Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 1997. óta február 14. az...

1997. óta február 14. az epilepsziások világnapja, ezt miért nem említik meg ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sajnos van ismerősöm, aki ebben a betegségben szenved. Ez a betegség súlyos következményekkel járhat, és jó lenne az emberek figyelmét felhívni erre legalább a világnapján (ami azért ekkor van, mert Valentin az epilepsziások védőszentje), ez fontosabb lenne, mint amit a kereskedők csinálnak.
2010. febr. 14. 21:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Örüljenek, hogy nem lökték le őket a Taigetoszról, nemhogy hírnév.
2010. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam róla .meg is nézem keresőben
2010. febr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
igazad van
2010. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

"A BEBEC alapítvány és más szervezetek kihátrálása miatt, a 2010-es Epilepszia világnap (február 14-én) elmarad . A MEJA egy későbbi időpontban valószínűleg ..."



ezt találtam a keresőbe.fórumon van,de néztem meg,sok az oldal.

2010. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

21:47 - Én sokkal többet találtam a keresőben, és nem ezt.


És igenis oda kell figyelni rá, bárkinek a gyereke lehet epilepsziás, én senkinek nem kívánom, de csak akkor lehet valamit kezdeni ezzel, ha odafigyelünk az ilyenekre, és nem a "vásárolj" jelszavát követjük mindig, ami - mint ebben az esetben is - eltereli az emberek figyelmét arról, ami igazán fontos lenne.

2010. febr. 14. 21:54
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Én tudtam, hogy ez is ma van. De most minden rosszmájúságot félretéve csak azt tudom mondani, hogy a Valentin nap rengeteg kereskedőnek pénzt hoz a konyhára, ezért érthető, hogy ezt hangoztatják mindenhol. A másik, hogy az emberek általában szívesebben hallanak olyasmiről, ami számukra kellemes (itt pl. ez a szerelem).


De amúgy igazad van, az epilepszia komoly dolog, és nem ártana felhívni rá a figyelmet, mert szerintem az emberek többsége nem is tudná, mint kell csinálni, ha valaki mellettük epilepsziás rohamot kap.

2010. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
21:55 - Ebben csak az a bibi, hogy a Valentin napot a kereskedők tették a szerelem ünnepévé, mert eredetileg nem ez volt, 4 legenda közül csak 1 kapcsolódik hozzá, ráadásul mind az ókeresztény időkből származik, vértanúsággal kapcsolatos.
2010. febr. 14. 21:58
 8/21 anonim ***** válasza:
40%

És akkor ha most azt modannám a barátnőmnek, hogy "nem kapsz tőlem ma semmit, mert ma az epilepősziásokat kell sajnálnom", akkor ettől valakinek jobb lesz? Vagy ha éppen valami másnap a világnapjára esik a születésnapom, akkor ne tartsam meg?


(Hozzáteszem, mindketten saját készítésű ajándékot adtunk a másiknak?)

2010. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Már bocs, de majdnem mindennap valakinek vagy valaminek a világnapját tartjuk már. Miért épp az epilepsziásokat kellene kitüntetetten figyelembe venni? Ha neked van epilepsziás ismerősöd és neked ez fontos, akkor világnapozzál, de azért másra ne erőltesd már rá.
2010. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

22:03 - Nem erről van szó - egyébként a születésnapodat meg talán nem tudja az egész világ, hacsak nem vagy valami híresség - inkább csak arról van szó, hogy ez, amit meg se említenek, igenis fontos lenne, úgy, ahogy a Föld napja meg hasonlók. Tudni kéne az embereknek erről is. Én meg a nagy oroszországi októberi forradalom napján születtem, és akkor mi van, nem az én születésnapomat ünnepelték anno, hanem azt, ettől függetlenül kaptam én is tortát.

Ha egy kollégád, haverod előtted kapna rohamot, tudnád, mit kell csinálni? Csak kíváncsiságból. Az én egyik ismerősöm misén esett össze. Ezekre nem lehet másképp felkészülni, mert nem lehet kiszámítani, mikor történik valami súlyos.

2010. febr. 14. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!