Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kiadatni egy...

Hogy lehetne kiadatni egy könyvet ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy én egy 15 éves lány vagyok, aki ír. Az emberek azt mondják, tehetséges vagyok. Tetszik nekik, amit csinálok. nem mellesleg én is nagyon szeretek írni. Szóval az lenne a konkrétabb kérdés, hogy így - ugye nem rendelkezem saját jövedelemmel - próbálkozzam- e egyáltalán könyvkiadással. Nem anyagi hasznot, vagy hírnévet szeretnék szerezni ezzel, egyserűen csak jól esne, ha a kezemben foghatnám:) És még valami: Mennyibe kerülne minden kiadással együtt? Gazdagok nem vagyunk...

Előre is köszönöm a válaszokat.:)


2010. febr. 7. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Ez csak egy, könykiadás címén találsz még bőven a Google-ban.

2010. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

nem akarlak elkeseríteni, de minden 10. korodbeli lány elmondhatja magáról ugyanezt....és én még senkinek nem láttam megjelenni a könyvét


a másik dolog, hogy csak akkor tudsz kiadni, ha gazdag vagy, mert iszonyú sok pénzbe kerül, és nem fog visszatérülni, mert a rokonaidon,ismerőseiden kívül senki nem fogja megvenni a könyvedet

2010. febr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a könyvkiadás drága. :( Én is gondoltam rá, hogy pár év múlva jó lenne kiadni egyet. Érdemes lenne megnézned ezt az oldalt:


[link]


Igaz, nem könyvkiadásról szól, de rengeteg fanfiction, saját regény, vers és novella van fent írássegédletekkel, és a saját műveidet is feltöltheted. Szerintem érdemes megpróbálni.

Üdv.

2010. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Abban az "iszonyú sok pénzben", amit említettek, ne legyél olyan biztos. Alaposan meg kell szűrni a kiadókat, és mérlegelni, milyen alternatíva mellett érdemes dönteni. Igen, van, ahol önköltséggel kell beszállni, máshol csak részösszeget kell fizetni, több-kevesebb összeget, van, ahol semmit sem, de relatíve kevés a jogdíj stb. Rengeteg alternatíva van, és mondom, válogatni, nézelődni, érdeklődni kell.

Ami pedig azt illeti, ha mindenki úgy indult volna neki, hogy úgyis csak a rokonok veszik majd meg, szóval hagyjuk a francba, akkor az írás már kihalófélben lévő ág lenne, szóval ez ne befolyásoljon, és ne add fel a vágyaid.

2010. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Köszönöm a linket, és keresgélek neten. hátha találok valamit:)


Második: Azért én szeretném megpróbálni Nem várok ettől nagy anyagi hasznot, és lehet, hogy minden tízedik elmondhatja, de azért én örülök, hogy "tizedik" lehetek.


Harmadik válaszoló: Igen, én Twilight sagás fanfictionokkal kezdtem. Mostanra van egy saját történetem van. Köszönöm szépen, hogy válaszoltál:)


Negyedik válaszoló: Köszönöm szépen, hogy így ismeretlenül is támogatsz. Próbálkozom, keresgélek, és gőzerővel írok:) Még annyi, hogy ez az összeg mennyi lehet minimum és maximum? Vagy úgy körülbelül. Mert ezt sehol senki nem írja... csak körülbelülre szeretném tudni, hogy mire számítsak..


Mindenkinek köszönöm a válaszokat:)

2010. febr. 8. 23:03
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de szerintem már senki sem kíváncsi még egy vámpíros történetre.

Várj még szerintem minimum 5-6 évet. Nem hiszem, hogy olyan kiforrott lehet a nyelvi érzéked, hogy most egy könyvet kiadass. Szerintem esélytelen kiadatni egy könyvet ennyi idősen. Szó sincs arról, hogy szidjalak vagy ilyesmi, de szerintem

még ráérsz az életben könyvkiadáson gondolkodni..

16/L

2010. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ami pedig azt illeti, ha mindenki úgy indult volna neki, hogy úgyis csak a rokonok veszik majd meg, szóval hagyjuk a francba, akkor az írás már kihalófélben lévő ág lenne, szóval ez ne befolyásoljon, és ne add fel a vágyaid."


megnézheted, h 15 évesen senki nem indult neki sehogy... én sem azt mondtam, ha dja fel, csak várjon még, hogy kiforr e ez a képesség mondjuk 20 éves korára...mert 15 éves szinten manapság majdnem mindenki tud írni, ezért nem sok sikere lenne, kevés még a tudása és a tapasztalata egy könyvhöz, és a tehetség önmagában kevés... mutass nekem egy olyan regényt, amit egy 15 éves gyerek írt és sikeres is...

2010. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vámpíros történet, semmi köze a vámpírokhoz. Nemhiszem, hogy látatlanban le kéne hurrogni. Elhiszem, hogy senki nem lett sikeres. De nem akarok sikeres lenni. Csak szeretnék vlami maradandót, ami nem csak a neten marad meg.
2010. febr. 9. 21:10
 9/11 anonim ***** válasza:

17:26

Nem is arra gondoltam, hogy majd most, 15 évesen fogja kiadatni, de csak csinálja, tervezgesse, érdeklődjön (a lényeg, hogy ne kopjon az elhivatottsága), csiszolgassa. Én már 12 éves koromban írogattam, és - mivel azt hittem, így is vevő lesz rá valaki - csak írtam és írtam, és csiszolódtam. Gyerekes írások voltak persze, de akkor ezt nem tudtam magamról.

Most 35 vagyok, 7 kiadott könnyvel a hátam mögött, tehát úgy érzem, lelkiismeretesen tudok tanácsot adni.

2010. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22:02: akkor gyakorlatilag ugyanazt mondjuk, csak félreértettük egymást :) én is így kezdtem mellesleg és kergettem 15 évesen ilyen álmokat, de aztán magamtól rájöttem, hogy azok az írások még cseppet sincsenek megérve egy kiadatásra, és a családtagok,ismerősök csak elfogultak...most, 20 éves korom után jutottam el odáig, hogy bele merek vágni az első könyv kiadásába
2010. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!