Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A románokról mit gondoltok?...

A románokról mit gondoltok? Van velük valamilyen tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos van...

Nagyváradon vonatjegyet akartam venni én nem tudtam románul.Ők meg angolul sem értettek.És jól kiröhögtek hangosan.Mindenki aki ott volt.Egy magyar férfit hívtak a közelből hogy tolmácsoljon.

Az utcán is megállítottak páran és magyarul válaszoltam erre gúnyosan húzták a szájukat,fintorogtak.Akkor amelyik tudott magyarul és megmondtam hogy Magyarországról jöttem goromba lett. :(((



2015. febr. 11. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Eléggé rasszisták, én sokáig egy román szerveren játszottam, még a gyerekek is bozgoroztak meg minden ami belefért. Gondolom a szülőktől tanulták... Meg néhány helyről élből kirúgtak, mert Magyarországról jelentkeztem be...
2015. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ösbunkókkal találkoztál,de hasonlót el tudok képzelni pl BKV-n hogy az ellenőr g*cizik a románnal.

még sosem jártam Romániában.külföldön élek,és itt vannak román ismerőseim,mindegyik normális.van egy nő a nyelvsulis csoportomba,az mindig 'szomszédnak' hív.

de visszatérve a te sztoridra,ilyen k*csög bunkókkal bárhol találkozhatsz

2015. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Hát eddigi tapasztalatim alapján semmiképp nem okosak, az tuti. Imádom, amikor olyan ember igazolja magát magyar személyi igazolvánnyal, aki nem is tud magyarul. Ez persze nem az ő hibájuk, de az igen, hogy akikkel eddig összehozott a sors, azok buták voltak. És akkor ez még egy visszafogott kifejezés rájuk. Illetve a határ mellett még kifejezetten parasztok is voltak.
2015. febr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Én külföldön dolgozom, sok román kollégám van. Barátságos, jófej ember a többsége.

Kamionsofőr vagyok, keresztben - hosszában bejártam Romániát, legalább százszor jártam ott, Székelyföldön kiterjedt (magyar) ismeretségem, barátaim vannak. Tehát jól ismerem Romániát. Soha, semmilyen problémám nem volt velük, vagy ha mégis, akkor az a helyi, nagy számban megtalálható norvég kisebbséghez köthető. Mondjuk rám már ragadt valamennyi, pár dolgot megértek, olasz - román keveréknyelven szoktam velük beszélni, a cégbeli kollégáim tudnak angolul (feltétel nálunk).

2015. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sajnalom ami veled tortent :( . En nagyvaradi magyar diaklany vagyok es sajnos azt kell mondanom hogy tenyleg bunkok a romanok. Nem mind, de azert sokan. A magyarok kozul tobbnyire azok ennyire bunkok akik romanok kozott szoktak lenni (roman suliba jarnak/roman hazastarsuk van...). Eddig en azt tapasztaltam hogy a romaniai magyarok egy kulonlegessegnek gondolhak azt hogy Magyatorszagrol hozzank jonnek es kimondottan kedvesek veluk de persze akadnak kivetelek. Szoval vannak itt jo emberek is csak oket (minket :) ) nem a vonatallomason kell keresni.meg ugy altalaban nem futsz ossze az utcan normalisokkal mert azok hallgatnak es nem feltunoek ezert szinte eszre sem veszed viszont a bunko aki beszologat az egybol feltunik... Csak annyit meg hogy ez igy amit meseltel az nem igazan csak a nagyvaradiakra igaz hanem ugy altalaban a romanok felere kb.
2015. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, tényleg vannak nagyon bunkó románok. Én is romániai magyar vagyok és elég sokszor csúfolódtak velem a románok még kiskoromban.. De ez persze nem mindenkire jellemző, sőt! A sulimban elég sok magyarszerető román van és mindig arra kérnek minket magyarokat, hogy tanítsunk meg nekik néhány magyar szót. Vannak rendesek is, főleg itt Erdélyben. Csak sajnos általában a bunkókat fogjuk ki ilyen esetekben amit írtál.
2015. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!