Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar összefogás; de hogyan...

Magyar összefogás; de hogyan is néz ki ez a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket!! Akinek csak egy kis ideje is van, olvassa végig az írásom és ne lapozzon tovább, csak mert hosszan fejtem ki.

22 éves lány vagyok. A környezetemet leginkább megfáradt, panaszkodó, egymásra mutogató, egymást hibáztató, nemtörődöm struccpolitikusok teszik ki (rokonok, ismerősök, mindenki..). Meglehet hogy ez miatt is; én is ilyenné váltam. De nem szeretnék ez lenni!!

Ahhoz hogy megmentsük Magyarországot, a magyarokat, magunkat közösségeket kell, kellene alkotnunk. Egy fecske nem csinál nyarat.

Szeretnék valahová, valakikhez tartozni akik hasonlóan gondolkodnak mint én. Én nem szeretnék innen elmenni, hiszen ITTHON VAGYOK! Nincs ennél tökéletesebb hely; az élethez.


Akik tönkre akarják tenni ezt az országot, pontosan jól tudják mit kell ehhez tenniük.


A megmaradt falvakat is tönkretenni!! (nem részletezem hogyan, mert netán törlik a kérdést)Miért kell tönkretenni a magyar falvakat? A lényeg hogy aki földet művel, állatot tart nem/ vagy kevésbé függ a főnökétől, nem kell tartania a létszámleépítéstől, vagy hogy megszűnik a munkahelye. Nem befolyásolható, nem a rendszer része!! Azt eszik iszik, amit magának megtermel.

A paraszt emberek rengeteg mindenhez értettek (az állatokhoz, néha jobban mint néhány állatorvos, népgyógyászat, időjárás, növénytermesztés, a természet törvényei stb) Mi mai emberek mihez értünk? Hogy a T-mobilba hogyan beszéljünk rá egy embert az újabb OKOS telefonjára? Ez csak egy példa. De ugye egyet értetek velem, hogy amit legtöbben dolgozunk az valójában nem ÉRTÉK TEREMTÉS, és amit sokan értéknek gondolnak, az nem is az?!

Mindent készen kapunk, nem kell tudnunk hogy a paprika, paradicsom milyen körülmények között hogyan-mikor terem, nem kell tyúkot se disznót vágnunk. Nem is tudjuk "hogyan" kell, idegenkedünk is tőle.


Talán ez a legnagyobb baj, hogy hagyjuk elveszni a vidéket. Ott tudnánk újraéledni.


Sok cikk alatt olvasom, hogy most már tényleg össze kéne fognunk, de hogyan valósítsuk meg ezt a gyakorlatban?

Az is már egy kis lépés lenne, ha mosolyognánk egymásra a postán, üzletekben.. De mit kéne tennünk, hogy átütő legyen az eredmény, az "ellenállás"?

Én el tudnám képzelni, hogy hasonló gondolkodású emberekkel falun egy közösséget alkossak, sőt.. ez az álmom! Csak nem tudom merre kéne elindulni.

Aki tud ilyen közösségek hollétéről, vagy egyetért velem, vagy nem kérem; írjon! -valamit



2015. febr. 28. 14:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
És ez az érved arra, amit írtam?
2015. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Majd holnap írok hosszabban!
2015. febr. 28. 21:26
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen, fejlődés. Nincsen akkora egyenlőtlenség, mint régen, nem az egyház irányítja a világot. Igen, igazságosabb. Megvan a támogatási rendszer, nem kell terhesen is dolgozni az embereknek, akkor is kapnak egészségügyi ellátást, ha szegények. Ebből látszik, hogy te az okosabb, tehetségesebb embereket jutalmaznád. Miért kéne előnyben részesíteni az, aki okosabb vagy tehetségesebb? Természetesen mindenki végezze azt a munkát, amihez ért, de ne kapjon többet valaki azért, mert olyan munkát végez, ami hasznosabb a társadalomnak. Meg mi az, hogy nincs megteremtve a mai társadalomban a lehetőség, hogy az okos tehetséges emberek boldogak legyenek? Miért nem a buta tehetségtelen embereket hozod fel? Nekik kevesebb joguk van boldognak lenni?

