Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok elfogadóak...

Mennyire vagytok elfogadóak ha valaki más, mint a többiek?

Figyelt kérdés

Ide sok minden beletartozik.

pl: testi fogyatékos,szellemi fogyatékos,melegek,

autista,beteg emberek.



2015. márc. 3. 15:21
1 2
 1/11 anonim válasza:

én mondjuk 10-es skálán 9

aki bármilyen okból büdös azt nem bírom elviselni,

de minden mást, megértek és tolerálok sőt, jól megértem magam szellemi fogyatékosokkal is, illetve nem feszengek testi fogyatékosok társaságában sem, önszántamból nem lennék beteg és öreg ápoló, de ha úgy hozná a sors azzal is megbírkóznék

26/N

2015. márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Alapvetően elfogadó, toleráns embernek tartom magam. Talán mert én is beletartozom egy mások által elítélt csoportba.

Ugyanakkor sajnos azt vettem észre hogy a negatív tapasztalataimnak hála nekem is vannak előítéleteim bizonyos emberekkel szemben. De próbálom ezt legyőzni.

2015. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiii ***** válasza:

Eléggé elfogadó vagyok, mert képes vagyok gondolkodni.

Amíg engem senki nem akar megváltoztatni, akármilyen mássá tenni, mint amilyen most vagyok, akkor nincsen egyáltalán problémám a különbözőséggel, sőt.

2015. márc. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

A szellemi fogyatékosok esetében attól függ, hogy milyen típusú fogyatékossággal él. Aki kiszámíthatatlan, dührohamai vannak, esetleg harap vagy hasonló, attól félek.

Aki csak visszamaradott vagy autista, azt abszolút tolerálom.

A testi fogyatékosokkal sincs problémám, kivéve ha úgy érzem, hogy visszaél vele. Volt egy évfolyamtársam, ő elvárta, hogy állandóan mindenhová tologassuk. De ezt úgy kell elképzelni, hogy ha a folyosón öt métert arrébb akart menni, már szólt valakinek hogy tolja át. Persze megtettük, de idővel mindenkinek a jóindulatát elveszítette.

A melegekkel is csak akkor van bajom, ha úgy érzem, hogy visszaélnek ezzel. Egyébként tőlem azt csinálnak, amit akarnak. Azt álszentnek tartom, amikor valaki azon akad ki, ha kézen fogva mennek vagy netán csókolóznak az utcán. Megtehetik, ahogy más is.

2015. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pontosan a szükséges mértékben.
2015. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nem igazán. Feszültnek, tehetetlennek, erőtlennek érzem magam egy értelmi vagy testi fogyatékos jelenlétében, amíg meg nem ismerem, vagy meg nem szokom. Tudom, hogy ez nem jó dolog, de nem tudom magamban legyőzni ezt a tartást. Azzal meg soha nem kínoztam magam, hogy szándékosan ilyenek körébe akarjak kerülni, és esetleg így próbáljam túltenni magam ezen a dolgon. Hálistennek sosem adódott olyan helyzet, hogy sokáig és gyakorta kelljen ilyen körökben mozognom. Sajnálom, de ez van.
2015. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10-ből 9.

Nem mondom azt, hogy mindenki szimpatikus, és senki nem tud kiakasztani, de CSAK azon, hogy valaki valamilyen fogyatékkal él, vagy megsózza a palacsintáját.

Ráadásul én is "más" vagyok a szó szoros értelmében, és ez így egy kicsit furcsa lenne. De ha nem lennék, akkor sem lennék elutasító.

2015. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*de CSAK azon, hogy valaki valamilyen fogyatékkal él, vagy megsózza a palacsintáját nem botránkozom meg.
2015. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

már ne is haragudj, de miért veszed egy alap alá a homoszexualitást a testi fogyatékossággal és a szellemi fogyatékossággal ?


Én kerülöm, a szellemi és testi fogyatékosokat,mert rosszul érzem magamat, hogy olyan kiszolgáltatottak, mégha ők nem is szeretik, hogyha máshogy bánunk velük, de ez van és kész ,


DE pl. egy meleg ember nem tudom miben lenne más tőled...

annyi okos, normális meleg van... Csak egy bizonyos típusú melegekkel... De ez nem kiváltság, a HETERÓ emberek többsége is annyira kritikán aluli, nem tudom miért kell a melegeket, biszexek és heterókat, különszedni, ezek csak szexuális orientációk, atyaég :D

2015. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos nekem van meleg, biszex, testi fogyatékos barátaim/ismerőseim, szóval toleránsnak tartom magam, ámde szégyenfoltom, hogy vannak kivételek.

Pl: megnevezetlen etnikumokkal szemben tartózkodó vagyok, egészen addig, amíg racionálisan fel nem mérem a környezetem biztonságát. Ez van, az agy figyelmeztet, de a reflex diktál.

2015. márc. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!