Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a Puppi? Nem tudok...

Mi az a Puppi? Nem tudok ilyen településről idehaza.

Figyelt kérdés

A Google sem segít.


Erdő Péter

"1999. november 5-én II. János Pál pápa Puppi címzetes püspökévé, a székesfehérvári egyházmegye segédpüspökévé nevezte ki, és 2000. január 6-án Rómában, a Szent Péter-bazilikában püspökké szentelte."


[link]



2013. márc. 4. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Puppi olasz helyiség lehet.
2013. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Helyiség? Talán helység. Lenne, ha lenne. Na de magyarként miért lett ott püspök? Amúgy a google maps nem tud ilyen helységről, szóval a válaszodat sajnos nem tudom elfogadni.


A google csak egy kutyafajtát és egy linuxot talált ezen a néven.

2013. márc. 4. 23:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz.
2013. márc. 5. 01:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Na de a google, vagy a google map, miért csak hosszas könyörgésre hajlandó értelmes találatot adni?
2013. márc. 5. 01:09
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Minden püspöknek van egy római v. környéke beli "címe",mint ha ott élne.
2013. márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz, ezt nem tudtam. Na de akkor miért nem írják le ezt más püspöki életrajzokban, és egyéb egyházi adatbázisokban?
2013. márc. 5. 10:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy jelenleg több püspök van, mint ahány egyházmegye. Viszont püspök nem lehet egyházmegye nélkül. Erdő Péter 1999-ben Bp-Esztergom főegyházmegyéjének segédpüspöke lett, de ezt az egyházmegyét már nem kaphatta meg, mert foglalt volt. Ezért ilyenkor azt csinálják, hogy kap egy olyan egyházmegyét, ami valaha létezett, de ma már hivatalosan nincs (mert pl. összeolvadt mással, vagy kihalt). Ezért lett címzetes püspök, tehát ténylegesen nem kormányozza azt az egyházmegyét mivel nincs is.

Ez nem azzal van összefüggésben, hogy római címet kapjon (az a bíborosoknál van), mivel Puppi a mai Tunézia területén van/volt.

2013. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz, ezt értem, de miért nem elég a segédpüspöki cím, a püspökké kinevezett személyeknek ilyenkor? Akkor kétszer annyi püspök lehetne idehaza, mint egyházmegye, mert mindenhová lehetne egy segédpüspököt kinevezni. Más kérdés, hogy ebben az esetben részt kellene vennie az dott egyházmegye vezetésében.
2013. márc. 6. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!