----------------------------------------------------------

Én inkább az értelmesebb embereket támogatnám, mint a butákat. Mit gondolsz az iskolákban egy adott osztályban hogy működnek a dolgok? A tanár több energiát fordít (több energiát kell fordítania!) az okosabb gyerekek továbbfejlesztésére, mint a buták szintre hozására. Ez számomra igazságosabb, mintha az életrevalóbb (okosabb, tehetségesebb) embereket érné hátrány, életképtelen (buta) társaikkal szemben. Ez a természetben is így működik! Erősebb kutya! De ez a mi rendszerünkben nem így működik, nincsenek meg az elvi, erkölcsi alapok a társadalomban. Például egy kisebbségi gyermek miért kap 2-es átlag és igazolatlan hiányzás nélkül ösztöndíjat? Hogy magyarázzam el a gyerekemnek, hogy igen is van értelme tanulni?! Ha egy vállalkozást akarok létrehozni, legyen az akármi, egy kis családi vállalkozás, egy átlag embernek szinte lehetetlen létrehozni, illetve fenntartani hiszen annyi akadályt gördítenek eléd, és annyira próbálnak ellehetetleníteni, hogy szinte lehetetlen. Aki gazdag családba születik, az persze más. De én az alulról jövőkre gondolok. Viszont mi van a kínai üzletekkel, amik mindenhol burjánzanak, terjeszkednek? Mi van a multikkal akik adózás nélkül (pár évenkénti névváltoztatás) viszik ki a pénzt innen, és dolgoztatnak éhbérért embereket amikor a bérek 10x-esét is röhögve kitudnák fizetni?! Ezeket a plázákat, nagy áruházakat nem magyarok hozták ide/létre... És hatásukra egy-egy városban bezárhatnak a környező kis üzletek, mert nem bírják velük a versenyt. Nálunk is, ahol én lakom pláza nyílt nem olyan régen. Ennek hatására sorozatban, nem hazudok de 20 kisebb MAGYAR üzlet biztosan bezárt. (Kis turik, játékboltok, cukrászda) Sok ott dolgozót, tulajdonost személyesen is ismerek. Egyszerű, dolgozni akaró családos emberek. Akkor kivel is igazságos ez az egész? Kinek kedvez ez a rendszer?

Abban egyet értek veled, hogy valahogy mindenkinek egyenlő bérezést kéne kapni. Hiszen egy szakosodott orvos annyit keres amennyit nem szégyell, akár 1 milliót is havonta? (Ismerek olyat aki egy magánrendelésnél 20 ezret elkér..) Nem tudom. De hamar észrevennék az emberek, ha mondjuk a kukás nem vinné el többet a szemetet... És a kukás mennyit keres? 100 ezret?

Egyet értek, hogy mindenki fontos a társadalomban. Az orvos, a tűzoltó, az asztalos, a tanár, az óvónő... Mindenki!

Visszatérve a butákra. Hogyan intézi el ezt a természet? Csak a legerősebb, legleleményesebb szaporodhat. De ugye mi nem állatok vagyunk, hanem emberek. Gondolkodunk, érzelmeink vannak stb. Hogyan is néz ki a társadalmunkban a buták és értelmesek szaporodási aránya? Nyers megfogalmazás, de szépíteni ezen nincs nagyon mit! Aki buta, halomszám gyártja a gyereket, mert fogalma nincs róla mekkora felelősség, hogy mi lesz holnap, hogyan kell védekezni, egyáltalán nincs tisztába alapvető dolgokkal. Egy értelmes pár meg 10-20 éven át dolgozik, hogy a lehető legjobb körülményt megteremtse a kicsinek, és jó ha 1-2 gyermeket szül. Ezzel azonban nem növeli, nem képviselteti tovább az értelmesek számát a társadalomban (csak szinten tart), hiszen ahhoz minimum 3 gyermeket kéne nevelni. Azért ezen is érdemes elgondolkodni, mármint... hogy ez nem épp normális!!

Példának okáért itt egy videó, rövid, szóval ezúttal nézd meg... :)

https://www.youtube.com/watch?v=DR1SWos5-d0 (2.35-tól)

Mit is kéne az ehhez hasonló emberekkel kezdeni? Nekem nem azzal van bajom, ha támogatást kapnak, legyen az akármilyen jellegű, CSAK EZ NE AZOK ROVÁSÁRA MENJEN, akik értelmesek.

A nagy kiváltság az, hogy szülés után otthon lehet maradni, sok országban ez nincs így! De miért ne kéne vagy lehetne terhesen is dolgozni? Ha valaki olyan munkát végez, ami veszélyes a kicsire, vagy alapból veszélyeztetett terhes, az oké. De a terhesség meg a munka szerintem nem zárja ki egymást, legalább is én a környezetembe ezt láttam, és én is így tartom jónak.

