Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni nekem pár...

Tudnátok segíteni nekem pár példával?

Figyelt kérdés

Nekem az az irodalom leckém, hogy odaillő idézeteket kell keresnem egy novella elejére és végére.


Díóhéjban a novella tartalma, hogy az embereket előbb-utóbb megöli a saját bűneiknek a súlya és a régi emlékek sebei.

A főszereplő egy huszas élveiben járó srác, aki öngyilkos akar lenni az előbbiek miatt. Röviden, a novella az ő lelkében lejátszódó folyamatról szól.


Az idézetek, amik keresek, azoknak a fájó emlékekről vagy a bűneink súlyáról kell szólnia, és már én is találtam egy párat, de azok nem elég jók.


Milyen idézetet írjak a végére, és milyet az elejére?



2015. jan. 31. 10:30
 1/1 anonim ***** válasza:

"A bűn nem hiba, bár hibának adja ki magát."

Ignacy Karpowicz


"Minden bűnösben van valami az ártatlanból is, és ez tesz felháborítóvá minden ítéletet, ami semmire nincs tekintettel."

Albert Camus

2015. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!