figyelmét, így a környezetükben lévők a te nóziddal foglalkoznak, és nem az ő hibáival. Ez ilyen szempontból egyfajta védekezési mechanizmus is.


Egyébként tényleg az egyik legjobb védekezési mód a támadás: csinálj viccet az orrod méretéből. Ez először nem biztos, hogy sikerülni fog, de gyakorlat teszi a mestert alapon egyre többször és több "kínos" helyzetből tudod majd kivágni magad. Felhívom a figyelmedet az Eminem-féle 8 mérföld c. filmre, annak egyik központi témája ez a dolog. Szerintem nem rossz film, és tanulságos is. Pont neked való, érdemes lenne megnézned, ha még nem tetted.

2015. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az emberek szemétsége az nem más mint statisztika. Én mindig úgy dondoltam hogy bárhol vagy a világon, az embereknek a 90% az buta, bunkó és ostoba. Tehát, ha úgy nézzük a te szituációdat hogy állandóan rengeteg bunkó ember van körülötted (ők a 90%), akkor egyátlán nem meglepő hogy előfordulnak ilyen kellemetlen dolgok veled.


Itt csak az a lényeg hogy ne törödj azzal, hogy mit gondol vagy mond egy bunkó ember, hanem azzal, hogy mit gondol vagy mond egy inteligens ember.

2015. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!