Az egészségügy is megérne egy misét, de ha azt is kifejteném, a mai napon nem érnék a válaszom végére.



"Kb. 1 hónapig, azután megunnád az egészet. Mellesleg, ha csereberélsz, akkor éppen, hogy nem a saját kezed munkáját eszed."

----------------------------------------------------------

Nem ismersz, ne magadból indulj ki.

A cserebere értelme számomra az lenne, egyrészt hogy minél kevesebbet használjuk a pénzt. Másrészt nem tudom ettél-e már tiszta vegyszermentes környezetből származó (mondjuk) paradicsomot. Utána harapj bele egy tesco/sparban kapható paradicsomba. Azért érezni a különbséget. És ha én falun élnék, átmennék tojásért a Mari nénihez, (bár ezt most is megteszem) és adnék neki cserébe akármit, amiből nekem feleslegem van, és neki meg szükséges. Lehet, hogy amiért elcseréltem, nem én alkottam DE TUDOM HONNAN SZÁRMAZIK! Ha ebben nem látod az értelmet, és "szépséget" nem tudom már jobban magyarázni.



"Persze, aztán majd, ha rájössz, hogy milyen unalmas úgy élni hogy azzal telik a napod, hogy kint ülsz a verandán, ha nem akkor termeled a zöldségeidet és nincs tv, internet meggondolod magad. Csak annyi szexpartner közül választhatsz, amennyi a közösségben él, az egész falu tudja a ti szexuális életeteket. Meg mikor valami bajod lesz szaladhatsz több ezer kilométerre, hogy találj egy hozzáértő orvost és akkor se biztos, hogy segít, mert a saját közösségében is van egy csomó munka."

---------------------------------------------------------

Lehet hogy számodra ez furcsa, de én bármit megadnék hogy a verandámon ücsöröghessek, hallgassam a madarakat, a párommal kijárjunk lovagolni hétvégente, de tudod arra is vágyom hogy kiganyézzak a lovak, disznók, tehenek alól. Akármennyire is hihetetlen ez, én erre vágyom. Másrészt azért egy önfenntartó gazdálkodásban nem igazán van szabad idő. Én nem nézek tévét, egyáltalán. Egy 1000 éves nyomógombos telefonom van, ami számomra egy célt szolgál, hogy TELEFONÁLHASSAK. A számítógépem csapágyas, vagy nem tudom mi baja kerreg össze vissza, lassan szétesik :) de soha nem gondoltam arra hogy húú nekem új telefon kell, új laptop meg minden szar. Értelmetlennek tartom, főleg ennyi pénzt áldozni ezekre. És manapság már nem elég hogy az ember megvesz egyet, jövő hónapban jön az újabb verziója és azt is meg kell venni. Kérdezem én: MIÉRT?

Az általam elképzelt közösséget ne úgy vizualizáld, hogy fallal elkerítjük magunkat a külvilágtól. Ezért is értelmetlen amit a szex meg ilyesmi témával kapcsolatban említettél. Meg ezt a több ezer kilométert sem értem. Meg végül is miért lenne elképzelhetetlen, hogy egy orvos is legyen a csapatban?



"Elég hamar meggondolnád magadat, mikor megvernek, aztán azt hazudják mindenkinek, hogy molesztáltál valakit."

-------------------------------------------------------

Ilyenek most is vannak. :) Hölgyemények kitalálják hogy megerőszakolták őket, aztán mehet a bíróságon az ereszd el a hajam.. Vagy betörök magamhoz, hogy fizessen a biztosító. Ilyenek most is vannak, igen. Nem igazságos ítéletek.. Mit akartál ezzel mondani?



"Meg akarod szüntetni a hazát, így mit beszélsz te a hazaszeretetről? A párkapcsolatokat meg felesleges erőltetni, sok esetben nem működik."

-----------------------------------------------------

Miért akarnám megszüntetni a hazát? Nem veszed észre hogy pont ellenkezőleg? Intézek egy felhívást a magyar testvéreimhez, (bár lehet hogy nem itt kéne) aggódásomat kifejezve hogy mi lesz így velünk, hová tartunk és azt kapom hogy hazaáruló, kitoloncolni való idióta vagyok? Meg kéne már fogni egymás kezét! "Rendezni végre közös dolgainkat ez a mi munkánk, és nem is kevés!"



