Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar ember feladata itt...

A magyar ember feladata itt élni és méltósággal szenvedni. Egyetértesz?

Figyelt kérdés
Megjegyezném hogy nem ítélem el a kivándorlókat sem.
2015. jan. 29. 08:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ki nem megy el? Hát azért még mindig többen vannak akik maradnak! Nem nyilatkoztam más nevében, nyilván azokra értettem a maradást akik maradtak. És oda írtam a kérdés alá hogy nem ítélem el a kivándorlókat.

Ha te elmentél az a te dolgod, de akkor nyilván nem is értheted a kérdést.

2015. jan. 29. 15:04
 12/17 anonim ***** válasza:

Ja, meg szerencsére azok is többen vannak akik nem ilyen búval b*szottak minjt te, bár sajnos ez a magyaroknál jellemző.

Amúgy meg úgy látszik te sem olvastad amit írtam meg linkeltem, mert én nem mentem sehova! :D Csupán arra mutattam rá, hogy nem mindenki azért van itt mert itt kell lennie a hatalmas nagy reménytelenségben, hanem mert most éppen itt akar lenni, és ha más országba vágyna, azt is megtenné.

2015. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
a sötét,buta emberek foglalkoznak ezzel
2015. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Miért kellene szenvedni? Az a tény, hogy az életnek vannak kényelmes és kényelmetlen aspektusai nem jelenti azt, hogy az élet szenvedés. Egyébként, ha egy ember totális kényelemben és a luxusban él, megvette a jegyet teljes elhülyüléshez és eltunyuláshoz.

2015. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet ezzel. Akárhol él az ember, szerintem inkább az a feladata, hogy megpróbáljon boldogulni és harmóniát teremteni az életben, és ahelyett, hogy mindig másokhoz hasonlítgatná magát, igyekezzen a lehető többet kihozni magából, a saját képeségeiből és a saját lehetőségeiből.


A külföldre költözésről annyit, hogy mikor arról van szó, hogy kit mi motivált rá, vagy esetleg éppen mi tartotta vissza, a Párom azt szokta mondani: "Mi kalandvágyból itthon maradunk." :-)

2015. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

Amikor azt hallom, hogy "Magyarország a népek Krisztusa" akkor felmegy bennem a pumpa, ugyanis ez egy oltári nagy istenkáromlás.


Krisztus bűntelen volt, mi meg az elhibázott nemzetiségi politikának köszönhetjük Trianont. Azért elég nagy a különbség. Magyarországot, a magyar népet (de bármelyik országot, bármelyik népet is) összehasonlítani az Istennel, vele egy rangra emelni, meglehetősen nagy pofátlanság.

2015. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a "méltósággal szenvedni" önellentmondás. Szenvedni méltatlan dolog.


"És amikor azt a mondatot halljátok hogy "népek krisztusa Magyarország" akkor mi jut eszetekbe? Jézust is mások kínozták de ő vállalta fel előre."

Ő lehet, hogy vállalta, én nem vállalom (egy magyar mínusz). Isten megbocsát, én nem - ja ez már egy másik történet. :)

A kereszténység szerint Krisztus ezzel megváltotta a Világot, akkor tehát a Világ meg van váltva, nem kell érte még egy egész népet is megfeszíteni.


"és mi is önként vállaljuk fel hogy itt éljünk hisz elmehetnénk ha akarnánk. Az világos hogy annyira jó nem lesz a helyzet, tehát tudjuk hogy mivel jár itt élni és mégsem megyünk el. Akkor miért hülyeség amit írtam?"

Nem hülyeség, hanem egy vélemény - amivel bár nem értek egyet, de tiszteletben tartom. Attól, hogy valaki nem megy el még nincs okvetlenül szenvedésre ítélve. A szenvedést nem a szituációk szülik, hanem hogy miképpen viszonyulunk a szituációhoz. Vannak, akik nem anyagi okokból mentek el, hanem mert a szívük máshová húzta őket, úgy érezték, mintha nem jó helyre születtek volna. És sokan ugyanezért nem mennek el, mert idegennek érzik az idegen országot. Én is ezért nem tudok elmenni; ha csak az anyagin múlna, mennék.

2015. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!