Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik 10-20 éveket el sem...

Akik 10-20 éveket el sem akarnak mozdulni egy településről, azok nem érzik, hogy lemaradnak valamiről?

Figyelt kérdés
Tíz-húsz éveket egy helyen eltölteni, anélkül, hogy akár csak 1-szer is kipróbálták volna magukat külföldön, az ilyen emberek fejében mi játszódik le? Számomra teljesen érthetetlen. Most hogy a határok szabadok, nem ki kellene ezt használni és körülnézni kicsit a világban? Én ha nem ezt tenném, úgy érezném, hogy nem is éltem igazán.

2015. febr. 3. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit sarkosan fogalmazol, ez összetettebb dolog. Ennek csak most van kialakulóban a kultúrája, korábban lehetőség se volt, és nem is volt megfizethető külföldre utazni.


Erősen függ a nyelvtudástól is, hgy valakinek a fejében egyáltalán megfordul-e a gondolat, és hát a statisztikák szerint mi nem vagyunk túl jók ebben (főleg hogy még az idősebb harmincasoknak is kötelező volt az orosz.)


Szóval aki így nőtt fel, az nem feltétlenül érez kéztetést erre. Családosan amúgy sem könnyű csak úgy elindulni kalandozni.


Abban egyetértünk, hogy aki fiatal és nem köti ide semmi, az lásson egy kis világot, csak jól jöhet ki belőle :)

2015. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a választ. Természetesen igaz, amit írsz. Viszont a környezetemben sok 20-30 év közötti van és ők nem mozdulnak semerre, van aki meg is mondja, hogy nem is fog. Egyiknek sincs gyereke, de még csak nem is házas egyik sem... fele diplomás-fele szakmás. Pont őket nem értem.
2015. febr. 3. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Abszolút nem. Ezt nevezik lokálpatriotizmusnak (egy csipetnyi iróniával). Akit életének minden része odaköt a településhez, illetőleg nincs semmi oka hogy máshová menjen, az miért tenné?


A másik meg az hogy a válság kellős közepén az embernek arra van a legkevésbé pénze hogy céltalanul ide-oda utazgasson. Pénz nélkül "világgá menni" pedig...hát, elég sansztalan, sok szerencse kell hozzá, ettől függletlenül NEM mondom azt, hogy lehetetlen.

2015. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne is mond, én csak azért nem tudok innen elmozdulni, mert az ingatlanpiac vacak. Borzalmasan utálok itt lakni, és begubózva lenni. Olyan vagyok mint egy sózott s.gg.
2015. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi az a sózott segg? :DDDD
2015. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem akarok Londonban mosogatni...(gondolom ezt érted a "körülnézni kicsit a világban" alatt).
2015. febr. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!