Végezetül mi is a Te álláspontod ebben az egészben? Az hogy itthon "jó minden"=dőljünk hátra és elégedjünk meg? Az hogy ez egy "dinamikusan fejlődő" gazdaságra épülő ország ez; ahol élünk, mely képes ellátni magát?

Te vagy az, aki folyton csak támadod az én érveimet, de nem egészen értem hogy miért? Miért fájna az neked, hogy én pár családdal leköltözzek egy falura, és ott éljem csendben az életem? Úgy beszélsz rólam/velem mintha azt kértem volna az emberektől, hogy verődjünk hordába és járjunk rabolni.


Köztünk is kialakult egy.. valamiféle kapcsolat. Hiszen beszélgetünk, igaz csak virtuálisan. Hogyan fog ez a névtelenségbe burkolózott kapcsolat véget érni? Hogy legyintünk egymásra, kihal előbb utóbb az egymást meggyőzni akarás tüze, és nem hogy nem jutottunk közös nevezőre, még meg is utáljuk egymást, leginkább Te engem a jelzőid alapján.


De miért ne végződhetne ez másként? Nem tudnád elképzelni a jövőben, hogy mi barátokká és szövetségessé váljunk? Miért degradálsz engem, és gondolataimat? Valóban amit gondolok; ennyire az ördögtől való?

Nem lenne jó, hogyha lennének olyan ismerőseid akiktől tudnál zöldséget, gyümölcsöt, lekvárt, savanyút, sajtot, tojást, tejet, túrót húst szerezni? Olyan állati eredetű terméket ami nem agyon kínzott állatból származik? Vagy olyan növényi eredetű terméket ami nem neonfényen nevelkedett? (Egyszer egy CBA-ban dolgoztam, ahol egy darab tv paprika 175 Ft volt..) És nem olyan élelmiszert ami tele van mérgekkel, és nem is magyar?

Nem lenne jó, hogy hozzánk hétvégén hozhatnád a gyermekeidet lovagolni tanulni, és nem kéne egy óráért 7 ezer (vagykitudjamennyi) Ft-ot kifizetni? Vagy kismacskákat nyúzni? :) Csak úgy jöhetnétek, mert mi barátok vagyunk? Ez annyira elképzelhetetlen? Vagy hogy bográcsozzunk, kiránduljunk, disznót vágjunk, szüreteljünk; s mindezt szinte nevetne, jókedvűen a Családod (beleértve barátok is) körében?


Miért utasítják el az emberek már azt is, ha valaki jó szándékkal próbál közeledni? Miért nem hántod le a kérget a szívedről, és próbálsz megértéssel, szeretettel viszonyulni hozzám?

Szóval így nézne ki a magyar összefogás a gyakorlatban? Megkaptam a választ a kérdésemre!

2015. márc. 1. 17:59
 14/14 anonim ***** válasza:

Kezdem hátulról, csak hogy megértsd mi az ideológiai probléma az egésszel.


„Miért akarnám megszüntetni a hazát? Nem veszed észre hogy pont ellenkezőleg? Intézek egy felhívást a magyar testvéreimhez, (bár lehet hogy nem itt kéne) aggódásomat kifejezve hogy mi lesz így velünk, hová tartunk és azt kapom hogy hazaáruló, kitoloncolni való idióta vagyok? Meg kéne már fogni egymás kezét! "Rendezni végre közös dolgainkat ez a mi munkánk, és nem is kevés!"


Végezetül mi is a Te álláspontod ebben az egészben? Az hogy itthon "jó minden"=dőljünk hátra és elégedjünk meg? Az hogy ez egy "dinamikusan fejlődő" gazdaságra épülő ország ez; ahol élünk, mely képes ellátni magát?

Te vagy az, aki folyton csak támadod az én érveimet, de nem egészen értem hogy miért? Miért fájna az neked, hogy én pár családdal leköltözzek egy falura, és ott éljem csendben az életem? Úgy beszélsz rólam/velem mintha azt kértem volna az emberektől, hogy verődjünk hordába és járjunk rabolni.”


Egyszerre beszélsz néhány családról meg a magyar népről. Ha csak neked nem tetszik a rendszer, akkor ne aggódj másokért, ne szólíts fel senkit, hogy tartsanak veled és ne beszélj Magyarország megmentéséről. Azt pedig nem mondtam, hogy hazaáruló vagy, azt mondtam, hogy meg akarod szüntetni a hazát. És ez igaz is, mert ha kommunákban élnek az emberek, akkor haza nem igazán van.

Az én álláspontomra majd később kitérek.


„Nem lenne jó, hogyha lennének olyan ismerőseid akiktől tudnál zöldséget, gyümölcsöt, lekvárt, savanyút, sajtot, tojást, tejet, túrót húst szerezni? Olyan állati eredetű terméket ami nem agyon kínzott állatból származik? Vagy olyan növényi eredetű terméket ami nem neonfényen nevelkedett? (Egyszer egy CBA-ban dolgoztam, ahol egy darab tv paprika 175 Ft volt..) És nem olyan élelmiszert ami tele van mérgekkel, és nem is magyar?

Nem lenne jó, hogy hozzánk hétvégén hozhatnád a gyermekeidet lovagolni tanulni, és nem kéne egy óráért 7 ezer (vagykitudjamennyi) Ft-ot kifizetni? Vagy kismacskákat nyúzni? :) Csak úgy jöhetnétek, mert mi barátok vagyunk? Ez annyira elképzelhetetlen? Vagy hogy bográcsozzunk, kiránduljunk, disznót vágjunk, szüreteljünk; s mindezt szinte nevetne, jókedvűen a Családod (beleértve barátok is) körében?”


Van bármi más kifogásod a boltban kapható élelmiszerek ellen? Mert ha csak annyi, hogy nem bio meg nem magyar az nálam nem sokat számít. Az, hogy az állatokat jól kell tartani az oké, ezért támogatom az EU ilyen irányú törekvéseit.

A többit pedig megteheted. Elmész vidékre, körbekérdezgeted a falut, hogy kinek lenne kedve úgy élni, mint neked és találsz majd barátokat. Ha sokat, akkor meg tudtok majd élni, ha meg keveset, akkor rájössz, hogy nem mindenki akar úgy élni, mint te. De ez nem a magyarok problémája, ez te ti problémátok. Egyébként pedig, ha ki akarod húzni magad az állam irányítása alól, akkor hogyan fognak rád vigyázni a rendőrök, hogyan fognak megműteni téged, ha baj van, hogyan találsz egyetemi tanárokat a gyerekeidnek?


„Én inkább az értelmesebb embereket támogatnám, mint a butákat. Mit gondolsz az iskolákban egy adott osztályban hogy működnek a dolgok? A tanár több energiát fordít (több energiát kell fordítania!) az okosabb gyerekek továbbfejlesztésére, mint a buták szintre hozására. Ez számomra igazságosabb, mintha az életrevalóbb (okosabb, tehetségesebb) embereket érné hátrány, életképtelen (buta) társaikkal szemben. Ez a természetben is így működik! Erősebb kutya! De ez a mi rendszerünkben nem így működik, nincsenek meg az elvi, erkölcsi alapok a társadalomban. Például egy kisebbségi gyermek miért kap 2-es átlag és igazolatlan hiányzás nélkül ösztöndíjat? Hogy magyarázzam el a gyerekemnek, hogy igen is van értelme tanulni?! Ha egy vállalkozást akarok létrehozni, legyen az akármi, egy kis családi vállalkozás, egy átlag embernek szinte lehetetlen létrehozni, illetve fenntartani hiszen annyi akadályt gördítenek eléd, és annyira próbálnak ellehetetleníteni, hogy szinte lehetetlen. Aki gazdag családba születik, az persze más. De én az alulról jövőkre gondolok. Viszont mi van a kínai üzletekkel, amik mindenhol burjánzanak, terjeszkednek?”


Szerintem meg nem. A buta tehetségtelen szintre hozása legalább annyira fontos. Főleg ha te annyira állítod, hogy értelme van tanulni. Akkor miért engednéd, hogy leszakadjon egy csomó gyerek, aztán semmihez nem fog felnőttkorában érteni?


„Abban egyet értek veled, hogy valahogy mindenkinek egyenlő bérezést kéne kapni. Hiszen egy szakosodott orvos annyit keres amennyit nem szégyell, akár 1 milliót is havonta? (Ismerek olyat aki egy magánrendelésnél 20 ezret elkér..) Nem tudom. De hamar észrevennék az emberek, ha mondjuk a kukás nem vinné el többet a szemetet... És a kukás mennyit keres? 100 ezret?

Egyet értek, hogy mindenki fontos a társadalomban. Az orvos, a tűzoltó, az asztalos, a tanár, az óvónő... Mindenki!”


Ebben egyetértünk.


„Visszatérve a butákra. Hogyan intézi el ezt a természet? Csak a legerősebb, legleleményesebb szaporodhat. De ugye mi nem állatok vagyunk, hanem emberek. Gondolkodunk, érzelmeink vannak stb. Hogyan is néz ki a társadalmunkban a buták és értelmesek szaporodási aránya? Nyers megfogalmazás, de szépíteni ezen nincs nagyon mit! Aki buta, halomszám gyártja a gyereket, mert fogalma nincs róla mekkora felelősség, hogy mi lesz holnap, hogyan kell védekezni, egyáltalán nincs tisztába alapvető dolgokkal. Egy értelmes pár meg 10-20 éven át dolgozik, hogy a lehető legjobb körülményt megteremtse a kicsinek, és jó ha 1-2 gyermeket szül. Ezzel azonban nem növeli, nem képviselteti tovább az értelmesek számát a társadalomban (csak szinten tart), hiszen ahhoz minimum 3 gyermeket kéne nevelni. Azért ezen is érdemes elgondolkodni, mármint... hogy ez nem épp normális!!”


Abból következik, hogy a szülők buták, hogy a gyerek is buta lesz? Abból következik, hogy a szülők értelmesek, hogy a gyerek értelmes lesz? Különben is milyen társadalom az, ahol úgy akarják megoldani a társadalmi, gazdasági problémákat, hogy csak okos emberekből áll a társadalom? Egy normális társadalomnak szerintem butákkal együtt is kell működnie.


„Példának okáért itt egy videó, rövid, szóval ezúttal nézd meg... :)

https://www.youtube.com/watch?v=DR1SWos5-d0 (2.35-tól)

Mit is kéne az ehhez hasonló emberekkel kezdeni? Nekem nem azzal van bajom, ha támogatást kapnak, legyen az akármilyen jellegű, CSAK EZ NE AZOK ROVÁSÁRA MENJEN, akik értelmesek.”


Nem is értem, hogy miért pont ez a videót linkelted be. Ha néznél néha Mónika showt találtál volna ennél jobban idevalót is. De ezt csak miattad mondom. Én nem gondolom, hogy bárkit is hagyni kell leszakadni csak azért, mert buta. És igen, ha az értelmesek rovására megy, akkor az ő rovásukra megy.


„A nagy kiváltság az, hogy szülés után otthon lehet maradni, sok országban ez nincs így! De miért ne kéne vagy lehetne terhesen is dolgozni? Ha valaki olyan munkát végez, ami veszélyes a kicsire, vagy alapból veszélyeztetett terhes, az oké. De a terhesség meg a munka szerintem nem zárja ki egymást, legalább is én a környezetembe ezt láttam, és én is így tartom jónak.”


Azért ne kelljen terhesen dolgozni, mert megtehetik. Minek kéne dolgoztatni terhes embereket, ha anélkül is megy a gazdaság? Most nem feltétlenül a magyar gazdaságra gondolok, még mielőtt ezt gondolnád. Itt mondom, hogy én szerintem lehetne sokkal jobb is a magyar gazdaság, de nem úgy, hogy vidékre költöznek az emberek. És akkor most már ez a véleményem is arra, hogy mit kéne csinálni. Szerintem gépesíteni kellene a termelést minél jobban, hogy minél kevesebb munkával minél több dolgot tudjunk előállítani, ha kell akkor akár a minőséget elhanyagolva. És mindezt azért, hogy a dolgozni nem akaró emberek is hozzájussanak a napi élelmiszerükhöz. Én nem sajnálom tőlük sem.


„Az általam elképzelt közösséget ne úgy vizualizáld, hogy fallal elkerítjük magunkat a külvilágtól. Ezért is értelmetlen amit a szex meg ilyesmi témával kapcsolatban említettél. Meg ezt a több ezer kilométert sem értem. Meg végül is miért lenne elképzelhetetlen, hogy egy orvos is legyen a csapatban?”


Most csak ennyit emeltem ki abból, amit írtál, de a többi részre is vonatkozik. Szóval kapcsolatba akarsz kerülni más kommunákkal. Tudod mi lesz ebből? Találsz majd egy embert, aki olcsóbban adja a tejet. Ebből verseny lesz. És nem mondhatod azt, hogy majd továbbra is a korábbi embertől veszed a tejet, mert azzal a tudattal, hogy feleannyi munkával is meg tudod szerezni azt, ami neked kell, nem fogsz többet dolgozni. De tegyük fel te többet fogsz dolgozni csak azért, hogy ne bomoljon fel a rend. Akkor se mindenki ilyen, mert az ember alapvetően nem szeret dolgozni.

2015. márc. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!